Skip to content

Jak zarejestrować się i publikować wypożyczenia na Airbnb – Prosty przewodnik

4 de sierpień de 2021

Wielu użytkowników wchodzi do Airbnb, którzy szukają miejsca na nocleg. Jeśli masz dom, mieszkanie, a nawet pokój, który chcesz wynająć turystom, wystarczy wpis na Airbnb.

Po pierwsze, musisz zakończyć proces rejestracji jako gospodarz a następnie opublikuj na stronie dom, który chcesz wynająć.

Jeśli chcesz poznać wszystkie kroki, które musisz wykonać, aby móc utwórz konto hosta i mieć możliwość zaproponowania pobytu osobom zainteresowanym, weryfikacji konta i uzyskania wskazówek, czytaj dalej, aby dowiedzieć się w tym prostym przewodniku.

Pobierz aplikację Airbnb lub wejdź na oficjalną stronę ze swojego komputera

Airbnb daje dwie opcje, aby wprowadzić sposób, który uważasz za stosowny. Jednym z nich jest dostęp do jego witryny z komputera, a drugim pobranie aplikacji na swoje urządzenia.

Aby się zarejestrować, musisz wejdź na stronę i wybierz opcję „Zarejestruj się”. Następnie musisz podać numer telefonu, na który otrzymasz SMS z kodem do wprowadzenia.

Po wprowadzeniu adresu e-mail przejdź do wprowadzania wszystkich danych, o które proszą, takich jak Twoje Imię: Nazwisko: Email, pośród innych.

Po wprowadzeniu wszystkich danych musisz nacisnąć „Zaakceptuj i kontynuuj„Po zaakceptowaniu regulaminu serwisu. Następnie możesz zmodyfikować dane swojego profilu, potwierdzić wiadomość e-mail lub zsynchronizować kontakty, aby uzyskać większy zasięg.

Pierwsze kroki: Wybierz metodę rejestracji przez Google, Facebook lub Apple ID

Istnieje inna opcja, aby zarejestrować się lub wprowadzić Airbnb jako gospodarz i jest to użycie konta Google, Facebook lub Apple. Musisz podać dane z dowolnej z 3 wybranych metod dzięki czemu możesz opublikować swój dom i przeprowadzić proces zarządzania w odniesieniu do osób, które go wynajmą.

W ten sam sposób na Airbnb możesz zsynchronizuj swoje informacje z Facebookiem więc zarejestrowałeś się bez korzystania z żadnej z tych opcji.

Proces weryfikacji konta Airbnb

Proces weryfikacji przeprowadzany jest właśnie dla wzrost zaufania między gośćmi a gospodarzem. Aby kontynuować weryfikację swojej tożsamości w Airbnb, musisz podać swój dokument tożsamości (ID) i inne wymagania.

Należy zauważyć, że jedynymi opublikowanymi danymi, do których ludzie mają dostęp, są; Twoje imię i nazwisko, wiek, jeśli podałeś identyfikator lub nie, Twoje zdjęcie i nazwę użytkownika.

Wskazówki dotyczące prawidłowego publikowania, jeśli jesteś gospodarzem

pokój airbnb

Jeśli zamierzasz wydać publikację lub ogłoszenie o wynajmowanym domu, musisz dodać informacje o miejscu. Najbardziej zalecane jest to opisz dokładnie co oferujesz gościom.

Zawsze pamiętaj podkreśl walory i warunki, w jakich znajduje się dom aby użytkownicy mieli jasny obraz tego, co będą wynajmować.

Gdy publikujesz zdjęcia przestrzeni, staraj się robić zdjęcia dobrej jakości i przy doskonałym oświetleniu. Zaprezentuj czyste przestrzenie, które podkreślają udogodnienia, z których mogą korzystać goście. Wystrój, klimat i inne walory miejsca muszą być zgodne z opisem, który publikujesz.

Uwierz lub nie, Twój profil jest ważny, aby zainteresowane strony mogły się z Tobą skontaktować. Dobre zdjęcie profilowe, wystarczająca ilość informacji o sobie i sposobie, w jaki zwracasz się do innych użytkowników, wzbudza zainteresowanie i budzi zaufanie.

Jednak ważne jest również, abyś pamiętał o usunięciu swojego konta lub publikacji na Airbnb, jeśli w dowolnym momencie przestaniesz oferować hosting za pośrednictwem platformy.

Oceń swoją konkurencję, odsuń się, aby osiągać lepsze wyniki

Wreszcie, nigdy nie zapomnij spojrzeć na najlepsze posty. Porównaj swoje przestrzenie z innymi, które mogą przyciągnąć uwagę użytkowników dzięki czemu masz większe szanse na wynajem swojej przestrzeni. Pamiętaj, że każde miejsce ma swoją istotę i cechy, które je charakteryzują. Można znaleźć bardzo proste domy lub mieszkania z minimalistycznymi akcentami, inne bardziej rustykalne, takie jak chaty, a nawet miejsca otoczone bujną roślinnością.

Nie tylko rywalizuj o to, aby zaoferować najpiękniejsze miejsce w całej sieci, powinieneś też na to zwrócić uwagę zapewnić doskonałą obsługę klienta. To będzie dobrze o tobie mówić i zdobędziesz pozytywne opinie za uwagę i życzliwość.