Skip to content

Jak zmienić lub zmodyfikować układ grafiki SmartArt w programie Word

23 de czerwiec de 2021

Programem par excellence pakietu Microsoft Office jest Word. Który jest tak popularny na całym świecie, głównie dlatego, że daje nam możliwość: tworzyć pięknie wykonane pliki tekstowe Oprócz możliwości umieszczania wykładników lub ułamków, co przydaje się w dziedzinie matematyki, wszystko to dzięki licznym narzędziom, które okazują się tak wszechstronne.

Jeśli chodzi o pole elementów wizualnych, takich jak obrazy, Word umożliwia pisanie lub wstawianie na nich tekstu. Oprócz tego masz również możliwość wstawienia grafiki lub SmartArt, które są idealne do przekazywać użytkownikom odpowiednie informacje poprzez reprezentacje wizualne.

Dlatego w tym dniu przedstawiamy Ci ten prosty samouczek, dzięki któremu nauczysz się prawidłowego sposobu zmieniać lub modyfikować projekty dotyczące grafik SmartArt, które zdecydujesz się wykonać.

Jak zmienić układ grafiki SmartArt w programie Word

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wstawić żądaną grafikę do nowego dokumentu programu Word. W tym celu musisz przejść do zakładki Wstaw, która znajduje się obok Home. Tam udasz się do Sekcja ilustracje, a będziesz szukać opcji SmartArt gdzie zostanie wyświetlony szereg opcji i wzorów dostępnych, aby wybrać ten, który wolisz.

Po podjęciu decyzji nadszedł czas, aby wybrać ją do dodania do pustego dokumentu, który właśnie utworzyłeś. Robiąc to, będziesz spójrz na wstążkę, co pozwoli Ci zmienić projekt lub dodać nowe kształty, aby nadać swojej grafice bardziej spersonalizowany wygląd.

Jeśli więc musisz coś zmodyfikować, możesz to zrobić, ale musisz pamiętać, że to rodzaj zmian zostanie dodany do dokumentu dzięki czemu możesz od razu docenić wyniki. Po zakończeniu wszystkiego musisz kliknąć w dowolnym miejscu na arkuszu dokumentu, aby wprowadzone zmiany zaczęły obowiązywać.

Podobnie, kiedy idź zapisz swój wykres w programie, aby później go wydrukować lub edytować, musisz wiedzieć, jak poprawnie zamknąć dokument Word, aby żadna z wcześniej zastosowanych zmian nie została utracona.

Kwestie do rozważenia podczas wprowadzania zmian lub modyfikacji grafiki SmartArt w programie Word

Zanim zdecydujesz się wprowadzić zmiany do właśnie wykonanego wykresu, ważne jest, aby wiedzieć, że program ma liczba gotowych modeli do nałożenia wewnątrz prześcieradła, aby pracować wygodniej i szybciej, dzięki czemu będziesz mieć kilka opcji do wyboru.

jak tworzyć grafikę słowem za pomocą klawiatury

Wśród których wyróżniają się projekty, które rozwijają się w postaci lista, inne w formie piramid i cykli. Wszystko będzie zależało od konkretnej potrzeby użytkownika, ponieważ niektórzy dostosowują się lepiej niż inni w zależności od rodzaju zawartych w nich informacji.

Ponadto zaletą jest to, że modyfikowanie ich nadaje im wyjątkowy charakter, zarówno w kolor lub w dodatkowych kształtach które można dodać za pośrednictwem programu.

Należy zauważyć, że tego typu elementy graficzne można bez problemu wykonać również w programie PowerPoint, jeśli chcesz tworzyć atrakcyjne prezentacje. I że w dodatku, gdy tego typu grafiki pracują w obu programach, informacje w nich gromadzone można stracić, jeśli zmienisz typy wykresów dla nowych.

Dlatego tak ważne jest, aby najpierw tworzysz całą strukturę swojego wykresu, wybierając rodzaj czcionki, kolory, dodatkowe kształty do dodania, aby później umieścić informacje, aby nie zostały utracone w procesie. Ponieważ nie jest możliwe utrzymanie treści, gdy użytkownik podejmuje decyzję o zmianie kategorii dotyczącej narzędzi przyznanych przez program.

A to głównie dlatego, że każda kategoria jest inna jeden od drugiego i są tworzone w celu spełnienia określonego celu. Dlatego konieczne jest, aby jeśli chcesz zmienić rodzaj wykresu, nie zbieraj informacji, dopóki nie będziesz tego pewien.