Skip to content

Jak zmienić hasło do spotkania Zoom? – Najszybszy sposób

6 de Listopad de 2021

W miarę upływu czasu praca wymaga zmian, dlatego niezbędne jest dostosowanie się do zmian. Dokładniej, Zoom wyszedł naprzeciw potrzebie spotkania ludzi z różnych stron. Jeśli jesteś odpowiedzialny za planowanie spotkań w ten sposób i czy chcesz zmienić swoje hasło?, tutaj dogłębnie przeanalizujemy temat.

Co musisz wiedzieć przed zmianą hasła do pokoju na tej platformie?

Wiele osób należących do firm lub przedsiębiorców potrzebują wirtualnej sali konferencyjnej. Ten pokój pozwala im zgromadzić kilku użytkowników, z którymi prowadzą interesy lub z którymi chcą oferować swoje produkty bez konieczności przebywania na tym samym obszarze geograficznym. To sprawia, że ​​platformy takie jak Zoom są tak atrakcyjne, ponieważ w nich zainteresowana strona może określić, jak dużą kontrolę będzie mieć nad swoimi uczestnikami.

Taka kontrola jest korzystna dla administratora, ponieważ dzięki niej może: gwarantować profesjonalizm, który zamierzasz wykazać na seminarium. Ponadto zapewnia szeroką gamę opcji, które możesz dostosować do swoich upodobań, takich jak umieszczenie w swoim profilu zdjęcia promującego Twoje zainteresowania.

Kolejną zaletą jest to, że administrator i jego goście można podłączyć z komputera do telefonu komórkowego, w zależności od wymagań chwili. Ale bardzo ważne jest, aby wiedzieć, że hasło, którego będziesz używać podczas spotkania, określi, jak wrażliwe lub bezpieczne będzie zaproszenie.

Poznaj aktualne hasło do pokoju

Jeśli jesteś administratorem, dobrze, że znasz każdą opcję, którą ma platforma Zoom i co możesz modyfikować. Ale hasło zawsze będzie jednym z najważniejszych, bo ci na to pozwoli daj wkład swoim użytkownikom i odrzucaj osoby z zewnątrz, co nie wniesie niczego pozytywnego do Twojego połączenia.

Dlatego jeśli masz zaplanowane spotkanie, ale uważasz, że hasło jest podatne na ataki lub lepiej je zmienić, musisz pamiętać, że aby platforma dała Ci do niego dostęp, musisz mieć aktualne hasło. Dlatego zaleca się, aby zawsze zapisywać hasła w bezpiecznym miejscu.

Minimalne wymagania dotyczące hasła

Jeśli jesteś użytkownikiem platformy bankowej lub innej platformy o znacznym bezpieczeństwie, wymagania Zoom nie będą dla Ciebie obce. Ponieważ wolą, aby twoje hasła były kombinacją liter (między małymi i wielkimi literami), cyfr i, jeśli to możliwe, znaków.

spotkanie przez zoom

Dodatkowo platforma wymaga dwóch konkretnych rzeczy w kluczach: po pierwsze, aby nie zawierała tych samych znaków w rzędzie oraz aby nie zawierała mniej niż 8 cyfr. Jeśli Twoje hasło nie spełnia wymagań, platforma automatycznie je odrzuci.

Jak zmienić hasło do pokoju Zoom?

W ostatnim czasie platforma wykonała szereg aktualizacji dodających różne rodzaje spotkań, do których można przypisać konkretny klucz do każdego z nich. Nie licząc innych funkcji, które już posiadała, a które uczyniły z tej platformy kompletne i atrakcyjne narzędzie dla wszystkich użytkowników.

Zmiany, które wprowadziła platforma lub te, które wprowadzasz w swoich pokojach, nie będą miały drastycznego wpływu na korzystanie przez uczestników lub gospodarza, jedyne co zrobi to chronić dostęp osób postronnych do Twojej działalności. Zapewni to bezpieczeństwo nie tylko Tobie, ale także tym, którzy Ci towarzyszą.

Z programu lub strony internetowej

Jeśli jesteś ze swojego komputera, Aby dokonać zmian w swoim haśle, wykonaj następujące czynności: najpierw wejdź do aplikacji i ze swojego profilu zlokalizuj Programy Projektów lub Spotkań.

Tam możesz dostosować różne aspekty, ale w tym przypadku znajdź hasło i zmodyfikuj je zgodnie z wymaganiami, które już Ci wyjaśniliśmy. Następnie wystarczy potwierdzić akcję i od razu rozpocząć spotkanie.

W aplikacji Zoom na iOS lub Android

Jeśli jesteś z telefonu komórkowego a chcesz dokonać bardziej bezpiecznych ustawień swojego hasła, musisz wejść do aplikacji i przejść do konfiguracji. Na ekranie możesz zobaczyć tak, jakbyś był na komputerze kilka opcji, które możesz modyfikować, takie jak godzina, data, identyfikator, wykorzystanie wideo oraz ta, która nas najbardziej interesuje, czyli hasło. Możesz go zmodyfikować i zapisać wszystkie zmiany, które uznasz za stosowne.