Skip to content

Jak zmodyfikować animowany plik GIF za pomocą programu Corel Photo Paint – krok po kroku

28 de styczeń de 2021

Ogólnie rzecz biorąc, GIF jest obrazem, figurą lub kreskówką, która ma nie więcej niż 250 charakterystycznych kolorów i ogólnie jest rodzaj animacji. Albo zmiany koloru liter lub rysunków, ruchy albo pojawienie się i zniknięcie przedmiotów i innych.

Format wymiany grafiki to nazwa nadana temu typowi animacji lub jej akronimem w języku hiszpańskim „Przełączany format grafiki”. Pliki GIF są uważane za bardziej praktyczne podczas przekazywania wiadomości, uczuć lub działań.

Zasadniczo przełączalny format graficzny łączy obrazy, które są dość lekkimi plikami z ruchomymi sekcjami podobnymi do tych z wideo. Tak więc wynik końcowy uzyskuje cechy obu plików, ale jest znacznie bardziej funkcjonalny.

Jak zmodyfikować animowany plik GIF za pomocą programu Corel Photo Paint?

Corel Photo Paint to doskonały program do edycji, który umożliwia modyfikowanie lub tworzenie plików GIF z obiektami i cieniami, tworzenie mozaik ze zdjęć z jednego obrazu, dodawanie konturów do obiektów, stosowanie różnych efektów, zmianę kolorów obrazu. I W swoich ostatnich aktualizacjach udostępnił praktyczne narzędzia do tworzenia plików Gif. Jeśli chcesz zmodyfikować niektóre, jest to również możliwe za pomocą następującej procedury:

  • Wejdź do programu do edycji Corel Photo Paint i wybierz z biblioteki obrazów plik Gifs, który chcesz zmodyfikować.
  • Po ustaleniu, w dolnej zakładce znajdziesz szereg opcji dostępnych do otwarcia pliku. Jeśli wybierzesz klasyczna opcja to jest odpowiedzialny za oddzielanie GIF-ów w wielu klatkach w nowym dokumencie.
  • Po rozdzieleniu ramek kliknij na pasku narzędzi i wybierz opcję „Częściowe obciążenie”

Obok ramki otworzy się okno z opcjami i musisz wybrać, gdzie jest napisane „Wczytaj do zakresu filmu” aby wybrać, w której klatce chcesz edytować.

corel photo malowanie drzewa niebo szare tło

To narzędzie jest używane w przypadkach, gdy plik ma kilka ramek i chcesz zmodyfikować tylko część pliku.

W panelu edycji znajduje się narzędzie o nazwie „ponowne próbkowanie”, które służy do zmiany wymiarów pliku, takich jak szerokość i wysokość, jeśli czujesz się komfortowo z tym punktem, kliknij „Zachowaj proporcje”.

corel photo paint arrow grey fonfo

Po zaakceptowaniu proporcji pliku możesz wejść do zakresu folii i wybrać fragment, który chcesz poprawić.

Usuń słowa i zmień język

Jeśli chcesz usunąć niektóre słowa, aby zmienić je na inny język, na przykład z angielskiego na hiszpański, musisz najpierw wybierz ramkę że nie lubisz i kliknij usunąć. Następnie wybierz ramkę, która ma tylko tło.

Następnie kliknij go dwukrotnie i naciśnij drugi przycisk, aby otworzyć kartę wstawić. Wybierz liczbę klatek, które chcesz powielić (ta, która ma tylko tło) i w opcji „Następnie” ustaw numer klatki, która ma być przed tą, którą edytujesz.

Po zlokalizowaniu w nowej ramce kliknij menu narzędzi i wybierz opcję „Tekst”. Następnie napisz wiadomość, że chcesz zastosować czcionkę i kolor, możesz też dodać cienie i cienie, aby wyglądały znacznie lepiej.

Corel Photo Paint jako program do edycji

Obecnie na rynku technologicznym istnieje ogromna różnorodność programów i aplikacji służących do tworzenia, edycji i odtwarzania plików wideo lub obrazów. Jednak tylko niektóre wyróżniają się różnorodnością dostępne narzędzia i efekty.

Możemy to powiedzieć tworzenie Gifów obejmuje serię edycji samego obrazu, które są tłumaczone na kilka kopii, każdy z innymi przedmiotami, frazami lub słowami, które szybko odtworzone odtwarza iluzję ruchu.

Corel Photo Paint to wiodąca na rynku cyfrowym platforma do edycji i tworzenia plików animowanych.

Dzieje się tak, ponieważ zaimplementował panel z całkiem zrozumiałymi opcjami i stosownymi efektami. Narzędzie Gify to także niesamowita strategia marketingu cyfrowego małej, średniej lub dużej firmy, która potrafi Daj się poznać dzięki kolorowym i przyciągającym wzrok animacjom.

Mamy wreszcie nadzieję, że ten artykuł Ci pomógł. Chcielibyśmy jednak poznać Twoją opinię. Czy udało Ci się zmodyfikować animowany plik Gif za pomocą programu Corel Photo Paint? Zostaw nam swoją odpowiedź w komentarzach.

dołącz do naszego kanału telegram