Skip to content

Jak zastosować efekt ruchu lub prędkości do zdjęć za pomocą programu Photoshop

15 de kwiecień de 2021

codzienne korzystanie z portali społecznościowych, gdzie zwykle dzielimy się chwilami z bliskimi lub przyjaciółmi, zdjęcia stały się ważne nie tylko rekreacyjnie, ale także zawodowo, na poziomie fotograficznym czy estetycznym, czy to w celach rekreacyjnych, czy w czymś profesjonalnym, tak podsumowuje filtry i efekty to będzie poprawić estetykę zdjęcia.

Jednym z najpopularniejszych i najbardziej wydajnych narzędzi do edycji zdjęć i obrazów jest Adobe Photoshop, a wyspecjalizowany program do projektowania, modyfikowania, ulepszania i renderowania obrazów, która w swoich wersjach dodawała więcej narzędzi i czyniła oprogramowanie prostszym, aby nie było czymś skomplikowanym do zrozumienia i zastosowania.

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę pojemność i funkcję programu, bo to nie to samo, co korzystanie z filtrów Instagrama, czyli w dużym skrócie, są to zestaw efektów i filtrów, które są już ustrukturyzowane iw pewnym sensie. sposób zautomatyzowany. aby poprawić obraz w przeciwieństwie do Photoshopa, gdzie wszystko, co stosujemy, usuwamy lub modyfikujemy to będzie ręczne i nasza decyzja.

Zacznijmy od podstawowego pojęcia Photoshopa, który po otwarciu pokaże nam puste miejsce na ekranie, do którego ma trafić nasze zdjęcie lub obraz, które możemy nazwać płótnem w Photoshopie, U góry możesz zobaczyć zestaw podstawowych funkcji, zarówno do zapisywania, jak i edycji.

Jak zastosować efekt ruchu na obrazie?

W takim przypadku zobaczymy najbardziej praktyczny i najprostszy sposób zastosowania słynnego efektu ruchu lub prędkości na zdjęciu lub obrazie, który chcemy zmienić, aby wyglądał na poruszającego się lub poruszającego się z dużą prędkościąNależy pamiętać, że sposób, w jaki zostanie to wyjaśnione w tym artykule, może się różnić w zależności od wersji programu Photoshop, jednak zostanie wyjaśniony w sposób uogólniony.

  1. W górnej części Photoshopa zobaczysz kilka opcji, które różnią się od tekstury obrazu, po tekst i widok obrazu, ponieważ w tym przypadku zajmiemy się opcją filtru, której będziemy używać, kliknij tam i automatycznie Otworzy się zestaw opcji, w które klikniemy galeria efektów rozmycia.
  2. Następnie po naszej prawej stronie otworzy się panel opcji zatytułowany narzędzie rozmycia, Wybieramy rozmycie ścieżki, a poniżej zobaczymy kilka opcji w postaci linii, które wskazują prędkość i wąskość, które służą do sprawdzenia, jak duży ruch zamierzamy zastosować do obrazu.
  3. Na obrazie widzimy, że pojawia się linia, ta linia będzie wskazywać kierunek efektu ruchu, pionowy, poziomy lub ukośny, ważne jest, aby dobrze ustawić osie to jest na linii, abyś mógł efektywnie zastosować efekt i jego kierunek.
  4. Później używamy suwaków z panelu narzędzi według naszego gustu, aby nadać ruchowi odrobinę realizmu, jakiego chcemy, bez modyfikowania lub abstrakcyjnego wyglądu obrazu podczas jego edycji, ponieważ nadmiar tych suwaków sprawiłby, że obraz wyglądałby wyjątkowo powierzchownie.

Photoshop

To najbardziej podstawowy i najprostszy sposób na zastosowanie efektu ruchu W naszej fotografii czy obrazie musimy mieć na uwadze, że nadmierne użycie tego efektu może zniekształcić obraz i sprawić, że będzie wyglądał na zdeformowany i pozbawiony wizualnej spójności, dlatego należy uważać przy nakładaniu i przesuwaniu suwaków tak, aby był jak jak najbardziej naturalne.

Jak poprawnie zapisać zdjęcie?

Skończyłem naszą edycję musimy nacisnąć ALT + S aby zapisać nasze wydanie i zapisać w formacie obrazu JPEG lub PNG w zależności od przeznaczenia zdjęcia.

Jeśli ma być opublikowany w sieci społecznościowej, możemy go po prostu zapisać w formacie JPEG, jeśli jest bardziej profesjonalny, na przykład do druku lub dużej strony internetowej, gdzie wymagana jest ostrość i więcej pikseli jest zapisanych w PNG niż optymalizuje renderowanie naszego obrazu unikanie utraty ostrości i pikseli.