Jeden z najbardziej przydatne narzędzia Na co możemy liczyć wykonując każdy rodzaj pracy, to właśnie z laptopem. Wynika to z faktu, że narzędzia te mogą nam pomóc w dowolnym czasie i miejscu, niezależnie od tego, gdzie jesteśmy.
Być może jednak zdałeś sobie sprawę, że twój komputer ma sposób domyślna z którym jest umieszczony w trybie uśpienia i to jest, gdy jego pokrywa jest zamknięta
Jest to typowe zachowanie, które jest wykonywane dzięki posiadanej konfiguracji Windows 10 Domyślnie i chociaż wydaje się to niemożliwe do wyłączenia, możemy to zmienić w ustawieniach systemu, niezależnie od tego, czy chcesz zmienić czas uśpienia, czy całkowicie go usunąć.
Właśnie temu poświęcimy ten post, ponieważ są różni użytkownicy, którzy próbują w ten czy inny sposób znaleźć kompromis między tą funkcją, którą koniecznie chcą dezaktywować.
Kroki, które należy wykonać, aby uniknąć zawieszania laptopa podczas zamykania pokrywy
Zacznij od uzyskania dostępu do ustawień zasilania lub konfiguracji urządzenia z systemem Windows, dla których należy wejść do „Panelu sterowania”, a wśród opcji i narzędzi przejdź do sekcji „Sprzęt i dźwięk„A następnie zlokalizuj się w sekcji”Opcje energii”.
To tam, miejsce, w którym możemy zobaczyć plany zasilania dostępne w systemie i podobnie w sekcji po lewej stronie okna zobaczymy serię wielu opcji menu. Wśród których musimy zlokalizować opcję „Wybierz zachowanie zamknięcia pokrywy”.
Tutaj zobaczymy, że otworzy się nowe okno, w którym możemy zmienić zachowanie lub podobnie działania, które są wykonywane po naciśnięciu przycisku włączania lub wyłączania, lub też przycisku zawieszenia.
W ten sposób możemy rozróżnić oba przypadki i wybrać działanie, które chcemy, aby zmniejszyć zużycie energii przez komputer.
Aby wykonać główne zadanie, które chcemy, musimy wejść w opcję „Podczas zamykania pokrywy„Zobaczymy tam szereg opcji, spośród których zdecydowanej większości zaoferowano nam unikalne opcje po podłączeniu akumulatora.
Wśród opcji do wyboru mamy: Wstrzymaj, Hibernuj, Wyłącz lub Nic nie rób, ale na potrzeby tego, co chcemy osiągnąć, wybieramy opcję „nic nie robić”.
Zacznij od stworzenia własnego planu zasilania
Jeden z szybsze tryby Za pomocą których możemy dostosować nasze potrzeby do wymagań systemowych, to tworząc własny plan zasilania lub importując i eksportując je w systemie Windows 10, za pomocą którego definiujemy działania i zastosowania, których potrzebujemy.
W tym celu musimy zacząć od kliknięcia prawym przyciskiem myszy ikony baterii, ponieważ tam widzimy, że a menu mały, w którym możemy wybrać żądane opcje energii.
Teraz przejdziemy do ekranu, który pojawi się początkowo i przystąpimy do tworzenia planu energetycznego, któremu musimy również przypisać nazwę, aby go bardziej optymalnie zidentyfikować.
Na początku nie trzeba dużo decydować o sposobie działania tego narzędzia, jednak ważne jest, aby było ono przypisane i reprezentowane w optymalny sposób, w jaki ma działać. W taki sposób, że jest nasz Domyślna opcja, możemy go używać bez problemu i zamieszania.
Dzięki temu możesz teraz kontrolować tę sekcję zasilania swojego komputera i używać wszystkiego znacznie wydajniej niż wcześniej.