Skip to content

Jak zdobyć lub sprawić, by jaja żółwia wykluły się i otworzyły w Minecraft

30 de styczeń de 2021

Minecraft to gra powszechnie znana z tego, że nie wyjaśnia graczowi wszystkich swoich mechanizmów. Czasami może to być interesujące, ale czasami może być nieco frustrujące. Dzisiaj mówimy o jednej z tych mechanik: jak zdobyć i wykluć jaja żółwia w Minecraft.

Jak zdobyć jaja żółwia?

Żółwie w prawdziwym świecie zachowują się w określony sposób. Kiedy przychodzi czas na złożenie jaj, muszą znaleźć plażę, a niektóre żółwie morskie szukają tej samej plaży, na której wykluły się, aby złożyć jaja.

W grze Minecraft żółwie zachowują się tak samo. Na plaży pojawiają się żółwie, w blokach piasku o poziomie światła powyżej 8, które znajdują się blisko poziomu morza. Innymi słowy, żółwie pojawiają się tylko w ciągu dnia i na plażach, skąd można było również dostać się do serca morza. Musisz być czujny!

Kiedy pojawia się żółw, zapamięta blok w nim się pojawił, aw czasie złożyć jajka, umieści je ta sama plaża. Dlatego żółwie są jednymi z najtrudniejszych do rozmnażania zwierząt, a jeszcze trudniej jest zrobić farmę żółwi, w przeciwieństwie do budowy farmy rybackiej, która jest bardzo prosta.

Jednak trudność nie jest niemożliwa, a wielu graczy ma farmy żółwi na plażach i wyspach i wykorzystuje je, aby zdobyć bardzo cenny przedmiot: łuski.

Z łusek żółwia możesz zrobić skorupę żółwia, bardzo cenny przedmiot. Pociski mogą służyć jako hełmy i chronią Cię tak samo skutecznie jak żelazny hełm. Ponadto, używając skorupy żółwia będziesz miał efekt oddychania pod wodą i będziesz mógł wstrzymać oddech jeszcze przez około 10 sekund.

Małe żółwie zrzucają łuski, gdy dorosną, by stać się dorosłymi żółwiami. Musisz więc zawsze znajdować się na wierzchu żółwi, dopóki nie dorosną, lub ustanowić system, który zbiera je automatycznie.

Czy wiesz, co jedzą żółwie w grze Minecraft? Aby zdobyć jaja żółwia, możesz nakarm dwa żółwie glonami. Możesz zdobyć glony, wycinając je z dna morza, ale tylko za pomocą nożyczek. Jeśli złamiesz je ręką, otrzymasz kolejny przedmiot.

Karmiąc dwa żółwie, połączą się w pary i jeden z nich pozostanie w ciąży. Musisz podążać za tym żółwiem, aż dotrze do plaży i zacznie składać jaja.

Jeśli masz kilof z zaklęciem „Silk Touch”, możesz go użyć do zabrania jajek i umieszczenia ich na plaży w pobliżu domu. Jeśli nie, będziesz musiał stworzyć swoją farmę żółwi w miejscu, w którym znajdują się jajka.

Jak otworzyć jaja żółwia w grze Minecraft?

Żółwie mają wielu wrogów w pierwszych dniach życia, więc będziesz musiał chroń plażę przed wrogami. Projekt farmy powinien mieć ścianę w morzu, która umożliwia wyjście dorosłym żółwiom, ale nie dzieciom, oraz ogrodzenie pokrywające całą plażę, aby uniemożliwić potworom lądowym dotarcie do młodych żółwi.

Niech otworzą jaja żółwia w grze Minecraft

Jeśli twoje jaja żółwi znikną lub wyglądają na uszkodzone, najprawdopodobniej zombie je rozbił. Plik dzieci żółwi są atakowane dla wszystkich odmian zombie, wszystkich odmian szkieletu, kotów, lisów, ocelotów i wilków.

Niezależnie od tego, czy chcesz uprawiać ziemię, ważne jest, aby chronić jaja żółw, zwłaszcza w nocy; w przeciwnym razie ich otwarcie będzie bardzo trudne.

Jaja żółwi, jeśli nie zostaną zniszczone, otwierają się po kilku dniach. Najpierw przechodzą przez 3 fazy, w których wydaje się, że stopniowo się psują. Jaja żółwi rosną w nocy iw dzień, ale w nocy rosną szybciej.

Jeśli minęło kilka dni, a jaja żółwi się nie wykluwają, może wystąpić problem ze sposobem, w jaki gra mierzy czas. Użyj polecenia „/ gamerule doDaylightCycle False”, a następnie „/ gamerule doDaylightCycle True”, aby zmienić czas w grze, ponownie uruchamiając cykl dnia i nocy.

Po wykluciu się jaj i wyrośnięciu żółwi możesz być pewien, że żółwie będą nadal przychodzić do tego miejsca, aby co jakiś czas składać jaja. Zapraszamy do zapoznania się z tymi wspaniałymi stworzeniami morskimi! Mamy nadzieję, że ten krótki samouczek dotyczący zdobywania i wykluwania jaj żółwi w grze Minecraft był dla Ciebie pomocny.

dołącz do naszego kanału telegram