Skip to content

Jak zdobyć lód w Minecrafcie – Generator bloków lodu (przykład)

30 de styczeń de 2021

Dzięki poniższemu przewodnikowi nauczymy Cię jak zdobyć lód w Minecraft – Generator bloków lodu, coś bardzo przydatnego w przypadku, gdy potrzebujesz dużej ilości tego pierwiastka.

Minecraft

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czym jest Minecraft i dlaczego jest tak popularny? Minecraft to gra wideo Piaskownica z wieloma modalnościami, gdzie jedynym ograniczeniem jest kreatywność. Prawda jest taka, że ​​pomimo kilku lat nadal cieszy się dużą popularnością wśród publiczności, ponieważ jest bardzo fajna i pozwala graczom wykorzystać wyobraźnię graczy.

Prawda jest taka, że ​​jest to bardzo wciągająca gra wideo, w której na pewno spędzisz wiele godzin. Z kolei istnieją wiele opcji rozgrywkidzięki czemu możemy tworzyć farmy, hodować zwierzęta, zakładać schronienie i tak dalej. Jeśli jeszcze nie zainstalowałeś jej na swoim komputerze lub telefonie komórkowym, możesz uzyskać dostęp do tej gry wideo z oficjalnej strony internetowej Minecraft.

Jeśli zaczynasz w grze wideo i chcesz wiedzieć, co daje więcej doświadczenia w grze Minecraft, niektóre samouczki, takie jak ten, który prezentujemy poniżej, mogą być dla Ciebie przydatne.

Jak zdobyć lód w Minecraft – Generator bloków lodu

Stworzenie generatora lodu w Minecrafcie jest dość łatwe, wymaga tylko odrobiny pomysłowości i kilku podstawowych materiałów (wiadro wody, kostka brukowa, kostka brukowa). Przeczytaj uważnie poniższe informacje, aby dowiedzieć się, jak łatwo wykonać generator bloków lodu

Udaj się do biomu śnieżnego i zrób basen

Zaleca się, aby wiedzieć, ile biomów istnieje w grze Minecraft i czym one są. Powinieneś też wiedzieć, że to jedyny sposób dostać lód Polega na zlokalizowaniu biomu ze śniegiem, ponieważ zimno jest czynnikiem decydującym o produkcji lodu. Ponieważ lód występuje naturalnie w jeziorach znajdujących się w tego typu biomie, jest odpowiednim źródłem do uzyskania tego użytecznego materiału.

Gdy znajdziesz się w zaśnieżonym biomie, będzie to konieczne zrobić basen lub fontannę w którym lód będzie wytwarzany w sposób naturalny. Musisz wziąć pod uwagę, że większość tej powierzchni, czyli dno basenu, musi być pokryta śniegiem, ponieważ kontakt tego z wodą będzie tym, co tworzy lód.

Do wykonania basenu można użyć dowolnego materiału, który jest w stanie pomieścić wodę, chociaż zalecamy użycie kostki brukowej, ponieważ ze względu na łatwość jej wykonania będzie ona również znakomita na ściany zawierające płyn.

Z drugiej strony, jeśli powierzchnia lub podłoga basenu nie jest wystarczająco duża, należy o tym pamiętać możesz go powiększyćPamiętaj jednak, że większość tej gleby to śnieg.

Farma lodowa

Przygotuj swój basen, aby stał się generatorem śniegu

Zrób basen w biom śnieżnysprawi, że cała woda w nim zamarznie, w każdym razie istnieje sztuczka, dzięki której możemy zapobiec zamarzaniu niektórych części basenu, co bardzo ułatwi nam proces generowania śniegu, innymi słowy, stwórz śnieżną farmę.

Aby przeprowadzić ten proces, konieczne będzie utworzenie cienia na wodzie w basenie, ten cień pomoże wodzie nie zamarznąć. Cień ten utworzymy za pomocą bloków, zalecamy, aby bloki te znajdowały się kolejno na wysokości dwóch bloków nad poziomem wody najlepiej używać płyt, które mogą być wykonane z kostki brukowej lub innego materiału generującego cień.

W ten sam sposób zalecamy utworzenie rodzaj brukowanej ścieżki, która prowadzi z jednego rogu basenu do drugiego, w ten sposób ilość wody będzie wystarczająca, aby kontynuować generowanie bloków lodu w nieskończoność.

Jak działa nasz generator śniegu i jak go używać?

Jak zobaczysz, w Minecrafcie możliwe jest bardzo łatwe stworzenie generatora śniegu, jego obsługa jest również dość prosta. Jak wskazaliśmy wcześniej, obszary, w których wyświetlany jest cień, nie zamarzną, więc będą służyć jako stałe zaopatrzenie w wodę.

To znaczy, że możesz bardzo łatwo dostać lódponieważ będzie szybko generowany w czasie. Tak czy inaczej, w pewnym momencie możesz potrzebować wody, dlatego zalecamy zaopatrzenie się w wiadra z tym płynem.

dołącz do naszego kanału telegram