Skip to content

Jak zmienić hasło logowania na moim komputerze z systemem Windows 10?

27 de styczeń de 2022

Jak tylko kupimy Windows 10 i sformatujemy nasz komputer, aby mieć go do naszej dyspozycji. Otrzymujemy, że daje to pewne konfiguracje, które możemy wykonać w czasie instalacji, które koncentrują się na zapewnieniu nam dostosowanie systemu do naszych upodobań i mały współczynnik bezpieczeństwaktóry pozwala nam wybrać, w jaki sposób będziemy konfigurować nasz login, albo aktywuj login automatycznie, albo umieść na nim czynnik bezpieczeństwa.

Aby uruchomić system Windows z czynnikami zapewniającymi bezpieczeństwo i zapobiec ujawnieniu naszych plików lub dostępowi do nich bez naszej zgody. Możemy użyć parametrów bezpieczeństwa, które pozwalają nam nawet stworzyć hasło obrazkowe z dowolnym wzorem; To wszystko i jeszcze więcej ciekawych rzeczy, które oferuje nam Windows, odkąd zaczęliśmy go używać.

Jak skonfigurować zabezpieczenia systemu Windows 10, aby uruchamiały się bez klucza?

Jeśli chodzi o miejsce, w którym znajduje się komputer, to jest to miejsce bezpieczne, do którego nikt inny nie ma dostępu lub jest to komputer, który nie wymaga hasła ze względu na jego użytkowanie. Możemy również ustawić sobie opcję nieprzypisywania hasła, co również jest dla naszej wygody konfigurowalne.

Windows jest obsługiwany w bardzo uniwersalny sposób, gdzie daje nam możliwość zmiany hasła, gdy zostało już utworzone lub też usuń go na stałe, aby nie trzeba było go wpisywać przy logowaniu. Aby to zrobić, jeśli masz hasło przypisane podczas instalacji systemu i chcesz je zmienić. Musimy wykonać serię kroków, które wyjaśnimy poniżej.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby osiągnąć zaloguj się do systemu Windows 10 bez hasła jest przejście do Start> następnie przejdź do Ustawienia> Konta> Login> Hasło> zmień. Teraz w tej sekcji proces zostanie wykonany, gdy pojawi się pole do wpisania hasła, zostawiamy je puste, a następnie akceptujemy i zapisujemy zmiany. Dzięki temu podczas logowania nie zostaniesz poproszony o podanie hasła.

Jak dostać się do systemu Windows 10, jeśli zapomniałeś hasła do konta?

W przypadku, gdy zapomniałeś hasła do logowania, ponieważ każdy może zapomnieć tę ważną kombinację znaków, jest na to sposób. Jeśli masz konto Microsoft, które łączy Twój komputer z systemem, może być możliwe rozwiązanie tego problemu za pośrednictwem pomocy technicznej.

zapomniałeś hasła, które nadal możesz rozwiązać

Ale jeśli z jakiegokolwiek powodu nie możesz skorzystać z tej alternatywy, będziesz musiał skorzystać z innych opcji. Jednym z nich jest usunięcie systemu i ponowna instalacja, to działałoby w jakikolwiek sposób, ale aby Twoje informacje były bezpieczne, powinieneś wcześniej utworzyć oddzielną partycję z partycji systemowej, aby uniknąć znacznej utraty informacji.

Jakich aplikacji możesz użyć do usunięcia hasła do konta Windows?

Jest więcej metod, które mogą nam pomóc, z utratą hasła i to z jakiegoś powodu nie mamy tego, czego potrzeba, aby go odzyskać, na przykład konto połączone z firmą Microsoft. Możemy również posiadać oprogramowanie innych firm, które pozwala nam na odzyskanie hasła i ponowny dostęp do naszego systemu. Podobnie możemy uzyskać oprogramowanie, które pozwala nam logować się bez hasła.

Tym razem przedstawimy Ci opcję, która pomoże Ci rozwiązać dylemat: program o nazwie PassFab 4Winkey. Wyjaśnimy również, jak to działa i na czym polega ta pomoc, którą będziemy mieli w sytuacjach awaryjnych.

PassFab 4WinKey

Jest to prosty program, którego zadaniem jest pomóc nam zalogować się do systemu Windows bez konieczności używania haseł. Tworzy to dysk przywracania na dysku USB, DVD lub CD.

 1. Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to wejść na oficjalną stronę PasssFab 4Winkey.
 2. Pobierz program i uruchom go na komputerze, który nie jest zablokowany.
 3. Poprosi nas o typ wsparcia do zainstalowania w tym przykładzie będzie to USB
 4. Wybieramy „nagraj”, aby bootowalny USB.
 5. Teraz uruchamiamy rozruch zablokowanego komputera za pomocą USB, aby wyświetlić program i zobaczyć opcje.
 6. Wybieramy instalację systemu Windows do pracy.
  • Usuń hasło: usuwa istniejące hasło dowolnego użytkownika.
  • Zresetuj hasło do konta: daje nam możliwość wprowadzenia nowego.
  • Usuń konto: Usuń wszystkie konta z wyjątkiem tego, które jest dostępne domyślnie.
  • Załóż konto: Załóż nowe konto i możemy dodać do niego hasło
 7. We wszystkich przypadkach, aby zakończyć proces, musimy kliknąć „Dalej”, a następnie „Uruchom ponownie”, aby ponownie uruchomić komputer i kontynuować.

Jak zmienić konto Windows z prywatnego na lokalne?

Aby to zrobić, musimy założyć, że istnieją co najmniej dwa konta administratora, ponieważ system zawsze będzie wymagał konta ze wszystkimi uprawnieniami, do dowolnej konfiguracji, którą należy przeprowadzić. Aby przekazać konto administratora lub konto prywatne do lokalnego, musisz podążać następującą trasą.

Start> Ustawienia> Konta> Rodzina i inni użytkownicy> Wybierz konto do zmiany, pod tym powinno być napisane admin i dajesz Zmień typ konta> konto lokalne> wprowadź hasło użytkownika> zaakceptuj. To wszystko po to, by zmienić rodzaj konta.

idealne i bezpieczne rozwiązanie

Co zrobić, jeśli nie otrzymałeś od firmy Microsoft wiadomości e-mail umożliwiającej zresetowanie hasła?

Najlepsze, co możemy zrobić w takich przypadkach, jeśli poczta nie zostanie odebrana, to skontaktuj się z pomocą techniczną firmy Microsoftw tej sekcji na pewno uda nam się rozwiązać problem

dołącz do naszego kanału telegram