Skip to content

Jak zmierzyć rozmiar obrazów za pomocą narzędzia „Linijka” w programie Photoshop

16 de kwiecień de 2021

Mierzenie rozmiaru obrazów w Photoshopie jest jedną z najważniejszych funkcji. Cyfrowe narzędzia edycyjne zawsze zajmowały szczególne miejsce w katalogu narzędzi do edycji. eksperci fotografii i oczywiście od amatorów i innych miłośników fotografii.

Świat fotografii i „fotomontaży” wywarł ogromny wpływ na przestrzeni ostatnich 30 lat. Gazety i magazyny były jednymi z zwolenników korzystania z programy do edycji obrazów. Następnie marketerzy poszli tym samym kursem i dodali wybraną liczbę programów do swojego katalogu.

Jak zmierzyć rozmiar obrazów za pomocą narzędzia „Linijka” w programie Photoshop?

Zmierz rozmiar obrazów w programie Photoshop To nigdy nie było tak łatwe. Istnieje niezliczona liczba edytorów zdjęć i obrazów, ale nic w porównaniu z bezkonkurencyjnym Adobe Photoshop.

Aby zmierzyć rozmiar obrazów w programie Photoshop, w szczególności przy użyciu narzędzie linijkiAby to zrobić, musisz zlokalizować tę opcję w tabeli funkcji wyświetlanych przez dany program. Narzędzie „Linijka” umożliwia pomiar dowolnego obszaru obrazu.

Jeśli nie możesz znaleźć funkcji mierzenia rozmiaru obrazów w Photoshopie, wybierz figurę „ Kroplomierz ” i znajdź postać w kształcie „Linijki”, a następnie przejdź od punktu początkowego do punktu końcowego na tym, co chcesz zmierzyć z obrazu i gotowe.

Z drugiej strony, jeśli chcesz edytować linię pomiarową, naciśnij ponownie ikonę „Linijka”, a następnie wybierz dowolny z punktów wyznaczonej linii pomiarowej, czy to początek, czy koniecUmożliwi to zmianę rozmiaru linii, ale jeśli chcesz ją przesunąć, naciśnij linię i przeciągnij ją. Jeśli chcesz go usunąć, wybierz linię i przeciągnij ją poza obraz lub naciśnij opcję usuwania.

Osobliwości programu Adobe Photoshop

Wielu próbowało znaleźć alternatywy dla Adobe Photoshop i jest ich wiele, ale nic w porównaniu z tym narzędziem, ponieważ ma wiele funkcji, większość o charakterze zawodowym, jest jedną z najlepszych funkcji, jakie posiada.

Jednak fakt używania w trybie zawodowym nie oznacza, że ​​amatorzy nie mogą z niego korzystać, ponieważ wiele osób podjęło się nauki nosić go nieformalnie. Niektórzy nawet pracują z narzędziem lepiej niż profesjonaliści, nawet nie będąc jednym z nich.

Mierzenie rozmiaru obrazów w Photoshopie należy do jednej z najlepszych zalet narzędzia, nie wspominając o tym, że za pomocą tego edytora obrazów i zdjęć można tworzyć obrazy od zera, bez konieczności wyszukiwania wstępnie załadowanych obrazów. Wszystko będzie zależeć od twojej wyobraźni i talentu.

Inną jego wspaniałą funkcją jest odzyskiwanie zdjęć, które są w bardzo złym stanie, oczywiście do tego potrzebne będą inne zasoby, takie jak: skanery lub drukarki wielofunkcyjne. Możesz także modyfikować obrazy i fotografie, do tego stopnia, że ​​można usuwać lub dodawać do nich elementy, więc nie należy przerywać korzystania z programu Photoshop.

Urządzenia kompatybilne z Adobe Photoshop

Aby zmierzyć rozmiar obrazów w Photoshopie, edytuj zdjęcia jak profesjonalista, konwertuj zdjęcie na karykaturę, wektoryzuj lub edytuj dowolny typ obrazu lub grafiki, konieczne jest uwzględnienie pewnych parametrów, jeśli chodzi o specyfikacje urządzeń kompatybilnych z Adobe Photoshop (jeśli chcesz, aby program działał dobrze).

narzędzie linijka Photoshop zmierzyć rozmiar

Adobe Photoshop to program dostępny głównie dla dwóch typów systemów operacyjnych, dla systemu Windows i MAC. Jednak posiadanie tych dwóch wspaniałych systemów jest nie tylko konieczne, ponieważ komputer musi mieć dobre właściwości procesora, pamięci RAM, dysku twardego i karty graficznej.

Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows lub MAC i chcesz zmierzyć rozmiar obrazów w programie PhotoshopOprócz innych funkcji, musisz mieć procesor kompatybilny z 64 lub 32 BIT; 2 GHz lub więcej, RAM 8 GB (lub więcej), karta graficzna 2 GB lub co najmniej 4 GB, a na koniec dysk twardy musi mieć do dyspozycji więcej niż 4 GB. Masz również monitor o rozdzielczości 1280 x 800 ze skalą interfejsu użytkownika 100%.