Skip to content

Jak zamknąć lub wylogować się z systemu Windows po zamknięciu pokrywy laptopa

17 de Maj de 2021

Wszystkim nam zdarzyło się, że brakuje nam czasu, dlatego trochę spóźniamy się na wyjazd do pracy lub nauki, ale jest to moment, w którym PC, wyłączenie trwa kilka sekund i jako dobrzy właściciele nie możemy odejść bez upewnienia się, że został on pomyślnie zamknięty.

Chociaż istnieją różne metody wyłączania naszego komputera, na przykład robienie tego z paska zadań. Poniższa metoda jest idealna na te dni, kiedy czas nie jest twoim przyjacielem i musisz całkowicie bezpiecznie go wyłączyć.

Cóż, wierz lub nie, to jest coś naprawdę łatwego i nie trzeba używać żadnego programu, ponieważ system Windows ma taką konfigurację instalowane domyślnie, więc musimy go tylko poszukać i skonfigurować według własnych upodobań. A dzisiaj, patrząc, jak to się robi, nauczymy Cię kroków, których potrzebujesz, aby to osiągnąć.

Jak wyłączyć system Windows pokrywą laptopa?

Ta metoda jest jeden z najprostszych do zrobienia, gdy chcemy wyłączyć naszego laptopa, a prawda jest taka, że ​​z upływem czasu staje się to czymś naprawdę wygodnym, wystarczy wykonać następujące kroki.

 1. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, że ta metoda działa w podobny sposób zarówno dla systemu Windows 10, jak i jego innych wersji, więc nie powinieneś się tym martwić.
 2. Gdy znajdziesz się tuż przy biurku swojego laptopa, powinieneś przejdź do ikony Menu Start i najedź kursorem, aby wykonać jedno kliknięcie prawym przyciskiem myszy.
 3. Gdy to zrobisz, wyświetli się lista, na której będziesz musiał poszukać opcji o nazwie „panel sterowania”, którą wystarczy nacisnąć tylko raz.
 4. Po naciśnięciu otworzy się nowe okno ze wszystkimi opcjami panelu sterowania naszego komputera, w którym będziesz wyszukiwać i nacisnąć ten o nazwie „sprzęt i dźwięk”. Wystarczy jedno kliknięcie.
 5. Wewnątrz tego musisz poszukać opcji o nazwie opcje zasilania ”, która jest zwykle 4 opcją, która się pojawia, a także ma ikonę pełnej baterii i wtyczki. Kliknij na nią.
 6. Będąc w środku, po lewej stronie naszego ekranu pojawi się mini menu, w którym musimy wybrać opcję o nazwie „wybierz zachowanie zamknięcia pokrywy„Jak zwykle, kliknij to.
 7. W tym miejscu jest kilka opcji, ale ta, która nas interesuje w tym artykule, to ta o nazwie „przy zamykaniu pokrywy”, która jest zwykle trzecią wyświetlaną opcją.
 8. Tutaj masz do wyboru dwie opcje, ponieważ możesz wybrać wyłączenie laptopa, gdy jest podłączony tylko do prądu przemiennego lub gdy korzysta z baterii. To od Twoich kryteriów zależy, który z nich będzie dla Ciebie wygodniejszy.
 9. Naciśnięcie dowolnego z dwóch pól spowoduje wyświetlenie listy z trzema opcjami, w których można wybrać opcję „wyłącz”.
 10. Po nich wystarczy nacisnąć przycisk „zapisz zmiany”, aby system zapisał te zmiany.
 11. Teraz w ten sposób Twój laptop będzie wyłączał się za każdym razem, gdy zamkniesz jego pokrywę, oczywiście w zależności od tego, czy wybrałeś opcję „z akumulatorem” lub „z prądem przemiennym” lub dlaczego nie? Obie.

Od teraz za każdym razem, gdy zamkniesz pokrywę wspomnianego laptopa, wyłączy się ona całkowicie, a tym samym oszczędzasz baterię laptopa i przede wszystkim w dużo bezpieczniejszy sposób zadbasz o dane.

Z jakiego powodu wykonałbyś tę operację?

Jak już powiedzieliśmy w artykule, będziesz mógł wyłączyć laptopa bez konieczności zamykania wszystkich otwartych zadań, na wypadek, gdybyś miał mało czasu, ponieważ w ten sposób unikniesz tego, że trzecia osoba spoza twoich danych naciśnie przycisk „anulować wyłączeniegdy otwarte aplikacje są zamknięte.

osoba normalnie korzystająca z laptopa

Powyższe może może zająć kilka sekund w zależności od komputera. Innym ważnym powodem jest to, że w ten sposób możesz teraz mieć znacznie więcej baterii do swojego laptopa, unikając jej ładowania i dając mu więcej lat użytkowania.