Skip to content

Jak zmienić lub zmodyfikować ogranicznik pola podczas eksportowania do pliku csv z programu Excel

14 de kwiecień de 2021

Jeśli zastanawiasz się, jak zmienić lub zmodyfikować ogranicznik pola, kiedy eksportuj do csv z Excela?, tutaj wyjaśnimy podstawowe pojęcia, o których należy pamiętać w przypadku plików csv oraz w jaki sposób możemy zmienić ogranicznik lub separator pól podczas ich eksportowania.

Podczas eksportowania plików w formacie csvZauważamy, że oddziela to sekcje za pomocą symbolu, w naszym przypadku, jeśli mamy język hiszpański na naszym komputerze, oddzieli nas przecinkiem „”, co może powodować problemy podczas korzystania z plików Excela.

Co to jest CSV?

To, do czego odnosi się termin csv, to oddzielić zbiór wartości z symbolem, aby efektywnie sortować informacje, bez utraty lub mylenia informacji w trakcie procesu. Chociaż nie ma jeszcze standardowego zastosowania, jest używany w wielu obszarach, takich jak Excel, który ma możliwość grupowania i zapisywania dużej ilości danych.

Pliki CSV mogą pomóc w zachowaniu naszych danych osobowych w prosty sposób i trochę w kodzie, ponieważ możesz zwrócić dokument do pliku csv, który ma zostać przekonwertowany z powrotem do jego oryginału, tak jak w przypadku przekazywania pliku csv z powrotem do programu Excel.

Na bardziej osobistym poziomie, opuszczając miejsce pracy, możemy używaj plików csv do zapisywania ważnych danych naszej przeglądarki, takie jak hasła do witryn, które często odwiedzamy lub do naszych sieci społecznościowych.

Zdecydowanie, ta technologia jest bardzo przydatna i powinien być używany w pełnej okazałości, jeśli mamy problem z symbolem separacji, możemy go szybko rozwiązać, wykonując te proste kroki.

Jak zmienić ogranicznik pola podczas zapisywania plików CSV z programu Excel?

Podczas tworzenia dokumentów w Excelu Zwykle oddzielamy wszystko wierszami i kolumnami i mogą istnieć wartości, które zawierają przecinki, więc podczas eksportowania zdajemy sobie sprawę, że trudno jest zrozumieć, gdzie znajduje się liczba dziesiętna i jaka jest separacja między komórkami.

Z tego powodu możemy zdecydować się na zmianę tego symbolu na bardziej praktyczny, w tym przypadku nauczymy Cię, jak to zrobić za pomocą symbolu Pleca „|” ale możesz użyć tego, który najbardziej Ci odpowiada. Czy jesteś w środku Windows 7, Windows 10 lub MacMusisz zmienić konfigurację regionalną, możesz uzyskać do niej dostęp z menu Start wpisując „region”, powinna pojawić się ikona z tą nazwą, w której możemy dostosować te wartości.

Gdy otworzymy menu, po prawej stronie ekranu pojawi się opcja dostępu do bardziej zaawansowanego menu, klikamy i pojawi się nowe menu z 3 kategoriami, w tym datą, językiem i tym, na którym nam zależy w tym przypadku region małymi literami, które musimy zaznaczyć „zmiana mrówczanu”. Dzięki temu otworzy się kolejne menu i będziemy musieli ponownie zaznaczyć „dodatkowe”, które znajduje się na końcu menu.

Po kliknięciu otworzy się okno z listą symboli, z których każdy ma inny cel, tym, na czym nam zależy w naszych eksportowanych plikach w csv, jest ’oddzielacz listy’ Jeśli spojrzymy na prawą stronę, możemy zmodyfikować przypisany symbol, tutaj zmieniamy go na '|’ i klikamy akceptację.

W jaki sposób może nam pomóc zmiana ogranicznika pola?

Dokonanie powyższej zmiany to kwestia porządku i dobrej administracji, ponieważ dzięki temu będziemy mieć dobrze nasze akta uporządkowane i oddzielonei każdy może je bez problemu przeczytać.

eksport do csv z excel

Dzięki temu unikamy ewentualnych niedogodności podczas czytania lub wysyłania plików Excela do innych regionów świata, gdzie przecinek jest zmieniany średnikiem, aby oddzielić, ale jeśli wszystkie mają zastosowanie neutralny symbol, taki jak Plecate niedogodności znikną.

Jak już mówiliśmy, pliki csv są bardzo przydatne i musisz wiedzieć, jak z nich korzystać, ponieważ mogą nawet służyć jako kopia zapasowa naszych dokumentów, będąc bardzo lekkim plikiem, szeroko używanym nawet do przechowywania kontaktów w celu wysłania ich do naszego Gmaila i dbaj o ich bezpieczeństwo.