Skip to content

Jak zmienić gospodarza w spotkaniu Zoom? (Przykład)

13 de marzec de 2021

Korzystanie z Zoom do spotkań i rozmów w pracy staje się coraz bardziej popularne, a nauka korzystania z niego staje się niezbędna. Dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć plik łatwy przewodnik aby dowiedzieć się, jak zmienić gospodarzy na spotkaniu Zoom.

Wykonywanie rozmów wideo lub spotkań w Zoom jest łatwe, a nagrywanie spotkania jeszcze bardziej. Ale problem pojawia się przy zmianie hostów, chociaż tak naprawdę nie jest to nic z innego świata.

Istnieje wiele sposobów i sztuczek, które warto wiedzieć o tej platformie, ale jednym z tych, które zwykle generują więcej pytań, jest to, czy możesz zmienić gospodarza spotkania. Cóż, odpowiedź brzmi: tak istnieje możliwość nadania uprawnień do zarządzania pokojem innemu użytkownikowilub, i to naprawdę jest bardzo łatwe do zrobienia.

Jak mogę zmienić gospodarzy w pokoju Zoom?

Przed rozpoczęciem należy to wyjaśnić musi mieć funkcję hosta aby móc przenieść wspomniane prawa na inną osobę.

Ponadto musisz mieć aktywny pokój i ustawić się w nim, aby przeprowadzić procedurę, którą tutaj szczegółowo opiszemy. Teraz w pokoju konferencyjnym pasek lub panel opcji będzie znajdować się u dołu ekranu.

Znajdziemy w nim i wybierzemy przycisk o nazwie „Uczestnicy„, Który ma ikonę osoby obok symbolu plusa lub”+”.

Dzięki temu w prawej górnej części ekranu będziesz mógł zobaczyć zakładkę zawierającą poszukiwane przez nas informacje o wszystkich uczestnikach sali.

W tym drugim przypadku będzie oczywiste, kto gospodarz spotkania, ponieważ będzie mieć tę etykietę wraz z Twoim identyfikatorem i nazwą użytkownika. Aby zmienić uprawnienia, wystarczy wybrać użytkownika, któremu chcesz przekazać kontrolę, odbywa się to za pomocą przycisku „Plus”Po prawej stronie nazwy.

Następnie otworzy się menu ustawień, w którym wybierzesz trzecią opcję o nazwie „Uczyń gospodarza”.

Następnie ta sama platforma uruchomi okno ostrzegawcze, w którym należy potwierdzić działanie, wybierając i klikając to „tak„Chcesz zmienić gospodarza.

W rezultacie wyświetli się małe powiadomienie z dokonaną zmianą, i już udało Ci się zmienić gospodarza w spotkaniu Zoom.

Jak mogę być gospodarzem?

Jak już widzieliśmy, jednym ze sposobów, aby zostać gospodarzem pokoju konferencyjnego w Zoom, jest jeśli administrator przekazuje swoje stanowisko innemu użytkownikowi.

Wtedy to pierwszy był twórcą pokoju i aby nie musieć go zamykać (z jakiegokolwiek powodu, który by go od niego odciągał), postanowił udzielić uprawnień komuś innemu.

Z drugiej strony i jedyny Innym sposobem na zorganizowanie sali konferencyjnej na tej platformie jest stworzenie tego samego. Innymi słowy, jeśli pokój nie został założony, ani nie otrzymano pozwoleń, nie będzie można być administratorem.

Co mogę zrobić, jeśli jestem administratorem pokoju?

Przed podjęciem decyzji o przeniesieniu lub zmianie hosta każdy użytkownik powinien wziąć pod uwagę wszystkie możliwości i zalety bycia administratorem hosta.

zarządzać

Dlatego zdecydowaliśmy się porozmawiać o niektórych z tych funkcjonalności, możemy zacząć od wspomnienia o tym gospodarz ma panel, który umożliwia kontrolę różnych aspektów spotkania. A wśród działań, które możesz wykonać, są:

  • Dodaj napisy: Jeśli wygląd napisów został dostosowany do konta, odpowiednie opcje będą dostępne.
  • Zarządzaj nagraniami: Rozpoczynają i zatrzymują nagrania lokalne lub w chmurze, zgodnie z wybraną modalnością.
  • Zarządzaj adnotacjami: Wyłącz adnotacje uczestników w pokoju, aby uniemożliwić innym użytkownikom umieszczanie ich na wspólnym ekranie.
  • Zakończ spotkanie: Oczywiście, aby zakończyć rozmowę wideo. Chociaż jeśli chcesz, aby było kontynuowane, powinieneś przekazać kontrolę każdemu innemu użytkownikowi tylko przed opuszczeniem pokoju.

dołącz do naszego kanału telegram