Skip to content

Jak zamazać twarz osoby w filmie? | Prywatność

17 de październik de 2021

Kiedy nagrywamy film na imprezie lub w przestrzeni publicznej, przez przypadek mogą pojawić się twarze osób, które nie upoważniły nas do uchwycenia swojego wizerunku. W tej sytuacji warto zamazać twarze nieznajomych. Dzisiaj w Look How It Is Done nauczymy Cię kilku wskazówek, jak to zrobić.

Czy wymazanie twarzy osoby jest najlepszym sposobem na usunięcie jej z filmu?

Jeśli zdecydujemy się przyciąć film, aby usunąć określoną osobę, możemy też wyciąć bardzo ważne elementy nagrania. Dlatego najlepszym sposobem na usunięcie jej z filmu jest rozmycie jej twarzy.

Jak zamazać twarze filmów, które już przesłałeś do YouTube?

Jeśli już przesyłamy filmy na YouTube, gdzie widzą osoby, które tego nie autoryzowały, nie powinniśmy się zbytnio martwić, ponieważ naprawdę łatwo jest rozwiązać ten problem bez konieczności usuwania filmu z platformy.

Narzędzie do rozmycia twarzy

Aby skorzystać z tego narzędzia, musimy najpierw uzyskać dostęp do YouTube Studio, a następnie przejść do Treści w menu startowym. Musimy zaznaczyć wideo, które chcemy edytować i wybrać „Edytor” w menu znajdującym się po lewej stronie.

Idąc w dół ekranu, możemy wybrać opcję, aby Rozmyj części swojego filmu, śledzony przez Rozmycie twarzy.

W wyskakującym okienku zobaczymy twarze pojawiające się w filmie i będziemy musieli zaznaczyć tę, którą chcemy usunąć i kliknąć Zastosuj.

Następnie dopasowujemy rozmycie do twarzy i Trzymamy. W ten sposób możemy uniknąć problemów, zarówno dla osoby, która pojawiła się w filmie przypadkiem, jak i dla nas samych.

Niestandardowe rozmycie

Innym sposobem na rozmycie twarzy jest wybranie zamiast opcji: Rozmycie twarzy, ten Niestandardowe rozmycie. Dzięki temu możemy bezpośrednio zamazać fragment filmu, w którym pojawia się twarz, co jest bardzo przydatne, jeśli dana osoba pojawia się tylko na krótki fragment czasu.

Jak zamazać twarz z urządzenia mobilnego?

Jeśli film nie jest opublikowany w sieci i jest na urządzeniu mobilnym, możemy również zamazywać twarze, chociaż postępując zgodnie z różnymi krokami i przy użyciu różnych programów, w zależności od rodzaju telefonu komórkowego, z którego korzystamy.

Na Androidzie

Spośród tak wielu aplikacji do edycji we wszystkich wersjach Androida najlepszą opcją jest użycie „ObscuraCam”, całkowicie darmowego i ekskluzywnego programu dla tego systemu operacyjnego, który umożliwia rozmycie lub zakrycie twarzy dzięki funkcji wykrywania twarzy.

Co więcej, jest dość skuteczny w ochronie danych zdjęć, unikając w ten sposób sytuacji, w których udostępniane w Internecie ujawniają prywatne informacje, takie jak lokalizacja.

Z iPhonem

W przypadku korzystania z iPhone’a możemy skorzystać z aplikacji „MovStash”, przeznaczonej do zamazywania lub cenzurowania fragmentów wideo na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym iOS. Wystarczy zainstalować go z sieci, otworzyć i zlokalizować wideo, które chcemy edytować.

Jakie są najlepsze programy do pikselowania filmów?

Oprócz tych, o których już wspomnieliśmy, istnieją inne programy, które są bardzo przydatne, jeśli chodzi o rozmycie lub pikselowanie filmów. Pomiędzy nimi, najlepsze są następujące:

które są najlepszymi programami do pikselowania filmów

Skitch

Jest to aplikacja powszechnie używana do edycji obrazów ze względu na szerokie możliwości, które oferuje, w tym oferuje pikselowanie części filmów i zdjęć. To nic nie kosztuje i kompatybilny tylko z urządzeniami iOS.

Mozaika wideo

Mozaika wideo została zaprojektowana przede wszystkim do rozmycia filmów. Masz więcej niż jedną opcję, aby zastosować rozmycie i można je zastosować bezpośrednio podczas nagrywania wideo. Można go również zainstalować za darmo i jest kompatybilny z iOS.

Video Toolbox Movie Maker

Chociaż ta aplikacja jest najmniej oceniana z trzech, jest również przydatna do zamazywania części wideo, chociaż z wadą ograniczonego rozmycia twarzy. Dostępny na iOS, można go również zainstalować za darmo.

W jaki inny sposób można zakryć twarz osoby w filmie?

Chociaż wybraliśmy najczęściej używane i cenione narzędzia do rozmycia, pikselowania lub cenzurowania filmów, istnieją inne programy, które pozwalają nam ukryć twarz w nagraniu, takie jak iMovie, Blur Photo i Point Blur, z którym również będziemy cieszyć się wysoce profesjonalnymi wynikami.