Skip to content

Jak zmienić lub zaktualizować oprogramowanie wewnętrzne modemu iPhone’a – skuteczny samouczek

14 de Maj de 2021

Firmware to oprogramowanie wewnętrzne, które sprawia, że ​​nasze urządzenia działają, np. IPhone, obecnie Apple wypuszcza aktualizacje firmware’u, które można uzyskać w bardzo prosty sposób, dlatego należy zapytać jak zmień lub zaktualizuj oprogramowanie wewnętrzne modemu iPhone’a? Jest to ważne, ponieważ to jest ten, który kontroluje twój telefon komórkowy.

Konieczne jest zaktualizowanie oprogramowania telefonu, ponieważ poprawi to jego rozwój. Uważa się, że proces ten może być bardzo skomplikowany, ale tak naprawdę nie jest. Poniżej wskażemy wszystkie kroki, które musisz wykonać nadal możesz zmieniać oprogramowanie układowe swojego iPhone’a.

Jak zaktualizować oprogramowanie modemu iPhone’a?

Aby przeprowadzić ten proces, pierwszą rzeczą, którą będziesz musiał zrobić, jest sprawdzenie, czy jest dostępna nowa wersja, teraz podłącz telefon komórkowy do komputera, możesz zrób to za pomocą kabla dołączonego do urządzenia. Uzyskaj dostęp do oprogramowania do zarządzania iPhonem iTunes firmy Apple.

Wchodząc do programu będziesz musiał poszukać nazwy swojego telefonu komórkowego i kliknąć na nią; zwykle znajduje się po lewej stronie zakładki, po prawej stronie gdzie jest napisane słowo „Urządzenia”. Teraz naciśnij przycisk z napisem „Sprawdź dostępność aktualizacji”, jeśli są dostępne aktualizacje.

W tej chwili będziesz musiał wybierz opcję „Pobierz i zainstaluj”W ten sposób zobaczysz, jak wszystkie aktualizacje zostaną pobrane na Twój telefon komórkowy, poczekaj kilka minut, aż załaduje się poprawnie. Po zakończeniu iTunes utworzy kopię zapasową ustawień urządzenia.

Później zainstaluj oprogramowanie na telefonie komórkowymPo zakończeniu zobaczysz, że iTunes synchronizuje iPhone’a z biblioteką, pod koniec tego procesu zobaczysz, że twoje urządzenie zostało już zaktualizowane.

Inny sposób aktualizacji oprogramowania wewnętrznego modemu iPhone’a

Ta procedura pozwoli ci naprawić wszelkie problemy z Oprogramowaniem. Aby to zrobić, musisz mieć iTunes na swoim komputerze, a następnie mieć system operacyjny telefonu komórkowego pobrany na komputer.

Aby rozpocząć, wejdź do iTunes, a następnie wyłącz telefon komórkowy, teraz podłącz kabel USB do telefonu, wkładając kabel do komputera, naciskaj przycisk home na telefonie komórkowym; Jeśli Twój iPhone ma od 7 lat, będziesz musiał nacisnąć przycisk zmniejszania głośności.

Wykonanie tego procesu pozwoli ci przełącz swój telefon komórkowy w tryb odzyskiwaniaW tym momencie zobaczysz, jak nowa karta pojawia się w iTunes, klikniemy pole z napisem „ Przywróć ”, kiedy to zrobisz, będziesz mógł zobaczyć, jak otwierane są pliki na twoim komputerze, wszystko, co masz należy wybrać pobrany system operacyjny.

skuteczny samouczek aktualizacji oprogramowania wewnętrznego modemu iPhone'a

Wybierając plik, będziesz musiał ponownie nacisnąć przycisk przywracania, teraz będziesz musiał tylko poczekać na jego załadowanie i zostanie ukończone. W tym celu możesz również skorzystać z innej alternatywy, aby zaktualizować oprogramowanie telefonu komórkowego przejdź do strony „ipsw.me” Kiedy to zrobisz, zobaczysz dostępne wersje, wybierz je, aby zostało pobrane.

Po zakończeniu procesu będziesz musiał go otworzyć i ustawić się na przycisku „Aktualizuj”, naciśnij Shift + przyciski aktualizacji (jeśli korzystasz z urządzenia z systemem Windows) lub Alt + Update (jeśli korzystasz z urządzenia Mac), pozwoli ci to otworzyć pliki w celu znalezienia wersji telefonu komórkowego i to wszystko.

Zalecenia, które powinieneś znać przed aktualizacją oprogramowania wewnętrznego modemu iPhone’a

Zasadniczo wykonanie aktualizacji jest naprawdę dobrym procesem dla telefonu komórkowego, ponieważ poprawia jego wydajność; Ale zanim to zrobisz, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Ten proces całkowicie opróżni Twój telefon komórkowy, wszystkie Twoje zdjęcia i pliki zostaną usunięte, aby tak się nie stało, wykonaj kopię zapasową lub kopię zapasową wszystkich swoich informacji.

Podłączając telefon do komputera, sprawdź, czy ma wystarczającą ilość baterii, unikaj robienia tego, jeśli jest rozładowany. Co więcej potrzebujesz kabla USB, aby był w dobrym stanie.

Na koniec, sprawdź, czy iTunes jest aktualnyJeśli nie ma tego w najnowszej wersji, procedura może stać się powolna lub nie można jej w ogóle rozwinąć.