Skip to content

Jak zlokalizować urządzenie iPhone za pomocą Apple Watch?

23 de styczeń de 2022

Postęp technologiczny za każdym razem nas zaskakuje. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu było nie do pomyślenia, żeby ludzie nie mogli żyć bez telefonu, a teraz nie tylko mamy do nich dostęp, ale każdego dnia integrujemy inne produkty usprawniające codzienne czynności. Jednym z nich jest Apple Watch, z nim możesz zlokalizować swojego iPhone’a, jeśli nie wiesz, gdzie go zostawiłeś.

Co zrobić, aby znaleźć urządzenie z systemem iOS, jeśli zostało zgubione lub skradzione?

Firma Apple stworzyła serię urządzeń, które można ze sobą łączyć, dzięki czemu można zarządzać tymi samymi podstawowymi informacjami między nimi. Chociaż każdy z nich wyróżnia się innymi bardzo interesującymi i przydatnymi funkcjami dla ludzi.

W przypadku zegarka Apple Watch otrzymujesz nie tylko podstawowe funkcje zegarka, takie jak wyświetlanie godziny lub daty. Za pomocą tego zegarka możesz również śledzić określone stany zdrowia, takie jak spożywane kalorie, poziom glukozy, energia, ciśnienie krwi, godziny dobrego snu, między innymi.

Apple Watch umożliwia również pobieranie aplikacji, które masz na telefon komórkowy, dzięki czemu możesz odpowiadać na wiadomości, nagrywać notatki głosowe, a nawet wykonywać lub odbierać połączenia. Stanowi to ogromną zaletę, zwłaszcza jeśli wykonujesz czynności, które uniemożliwiają sprawdzenie lub korzystanie z telefonu komórkowego.

Z drugiej strony Apple ma funkcję, która Ci pomoże połącz wszystkie swoje urządzenia w jedno kontooznacza to, że możesz zarejestrować wszystkie produkty tej firmy, takie jak Mac, Airpods, Apple Watch, iPhone, i połączyć je ze sobą.

Jeśli jesteś jedną z tych zapominalskich osób, które zwykle nie wiedzą, gdzie zostawiasz swoje rzeczy, możesz skorzystać z funkcji, którą posiada iPhone. To narzędzie lokalizuje Twój telefon na wypadek jego zgubienia, w tym celu wystarczy go skonfigurować i aktywować.

Chociaż korzystanie z tego narzędzia jest kontrowersyjne, ponieważ niektórzy uważają, że jest to sposób na naruszenie ich prywatności, nie możemy temu zaprzeczyć To dobra opcja dla osób, które zgubiły lub zostały skradzione.. Funkcja Znajdź mój iPhone może pomóc w zlokalizowaniu urządzeń na różne sposoby.

Jak sparować zegarek Apple Watch z telefonem iPhone?

Łączenie dowolnego urządzenia Apple jest bardzo proste, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami co do litery i wszystko przebiegnie bez trudności. Na wypadek, gdyby sparuj zegarek Apple Watch z iPhonem, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to założyć zegarek na nadgarstek i nacisnąć boczny przycisk, aby go włączyć. Kiedy na ekranie pojawia się logo firmy Apple, to dlatego, że już włączyłeś zegarek.

osoba szukająca swojego iphone'a z zegarkiem

Mając iPhone’a pod ręką, musisz poczekać, aż link z zegarkiem pojawi się na ekranie telefonu komórkowego i nacisnąć kontynuuj. W tym kroku możesz otwórz aplikację Apple Watch na telefonie i ponownie naciśnij link.

Następnie zobaczysz wyskakujące okienko z opcją Dla mnie, na którą musisz kliknąć. Po wyświetleniu monitu musisz ustawić telefon w taki sposób (zgodnie z instrukcją, która zostanie Ci przekazana), aby pojawiła się aplikacja Apple Watch. To da ci dostęp do sparowania dwóch urządzeń.

Jak znaleźć iPhone’a z Apple Watch, jeśli został zgubiony lub skradziony?

Wszyscy chcielibyśmy móc kontrolować wszystko, co dzieje się wokół nas, niestety nie jest to możliwe. Nawet wiele razy nie możemy kontrolować tego, co robimy. Dlatego nie jest dziwne, że czasami padamy ofiarą napadu i tracimy dobytek, w tym iPhone’a.

Innym razem to my w chwili nieuwagi gubimy telefon i nie mamy najmniejszego pojęcia, gdzie może być. Chociaż to prawda, użyj funkcji Znajdź mój iPhone Byłoby idealnie, niestety nie zawsze jest to możliwe.

zlokalizuj iPhone'a za pomocą zegarka Apple Watch

Może to być spowodowane tym, że wyłączyliśmy tę funkcję, ponieważ sprzęt zamierzamy oddać lub sprzedaćPonadto, jeśli planujemy zabrać telefon do rewizji, konieczne jest, aby funkcja nie była aktywna. W takich przypadkach możemy użyć naszego Apple Watch, aby znaleźć telefon komórkowy.

Z panelu sterowania

Panel lub centrum sterowania to sekcja zegara, która dostarcza informacji o pewnych ważnych aspektach urządzenia. Jeśli chcesz zlokalizować iPhone’a za pomocą Apple Watch, możesz to zrobić, o ile gdy telefon jest w pobliżu Twojej lokalizacji. W tym celu musisz długo nacisnąć dół ekranu i przesunąć palec w górę, aby uzyskać dostęp do panelu sterowania.

Następnie na ekranie pojawi się symbol telefonu komórkowego i należy go nacisnąć. To sprawi, że iPhone wydaje dźwięk powiedzieć ci, gdzie to jest. Ten dźwięk będzie się nasilał w miarę upływu czasu.

Inną sztuczką, której możesz użyć, jest naciśnięcie przycisku dzwonka iPhone’a, co spowoduje, że telefon również zacznie migać. Jeśli więc go nie słyszysz lub znajdujesz się w słabo oświetlonym miejscu, światło telefonu pomoże Ci go zlokalizować.znajdź zgubione urządzenie z Apple Watch

Naciśnięcie ikony iPhone’a na Apple Watch

Powinieneś wiedzieć, że aby znaleźć swój telefon z Apple Watch, masz pewne ograniczenia, które musisz wziąć pod uwagę. Na przykład zegarek korzysta z połączenia Bluetooth lub Wifi, więc jeśli telefon jest więcej niż 300 stóp zegarek może nie być w stanie Cię zlokalizować. Biorąc to pod uwagę, możesz wybrać pozostawienie oczekującej wiadomości.

Z „odtwórz dźwięk”

Aby znaleźć swój iPhone za pomocą Apple Watch, możesz to zrobić wciśnięto ikonę telefonu. W tym celu musisz zlokalizować ekran główny zegara i nacisnąć cyfrową otoczkę, aby uzyskać dostęp do strony wyglądu.

Następnie palcem przesuwaj, aż znajdziesz sekcję konfiguracji i wybierz sekcję ping-iPhone. Wygeneruje to dźwięk podczas wyszukiwania telefonu, nawet jeśli jest w trybie cichym.