Skip to content

Jak zmienić adres Mac mojego komputera z systemem Windows – adres Mac

8 de Maj de 2021

Ponieważ komputery powstawały około pół wieku, kiedyś były dość prymitywne, ale teraz są zupełnie inne od tego, czym były w tamtych czasach, ponieważ dziś nasze komputery są w stanie wykonywać wszelkiego rodzaju zadania, koncentruje się na tworzeniu ogólnie złożonych procesów, które pomogą nam w każdym rodzaju zadania.

Nie byłoby to możliwe bez wiedzy człowieka, ponieważ swoją wiedzę wykorzystał on w praktyce tworząc komponenty elektroniczne, komponenty, które później byłyby dostosowywane do sprzętu komputerowego, czyniąc je o wiele wygodniejszymi rozmiarami. wynalezienie oprogramowania, To byłyby fundamenty, które sprawiły, że nasze komputery z systemami Windows i Mac OS istnieją dzisiaj.

System operacyjny Windows

Ten system operacyjny jest częścią firmy Microsoft, system ten rozpoczął się jako prymitywna, ale innowacyjna faza w 1985 roku jako Windows NT 1.0, który z biegiem lat miał być ulepszany, aż do Windows 3.0, gdzie ten system zaczął odnosić sukcesy na świecie Y zakończy konsolidację do 1995 roku gdzie pojawiłby się Windows 95, wersja systemu, która zmieniła wszystko.

Bez wątpienia w tym czasie Windows osiągnął niesamowity punkt w historii komputerów, stąd ewoluowali, biorąc wersje za wersjami, aż do najpopularniejszych wersji, takich jak Windows XP, Windows Vista i dziś, gdzie najczęściej używane są systemy Windows 7, Windows 8 i Windows 10.

Każdy z tych obecnych systemów ma rozszerzenie intuicyjny interfejs systemu, co jest całkiem przyjemne i akceptowane przez użytkowników, dzięki temu systemowi można wykonywać funkcje zarówno z programami systemowymi, jak iz programami firm trzecich, korzystać z programów takich jak dyktafon, szyfrować foldery i pliki czy też modyfikować sekcje techniczne takie jak It może to być adres IP lub adres MAC naszego komputera.

Jak zmienić adres MAC w systemie Windows?

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy wiedzieć, jest to, że adres MAC istniejący w naszym komputerze spełnia funkcję, która ma służyć jako unikalny identyfikator urządzenia sieciowego, chociaż wiadomo również, że jest adres fizyczny W świecie internetu, pomimo tego, że jest wyjątkowy, można go modyfikować, aby wejść do gry, w której zostaliśmy zbanowani lub innych możliwości, w ten sposób możemy to zmienić poniżej:

 • Pierwszym krokiem, który należy wykonać, aby zmienić nasz adres MAC, jest wiedzieć, który z nich obecnie mamy, znajduje się on w karcie sieciowej, aby odkryć za pomocą pola poleceń, które możemy zobaczyć.
  za pomocą klawisza Windows plus klawisz R możemy otworzyć okno o nazwie run, w tym oknie napiszemy CMD, Kiedy wprowadzisz enter, otworzy się małe czarne okno, to jest CMD.
 • Po wejściu do CMD napiszemy plik polecenie „getmac” i pojawi się nasz aktualny adres MAC.
 • Po obejrzeniu i zanotowaniu naszego aktualnego adresu MAC na wypadek, gdybyśmy chcieli go przywrócić, musimy udać się do Administrator urządzenia, tego możemy poszukać w menu Start systemu Windows.
 • Będziemy wyświetlać Menedżera urządzeń, dopóki nie zobaczymy opcji Karty sieciowe.
 • Jeśli wyświetlimy tę opcję, zobaczymy również Karty koloru czerwonego który zostanie podłączony do naszego komputera.
 • Wybieramy ten, dla którego chcemy zmodyfikować adres MAC i klikamy prawym przyciskiem myszy i to zrobimy Nieruchomości.
 • W ramach Właściwości przejdziemy do zaawansowanych opcji, w których znajdziemy adres MAC.
 • Tutaj widzimy okno tekstowe, w którym będziemy musieli napisać kod najlepiej alfanumeryczny, ten kod należy wpisać liczba po liczbie, po której następuje, Bez separatorów, gdybyśmy zrobili to z separatorami, takimi jak kropki lub łączniki, moglibyśmy spowodować niezidentyfikowany błąd sieciowy w naszym systemie Windows.
 • Potwierdzimy, a okno zostanie zamknięte, Zamykamy Menedżera urządzeń i ponownie uruchamiamy nasz komputer.

System Windows ze zmienionym adresem mac

Jaki jest cel zmiany adresu Mac?

Możesz zmienić adres MAC naszego komputera dobra opcja w zależności od sytuacji, Jak powiedzieliśmy wcześniej, jeśli zostałeś wyrzucony z gry, na przykład, jeśli zmienisz adres MAC, możemy ponownie wprowadzić.

Również jeśli chcemy przeglądaj witryny tam, gdzie nie ma tak dużego bezpieczeństwa, możemy zmienić ten adres lub po prostu, jeśli byłeś podłączony do publicznej sieci Wi-Fi i nie masz już internetu, możesz ponownie uzyskać połączenie, jeśli zmienisz adres MAC.