Skip to content
Mac

Jak zmapować sieć lub serwer na moim MacOS? – Kompletny proces

11 de styczeń de 2022

Kiedy chcesz połączyć się z siecią lub serwerem plików z systemu operacyjnego OS X, możesz się trochę zagubić, aby przeprowadzić Cię przez ten proces Przeczytaj uważnie wszystkie informacje.

Co się stanie, gdy mapowanie serwera zostanie wykonane na komputerze Mac?

Procedura przypisywania sieci lub serwera do Twojego MAC polega na zmapowaniu dysku, na którym znajduje się udostępniany zasóbW ten sposób będziesz mieć dostęp do usług, które się w nim znajdują, takich jak pliki, kontakty, kalendarz, poczta i inne aplikacje.

Bez względu na wersję systemu operacyjnego na MAC, możliwe jest połączenie z serwerem sieciowym. Ta funkcja jest niezwykle przydatna i została opracowana przez firmę Apple, w odpowiedzi na zapotrzebowanie użytkowników w środowiskach biznesowych, biorąc pod uwagę, że w celu skonfigurowania użytkownika sieci, biznesowego serwera proxy lub poczty e-mail, wymagane jest przypisanie sieci.

Jakie rodzaje połączeń można nawiązać na komputerze Mac z serwerami i sieciami?

Istnieją dwa sposoby konfiguracji dysku sieciowego w systemie MAC, oba działają w dowolnej wersji systemu OS X, w tym Yosemite, Snow Leopard itp. W przypadku wejścia do nowych sieci, wypróbowanie VPN dla Maca ochroni nas w pewien sposób.

Przydział jednorazowego użytku

Pierwszy sposób mapowania dysku sieciowego jest jednorazowy, co oznacza, że ​​po wykonaniu połączenie pozostanie stabilne przez określony czas. Jeśli urządzenie zostanie odłączone lub ponownie uruchomione / wyłączone, sieć lub serwer nie będą już dostępne automatycznie, dlatego należy je ponownie skonfigurować. Ta metoda jest wygodna, gdy serwer nie jest częsty i życzy sobie tylko określonej chwili.

Stała ścieżka połączenia

Teraz druga metoda to przypisanie serwera sieciowego na stałe, tak jak przy ponownym uruchomieniu systemu lub połączeń użytkowników, będzie nadal wykrywany i montowany na pulpicie. Jest to zwykle najczęściej używana metoda, ponieważ dostęp do sieci jest stale wymagany.

Jak zmapować dysk sieciowy na komputerze Mac?

W zależności od wymaganego czasu trwania połączenia sieciowego, możesz wybrać jeden z 2 sposobów, aby to zrobić, w obudowa połączenia jednorazowego użytku, przed dołączeniem do nowej sieci, Zawsze należy dokonywać zmian w ustawieniach prywatności i bezpieczeństwa na Macu.

  1. Pierwszy dostęp do Findera, naciśnij kombinację „Command + K”, otworzy się opcja „Połączyć się z serwerem”.
  2. Teraz napisz ścieżka serwera, folder lub zasób i wybierz połącz.
  3. Wpisz imię i nazwisko użytkownik i hasło i kliknij akceptuj. Gotowe! Masz dostęp do dysku sieciowego, możesz go zlokalizować na pulpicie lub na pasku bocznym Findera, o ile nie wyjdziesz z sieci.

Teraz, jeśli chcesz przypisać sieć na stałe, proces, który należy wykonać, będzie taki, jak opisano poniżej:

  1. Podobnie jak w poprzednim przypadku przejdź do okna „Połącz z serwerem”, wprowadź ścieżkę dysku sieciowego i kliknij OK. Masz dostęp za pomocą swoich danych i kompletny montaż jednostki.
  2. Teraz, aby definitywnie zmapować sieć, przejdź do menu Apple, a następnie do „Preferencji systemowych”.
  3. Kliknij Konta> Elementy uwierzytelniające> przycisk +. Tam lokalizujesz jednostkę, którą właśnie przydzieliłeś i klikasz akceptuj.
  4. Możesz teraz zamknąć preferencje systemowe, połączenie z siecią jest wstępnie nawiązane za każdym razem, gdy uruchamiasz swój MAC.

laptop z systemem macos

Jak możesz skonfigurować widoczność i inne czynniki swojej sieci lub serwera?

Zazwyczaj sieć jest automatycznie widoczna na pulpicie, jednak może się to nie zdarzyć z powodu jakiejś konfiguracji systemu. W takim przypadku, aby skonfigurować widoczność zmapowanego dysku, który musisz:

  1. Przejdź do Findera, wpisz „Polecenie +,”.
  2. Wybierz zakładkę generuje, a następnie pole wyboru znajduje się obok „Połączonych serwerów”.
  3. Masz już dostępne ikona na pulpicie!

Kolejny czynnik, z którego możesz skorzystać dzięki swojemu serwerowi sieciowemu, jest utworzenie aliasu dysku lub skrótu, dzięki czemu w przyszłości będziesz mieć szybszy dostęp do danych. Ponieważ już go zainstalowałeś, wystarczy kliknąć go prawym przyciskiem myszy i wybrać „Przypisz aliasy”, dzięki czemu ikona aliasu zostanie wygenerowana w Finderze, a jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz uzyskać dostęp tylko poprzez dwukrotne kliknięcie na nią.