Skip to content

Jak zmodyfikować lub zmienić etykiety na partycje za pomocą partycji AOMEI (przykład)

30 de styczeń de 2021

Dysk twardy jest jednym z najważniejszych elementów komputera i innych urządzeń, niezależnie od jego prezentacji, dlatego bardzo ważne jest podjęcie działań w celu jego konserwacji i pielęgnacji, zwłaszcza aby nie żałować strata Informacja które zawiera to urządzenie. W tym artykule dowiesz się, jak modyfikować etykiety partycji za pomocą niesamowitej partycji AOMEI.

Dlatego bardzo pomocna może być nauka tworzenia lub modyfikowania partycji na dysku twardym. I chociaż nie musisz być uczonym, aby wykonywać tego typu działania, zawsze mogą pojawić się pytania na ten temat.

Partycjonowanie dysku twardego nigdy nie było tak łatwe

Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają tego typu działania, podział składa się z podzielić przestrzeń dyskową dysku twardego. Ten rodzaj pomiaru jest szeroko stosowany jako sposób tworzenia kopii zapasowych informacji na komputerze.

To także główny krok wszystkich tych, którzy mają na to ochotę zainstalować różne systemy operacyjne na tym samym komputerze, w pełni wykorzystując pojemność dysku twardego.

Z jakiegoś powodu partycjonowanie dysku twardego jest niezwykle ważne i korzystne, więc będziesz potrzebować programów, które ułatwią tę procedurę, niż możesz sobie wyobrazić.

AOMEI Partition, idealny towarzysz

Jeśli zaczniesz badać programy, z których możesz skorzystać podziel dysk twardy na partycjelista może być obszerna, a niektóre programy mogą nie być tak skuteczne, jak obiecują.

Dlatego tutaj zaleceniem, które jest robione z zamkniętymi oczami, jest AOMEI Partition Assistant, bardzo łatwe w użyciu narzędzie, które, chociaż idealne dla partycji, może również wykonywać inne rodzaje działań, takie jak przywracanie, usuwanie, rozwijanie lub modyfikowanie partycji, a także formatowanie dysków twardych o dużej pojemności.

Ściągnij i zainstaluj

Aby zdobyć to niesamowite narzędzie, wystarczy wejść na jego oficjalną stronę. Proces instalacji jest niezwykle prosty i należy zauważyć, chociaż darmowa wersja jest wystarczająco pomocna, ma wersje Pro i Server, które są idealne dla użytkowników z zaawansowaną wiedzą na ten temat.

Zmodyfikuj etykiety partycji

Identyfikacja partycji dysku twardego to coś takiego pozwoli na większe i lepsze zarządzanie treścią że przechowujesz i manipulujesz w każdym z działów urządzenia, dlatego czasami może być idealne, aby się nie pomylić.

Jak wspomniano powyżej, z AOMEI Asystent Partycji będzie mógł między innymi wykonać tego typu czynności w niezwykle szybki, łatwy i bezpieczny sposób.

Krok po kroku z AOMEI Partition

Tagi to identyfikatory że system przypisuje zarówno do dysku twardego, jak i do każdej z jego partycji, a także do każdego urządzenia magazynującego podłączonego do komputera. Jeśli chcesz zmodyfikować etykiety partycji, partycja AOMEI ułatwi ci to w niesamowity sposób.

Partycja AOMEI

W przypadkach odpowiadających partycji dysku twardego interfejs AOMEI sprawia, że ​​ta akcja jest bardzo łatwa do wykonania, a krok po kroku jest tutaj:

  • Po pobraniu programu i zainstalowaniu go na komputerze należy rozpocząć korzystanie z programu. W jego interfejsie zobaczysz okno o nazwie „Operacje na partycjach”.
  • Wybierz partycję dysku, na której chcesz zmienić etykietę.
  • Przewiń listę opcji, aż znajdziesz „Zmień etykietę”.
  • Podaj nazwę tagu, który chcesz umieścić.
  • Kliknij „Akceptować”.
  • Później spójrz na lewy górny róg ekranu, aby znaleźć przycisk „Zastosuj”.
  • Spowoduje to otwarcie nowego okna, które pokaże zmiany lub operacje, które próbujesz wykonać. Naciśnij przycisk „Kontynuować”.
  • Pojawi się nowe okno z pytaniem: „Czy chcesz go ponownie uruchomić?” i klikniesz przycisk „I to jest”.
  • Poczekaj kilka sekund, aż program zrestartuje partycję dysku.

Zmiana wykonana pomyślnie!

Za pomocą tej prostej procedury krok po kroku sprawdzisz, czy etykieta partycji na dysku twardym została zmieniona. Otwórz eksplorator plików Okna, przejdź do sekcji „Ten zespół” i możesz wyświetlić nową nazwę partycji. Modyfikowanie etykiet partycji za pomocą partycji AOMEI jest bardzo łatwe! Na co czekasz, żeby tego spróbować?