Skip to content

Jak zapobiec utracie jakości zdjęć i filmów na Facebooku? – Zobacz treść

15 de grudzień de 2021

Wszyscy wiemy, że portal społecznościowy Facebook służy do spotkań towarzyskich ze znajomymi, poznawania nowych ludzi, a także znajdowania partnera za pomocą nowej sekcji „Pary na Facebooku”. Jednak na tej platformie zdjęcia można przesyłać, takie zdjęcia są zawsze przesyłane w niskiej jakości.

Są tacy, którzy zastanawiają się, dlaczego zdjęcia przesyłane na Facebooka są niskiej jakości i jak zdjęcia są przesyłane na Facebooka bez obniżania jakości. Cóż, na takie pytania jest dobra odpowiedź i wkrótce odpowiemy na oba. Jednakże, pokażemy Ci jak przeglądać zdjęcia od innych osób w najwyższej jakości.

Dlaczego jakość zdjęć i filmów na Facebooku spada?

Na Facebooku przesłane zdjęcia i zdjęcia wyświetlane podczas przeglądania treści są wyświetlane w gorszej jakości aby ładunek był szybki. Wiele osób nie ma szybkiego łącza internetowego ani strefy Wi-Fi, więc obniżając jakość zdjęć, ładują się one szybciej.

Z drugiej strony, oprócz zdjęcia ładują się szybciej, zużywają nawet znacznie mniej Twojego planu transmisji danych. Na przykład, jeśli zdjęcie z Facebooka ma 2000 pikseli na 2000 pikseli i waży około 3 MB, Facebook obniża jakość zdjęcia do 1200 pikseli na 720 pikseli, tak aby obraz ważył około 200 kilobajtów.

Obraz o tej wadze, a nawet w tej rozdzielczości, wygląda świetnie, ale jeśli go całkowicie otworzysz i rozszerzysz, wszystko będzie wyglądało na nieco rozpikselowane. To jest problem z obniżeniem jakości zdjęcia, które są przesyłane na Facebook. Należy zauważyć, że oprócz obniżenia jakości zdjęć, Facebook zapisuje plik wszystkich Twoich historii w niskiej jakości.

Co zrobić, aby Facebook nie obniżył jakości zdjęć i filmów?

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby platforma Facebook nie obniżyła jakości wszystkie zdjęcia, które przesyłasz na swoje konto. Każda z tych rzeczy jest prosta i wykonanie każdej z nich nie wymaga dużego wysiłku. Zwróć uwagę na każdą z rzeczy, o których Ci wspomnimy:

Na urządzeniu mobilnym z systemem Android lub iOS

W przypadku urządzeń mobilnych z systemem Android i iOS wystarczy zrobić co najmniej 2 rzeczy. Te dwie proste rzeczy to „Pobierz oryginalny Facebook” i „Zoptymalizuj obraz”. Dzięki tym dwóm rzeczom Facebook nie obniży jakości Twoich zdjęć.

Na pierwszym planie oryginalny Facebook pokazuje ludziom wszystkie zdjęcia i filmy w najwyższej jakości. Z drugiej strony Facebook Lite obniża jakość przesyłanych zdjęć, a nawet obniża jakość oglądanych zdjęć podczas przeglądania konta.

mobilny iphone

Dzięki oryginalnemu Facebookowi masz już w pełni zapewnioną jakość zdjęć. Więc tak optymalizujesz zdjęcie za pomocą dowolnej aplikacji, Facebook pozostawi zdjęcie nienaruszone. Jedna z najlepszych aplikacji mobilnych, która zmniejsza rozmiar zdjęć, nazywa się „Radical Image Optimization”.

Ta aplikacja nie jest dostępna w Sklepie Play, ale można ją znaleźć na oficjalnej stronie projektanta. Ta aplikacja jest również dostępny dla komputery z systemem Windows w pełniejszym wydaniu. Jeśli nie wiesz, aby uniknąć utraty jakości podczas przesyłania filmów, wystarczy udostępnić je z YouTube.

Z komputera z systemem Windows lub Mac

W przypadku komputerów z systemem operacyjnym Windows lub Mac można zrobić tylko jedno, aby zapobiec przesyłaniu zdjęć niskiej jakości do serwisu Facebook. Wszystko co musisz zrobić to zoptymalizuj zdjęcie, które chcesz przesłać. Najlepszym narzędziem do optymalizacji zdjęć dla komputerów jest program o nazwie „Fotosizer”.

Ten program pozwoli ci obniżyć jakość zdjęć a także zmniejszyć jego piksele. Program można jednak znaleźć na oficjalnej stronie dewelopera. Po zmniejszeniu rozmiaru zdjęcia wejdź na stronę Facebooka, zaloguj się na swoje konto i prześlij zdjęcie.

komputer Mac

Witryna Facebook nie jest używana obniżyć jakość zdjęć. Jednak, gdy mają dużą wagę, obniża to jakość. Dlatego i tak powinieneś obniżyć jakość swoich zdjęć.

Jak zapobiec spadkowi jakości zdjęć i filmów w relacjach na Facebooku?

Jedyne, co można zrobić, aby Facebook nie obniżył jakości Twoich zdjęć lub filmów, to ich optymalizacja i przesyłanie ich z normalnego Facebooka. Tak jak istnieją aplikacje optymalizujące zdjęcia, tak istnieją aplikacje lub programy obniżające jakość wszystkich filmów.

Skąd wiesz, co widzisz na zdjęciach i filmach na Facebooku w najwyższej możliwej jakości?

Jedyny sposób, aby dowiedzieć się, czy naprawdę jesteś przeglądanie zdjęć z Facebooka w najwyższej jakości jest to:

  1. Logowanie
  2. Naciśnięto ikonę 3 pasków
  3. Przejdź do „Ustawień”
  4. Przejdź do „Wykorzystanie danych”
  5. Sprawdź jakość, w jakiej pokazywana jest treść, a jeśli jest w „Niskim” to podnieś ją do „Wysokiej” i to by było wszystko

dołącz do naszego kanału telegram