Skip to content

Jak zdobyć lub stworzyć nieskończoną studnię wodną w Minecraft? (Przykład)

29 de styczeń de 2021

Miej własne nieskończona woda dobrze W Minecrafcie to niewątpliwie świetny pomysł, jeśli chcesz uniknąć długich i ryzykownych podróży. W końcu woda jest niezwykle cennym zasobem i jest bardzo przydatna do wszelkiego rodzaju działań i mechanizmów.

Ogólnie woda jest zasobem w dużych ilościach, zwłaszcza jeśli czujesz się dobrze obok oceanu, rzekę lub jezioro. Warto jednak mieć w domu własną fontannę lub jeśli kiedyś zechcesz pójść dalej i nie możesz znaleźć cennego płynu.

Woda w Minecraft

Woda jest jednym z najstarszych elementów w grze, a jej zachowanie zawsze było ciekawe. Będąc cieczą, jego istnienie składa się z bloku typu „korzeń”A następnie rozejść się we wszystkich kierunkach, jeśli pozwala na to przestrzeń.

W ten sposób możesz przejść do 7 bloków w promieniu poziomym, jeśli nie napotkasz przeszkód. Ponadto w pionie jest wirtualnie nieskończony a licznik odległości zostanie zresetowany po upadku, chociaż blok korzenia pozostaje taki sam.

Oznacza to, że pozornie dużą przestrzeń można wypełnić zaledwie kilkoma blokami wody. Chociaż sama woda generuje ciekawą mechanikę, to tylko bloki można zbierać wiadrem lub wykorzystać w innych opracowaniach.

Jednak nadal istnieje dobrze znana i niezwykle przydatna zasada, która pomoże ci stworzyć nieskończoną studnię wodną w Minecrafcie. Zasada jest taka: Cały blok powietrza, przekształci się w blok wody jeśli przynajmniej 2 jego boki stykają się z jednym.

Uzyskaj nieskończoną studnię wodną w Minecraft

Mając to jasne, uzyskanie własnego nieskończonego źródła nie jest skomplikowane, w tym celu wystarczy wykonać następujące kroki:

Szukaj wody

Woda nie może zostać wygenerowana z innych elementów, więc pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zdobyć co najmniej 2 bloki. Można je zbierać tylko w trybie przetrwania, używając wiader, które są wykonane z 3 sztabek żelaza w „V”.

Te bloki wody można uzyskać z rzeki, jeziora lub oceanu. Możesz także zbudować kocioł, który po wystawieniu na działanie deszczu wytworzy w sobie blok wody.

Wreszcie, bloki lodu i śniegu topnieją, jeśli w pobliżu są ogień. Gdy to osiągniesz, musisz zebrać co najmniej 2 kostki, aby wygenerować nieskończoną studnię wodną w grze Minecraft.

Zbuduj własną studnię

Teraz, mając 2 wiadra wody, możesz zbudować studnię, osiągniesz to, otwierając puste miejsce zgodnie z jednym z dwóch wariantów wskazanych poniżej. Aby uzyskać prostsze wyjaśnienie, weź jako przykład jego rozwinięcie w a parter.

Najprostszym ze wszystkich jest jackpot online z 3 blokami miejsca. W takim przypadku wystarczy usunąć 3 bloki brudu z ziemi i umieścić Na końcach 2 bloki wodne. Zobaczysz, jak powstaje trzeci blok wody, który możesz zebrać i będzie się regenerować w nieskończoność.

niebieska kostka

Innym wariantem jest a 2×2 kwadratoweUmieszczając wodę w przeciwległych rogach, tą metodą wygenerujesz 2 kolejne bloki w pozostałych rogach.

Ten drugi wariant nieskończonej studni wodnej Minecraft jest znacznie wydajniejszy, ponieważ bez względu na to, który blok usuniesz, zawsze się zregeneruje. Z drugiej strony, w sieci należy uważać, aby nie używać końcówek

Znajdź studnię z nieskończoną wodą

Jako ciekawostka warto to wiedzieć Nieskończone studnie wodne są również naturalnie generowane w grze. Są to te, które można znaleźć w każdej wiosce, więc możesz użyć ich jako własnej fontanny lub jako planu do zbudowania własnej.

Kiedy już zbudujesz studnię, z pewnością będziesz musiał ją zmobilizować, do tego zadania możesz stworzyć żelazne wiadro lub wiadro, a następnie załadować go twój awatar.

Studnie są bardzo przydatne i pełnią funkcję dostarczania wody bez konieczności dalekich podróży, ale jeśli potrzebujesz elementu dekoracyjnego, który również zawiera wodę, możesz zaprojektować fontannę na swoim polu gry. A jeśli wolisz budować elementy, które dają Ci jakieś korzyści, zalecamy zbudowanie farmy rybackiej.

dołącz do naszego kanału telegram