Saltar al contenido

Jak zmodyfikować lub zamienić wszystkie czcionki w prezentacji PowerPoint? (Przykład)

29 de enero de 2021

Praca nad prezentacją może stać się nieco uciążliwa, zwłaszcza gdy w ostatniej chwili musisz wymienić wszystkie czcionki, mimo że program PowerPoint oferuje alternatywa dla tego problemu.

Z pewnością znasz już tę nazwę, ten program to projektant slajdów na wystawy par excellence, a co roku lub przy uruchomieniu zyskuje lepsze narzędzia do optymalizacji doświadczenia użytkownika, takie jak animowanie tekstu, wyświetlanie lub znikanie tekstu, a nawet tworzenie animacji w programie PowerPoint.

Zastąp wszystkie czcionki najprostszymi metodami

Istnieją różne sposoby zmiany czcionek dla wszystkich pól tekstowych w szablonie PowerPoint. W szczególności można to osiągnąć w praktyczny sposób za pomocą dwóch metod w programie.

Zmień czcionki, zmieniając styl szablonu

Domyślne szablony PowerPoint są dostarczane z rozszerzeniem Standardowy projekt i czarno-białe kolory, właśnie po to, abyś mógł wykorzystać całą swoją kreatywność podczas jej tworzenia.

Ale to oznacza robienie wszystkiego ręcznie, a jeśli się spieszysz lub po prostu odtworzenie kreatywnej prezentacji nie jest twoją rzeczą, musisz też różne modele Zawierają własne kolory i czcionki.

Chociaż użycie tej metody byłoby nieco drastyczne, jeśli chcesz po prostu zastąpić wszystkie czcionki w szablonie. Mimo to jest uważany za jeden ze sposobów osiągnięcia tego celu, mimo że nie koncentruje się na stylu pisania.

Można to zrobić z pliku rzęsa «Projekt» znajduje się w górnej części ekranu. Po naciśnięciu tam zobaczysz różne typy, które oferuje, a po wybraniu dowolnego zobaczysz, w jaki sposób zmiany są stosowane automatycznie, w tym czcionka.

Zmień czcionki dla każdego arkusza na slajdzie

Inny sposób, w jaki musisz zamienić czcionki w prezentacji odbywa się to indywidualnie dla każdego arkusza slajdu za pomocą jednego z przycisków klawiatury.

Chociaż może wydawać się to trochę bardziej pracochłonne, wykonanie tej metody na arkuszu nie zajmie tyle czasu, ile myślisz, i możesz to zrobić w kilka minut i bez zbytniego wysiłku.

Powinieneś wybrać dowolny arkusz z menu bocznego po lewej stronie i wybrać każde z pól tekstowych na tej stronie, przytrzymując «Kontrolny kluczyk.

W ten sposób każdy z nich pozostanie wybrany. Teraz dla zamień wszystkie czcionki w nich należy przewinąć do pola „Czcionki” i wybrać rodzaj pisma z menu rozwijanego obok rozmiaru czcionki.

Czy jest sposób, aby jednym ruchem zmienić czcionkę wszystkich folii?

Czy chcesz, aby każdy obraz w całości miał tę samą czcionkę? Można to osiągnąć z karta z «Początek» prezentacji i nie wymaga to zbyt wielu procesów. W rzeczywistości okazuje się to bardzo proste.

Teraz, po utworzeniu różnych arkuszy, ale zdecydowałeś, że czcionka nie jest odpowiednia, możesz wybrać wszystkie arkusze za pomocą klawisza «Kontrola».

wybór czcionki w programie PowerPoint

Ten proces jest podobny do tego stosowanego w przypadku pól tekstowych, wystarczy nacisnąć przycisk i kliknąć wskaźnikiem myszy każde z pól w bocznym menu po lewej stronie.

Kiedy skończysz je wybierać, musisz przewinąć na karcie głównej do opcji po prawej stronie, która mówi «Wydanie», który dodatkowo będzie miał małą strzałkę skierowaną w dół, która otworzy małe menu.

Tam zobaczysz inne opcje, wybierz drugą, będzie też miała wskaźnik i musisz go nacisnąć, aby zobaczyć dodatkowe alternatywy, w których znajduje się narzędzie do zamiany wszystkich czcionek.

To będzie miało imię „Zastąp czcionki …” a po jej wybraniu pojawi się małe okienko z różnymi czcionkami, wybierz tę, którą chcesz (podstawową i drugorzędną), a na koniec kliknij «Zastąpić».

dołącz do naszego kanału telegram