Skip to content

Jak zaplanować automatyczne włączanie i wyłączanie na moim komputerze z systemem Windows Vista, 7, 8 lub 10?

23 de czerwiec de 2021

Osoby, które nie mają dużo wolnego czasu w ciągu dnia lub jeżdżą tam i z powrotem z miejsca na miejsce, prawdopodobnie będą potrzebowały wsparcie w zakresie korzystania z komputera.

Chociaż jest jasne, że iIstnieje wiele ciekawych samouczków do przeprowadzenia w Systemy operacyjne Windows 10, aby na przykład aktywować asystenta głosowego Cortanę, tym razem chcemy się zatrzymać na kolejnym krok po kroku.

Ta procedura będzie szczególnie przydatna dla osób, które w pewnym momencie musiały poprosić przyjaciela, członka rodziny lub partnera o: włącz komputer przed powrotem do domu aby móc z niego skorzystać natychmiast, lub wyłączyć go, aby nie zużywał energii.

Cóż, jeśli kiedykolwiek znalazłeś się w takiej sytuacji, musisz o tym wiedzieć na szczęście istnieją rozwiązania, niektóre z nich są dostarczane przez sam Microsoft, a inne, z których możemy skorzystać dzięki programom firm trzecich. .

Dzięki technologii możemy oszczędzaj nam dużo czasu, od niedawna urządzenia są tak inteligentne, że rozumieją nas, co chcemy zrobić lub o co zapytać, wypowiadając np. komendy głosem

Są nawet sposoby na ich zaprogramowanie, żeby nas budziły, wyłączały, włączały. przypominają nam o czymś itp. i wszystkimi tymi funkcjami możemy sobie poradzić sami decydując kiedy chcemy ich posłuchać lub dobrze je prowadź.

Wszystko, czego potrzebujesz, aby opracuj ten samouczek W następnej kolejności pokażemy Ci, że Twój komputer ma system operacyjny Windows 10 i tylko pięć minut za darmo, ponieważ wszystko inne jest na naszą odpowiedzialność.

Jak zautomatyzować włączanie i wyłączanie komputera z systemem Windows 10?

Przede wszystkim chcemy pokazać, jak to możliwe zaplanuj zamknięcie komputer, aby automatycznie wyłączał się tylko codziennie o określonej godzinie. Można to zrobić za pomocą systemu Windows, krok po kroku:

 • Wejdź do Harmonogram zadań systemu Windows 10
 • Gdy znajdziesz się w środku, przejdź do opcji Utwórz podstawowe zadanie
 • Nadaj zadaniu nazwę, aby się nie pomylić, i dodaj opis, jeśli chcesz
 • Następnie należy dodać częstotliwość, z jaką to zadanie powinno być wykonywane, np. codziennie
 • Ty też musisz wskazać datę i godzinę wykonania zadania
 • Następną rzeczą jest wyjaśnienie samego zadania
 • Powiemy Ci, że w momencie, gdy chcemy wyłączyć komputer, uruchom program shutdown.exe
 • Kiedy to zrobisz, kliknij Zakończ, aby zadanie zostało utworzone

Po zakończeniu poprzednich kroków masz już ustalony harmonogram, w którym komputer powinien się wyłączać, ale zalecamy sprawdzenie, czy rzeczywiście wszystko było w porządku wykonując ten krok po kroku:

 • Znajdź listę zadań w panelu centralnym
 • Kliknij dwukrotnie, aby zobaczyć jego właściwości
 • Przejdź do warunków
 • Zaznacz pole Uruchom zadanie tylko wtedy, gdy komputer jest nieaktywny przez minuty, które chcemy ustanowić

W ten sposób nie tylko upewnisz się, że akcja została zarejestrowana, ale także będziesz mógł spokojnie korzystać z komputera, bo jeśli robisz coś innego nie wyłączy się, gdy nadejdzie czas wykonania tego zadania.

Aby zaprogramować zapłon naszego komputera, sprawa jest trochę skomplikowana, chociaż w jaki sposób mamy możliwość to zrobić z BIOS-u komputera, coś, czego nauczymy Cię dalej:

 • Przede wszystkim musisz zrobić Uruchom ponownie system
 • Kiedy jest w trakcie uruchamiania, musisz wejść do BIOS-u systemu, naciskając klawisze takie jak F2, F8, F10, Del lub odpowiedni, który może się różnić w zależności od producenta. Powinieneś przejrzeć ten, który odpowiada twojemu sprzętowi przed wykonaniem poprzedniego kroku
 • Po wejściu do systemu BIOS powinieneś poszukać funkcji o nazwie Wznów przy alarmie, Włącz alarm RTC lub podobnej
 • W ramach opcji Ustawienia zarządzania energią
 • Tutaj możesz wskazać godzinę, o której chcesz, aby komputer włączał się każdego dnia
 • Po ustaleniu zapisz zmiany i gotowe

Jak widać, jest to niezła procedura. proste we wszystkim, a jego wykonanie nie będzie kosztować zbyt wiele, ponieważ zawiera łatwe i szybkie kroki do wykonania.

skonfigurować komputer bios

Jakich programów mogę użyć do zautomatyzowania uruchamiania komputera?

Z drugiej strony, jeśli nie chcesz dokonywać zmian w BIOS-ie swojego komputera, powinieneś wiedzieć, że mamy również możliwość korzystania z niektórych narzędzi opracowanych przez strony trzecie, takich jak Budzenie w trybie gotowości.

Po pobraniu WakeupOnStandBy wystarczy wyszukać Określ czas, aby obudzić komputer opcja, co pozwoli Ci ustalić harmonogram, w którym komputer ma się włączać.

Podobnie masz możliwość zdecydować, że ten czas zapłonu jest ustawiony tylko na następny dzień, czy komputer powinien być włączany codziennie o tej porze, np. gdy wstajesz do pracy.

Jak widać, sztuczki, których Cię nauczyliśmy, takie jak nagrywanie ekranu w systemie Windows 10 lub automatyzacja włączania lub wyłączania komputera z tym systemem operacyjnym iTo coś naprawdę prostego, a przede wszystkim bardzo ale bardzo przydatne.

Automatyczne wyłączanie to jedna z funkcji, na które zdecydowali się ludzie z firmy Microsoft dodaj do najnowszych wersji Twojego systemu operacyjnego Windows, dzięki czemu mamy możliwość ustalenia okresu wyłączenia naszego komputera, który zapobiega dalszemu zużywaniu energii, gdy z niego nie korzystamy. Jasne, nie każdy wie, jak ustawić tę akcję i dlatego o tym porozmawiamy.

zdecyduj o harmonogramie

Co powinienem zrobić, aby zaplanować automatyczne wyłączanie systemu Windows 8 krok po kroku?

Następnie zaczniemy od rozmowy o najnowsza wersja Windows, Windows 8, ponieważ mechanizm ustanawiania automatycznego wyłączania w nich jest taki sam, więc przechodzimy do następujących kroków:

 • Najpierw kliknij klawisz Windows, a w nowym oknie wpisz Uruchom i naciśnij Enter
 • To pozwoli ci wejdź do menu Uruchom i raz w nim musisz napisać Shutdown -st, a następnie liczbę sekund, o które chcesz opóźnić zamknięcie komputera. Dla przykładu, jeśli chcesz, aby wyłączyło się za pół godziny, powinieneś napisać Shutdown -st 1800. Nie ma w tym wielkiej tajemnicy, ponieważ musisz tylko określić liczbę sekund w tym zakresie
 • Tymczasem, jeśli chcesz anulować automatyczne wyłączanie w pewnym momencie, wystarczy wpisać Shutdown -a w oknie Uruchom

zdefiniuj przydatne funkcje

Jak zaplanować automatyczne wyłączanie w systemie Windows Vista i Windows 7 krok po kroku?

Z drugiej strony mechanizm programowania automatycznego wyłączania w Windows Vista i Windows 7 jest inny, a konkretnie następujący:

 • Kliknij menu Start systemu Windows, a następnie Wyszukaj programy i typy plików Uruchom
 • Otworzy się okno Uruchom i tam musisz wpisać polecenie Shutdown -st, a następnie ponownie liczbę sekund, które mają zająć, aby wyłączyć komputer, dokładnie w taki sam sposób, jak w poprzednim samouczku
 • Poniższe wskazania są dokładnie takie same jak w Windows 8

Jak widać, zaprogramowanie automatycznego wyłączania komputera z systemem operacyjnym Windows można wykonać perfekcyjnie, chociaż nie mamy programy firm trzecich, ponieważ ludzie z Microsoftu pozwalają nam na samodzielne przeprowadzenie tej akcji.

W ten sam sposób może być bardzo przydatny, gdy nie masz w domu nikogo, kto mógłby ci pomóc, lub gdy jesteś jedną z tych zapominalskich osób, które nie pamiętają o wyłączaniu komputera i pozostawianiu go zużywającego energię.

Więc teraz, gdy wiesz, jak zaprogramować to przydatne narzędzie, jesteśmy pewni, że będziesz w stanie łatwiej wykonywać codzienne czynności, nie martwiąc się o to włącz lub wyłącz komputer

Jeśli już wiesz, że pewnego dnia zamierzasz odejść i nie chcesz, żeby to zrobił komputer nadal zużywa energię, Jest to doskonałe rozwiązanie, a co najważniejsze, wykonując powyższe kroki, nie musisz nawet być ekspertem komputerowym, aby skorzystać z tej funkcji.

Czy potrafiłeś zaprogramować włączanie i wyłączanie komputera za pomocą tego krok po kroku, którego Cię nauczyliśmy?