Skip to content

Jak zaktualizować usługi Google Play na moim Androidzie do najnowszej wersji – krok po kroku

19 de Maj de 2021

Usługa Google Play to usługi zawarte w systemie operacyjnym Android aby nasze aplikacje były aktualizowane automatycznie i bez takiego zamieszania, utrzymując je w najnowszej dostępnej wersji.

Ta aplikacja ma zróżnicowaną liczbę funkcji odpowiadające, z których wyróżniają się m.in .: synchronizacja kontaktów, optymalizacja pamięci RAM, konfiguracja prywatności użytkowników, uwierzytelnianie Google, obsługa i zapisy innych aplikacji.

Należy zauważyć, że jeśli Twoje urządzenie z Androidem nie ma tej aplikacji, możliwe, że ciągle masz problemy z jego systemem, w taki sposób, że muszą być używane obowiązkowo. Możliwe jest jednak pobranie go w formacie APK, aby zaoszczędzić więcej miejsca na dysku.

Sprawdź aktualną wersję usług Google

Pozyskać jak sprawdzić wersję telefonu komórkowegomusisz przejść do sekcji ustawień, aplikacji i powiadomień; Tutaj poszukaj usług Google Play, a otrzymasz szczegółowe informacje na ten temat, na tym ekranie zobaczysz nazwę aplikacji, zajmowaną przez nią przestrzeń, datę instalacji, datę ostatniej aktualizacji i wersję, którą obecnie ma.

Sprawdź, czy jest to najnowsza wersja Usług Google Play

Teraz dobrze wiedząc, którą wersję posiadasz Android musisz wiedzieć, czy jest to najnowszy. Z tego powodu ucieka się do wyszukiwania w przeglądarce Chrome, która to jest; Możesz go jednak również odkryć, uzyskując dostęp do APK Mirror, który stale się aktualizuje.

Jeśli podczas porównywania zobaczysz, że są to te same wersje, nie musisz ich aktualizować; Inaczej wykonaj kroki, które podamy poniżej aby ułatwić i uprościć sprawę na telefonie komórkowym, przeglądając każdy formularz lub opcję, do której masz dostęp z telefonu do naszego konta Google.

1. Krok

Musisz wejść do sklepu Android Play, wprowadzając wcześniej zaktualizowany, a następnie sprawdzić, czy oferuje nową aktualizację usług Play, czy po prostu mówi „zainstalowane”. Kiedy nie pozwala na tak łatwą aktualizację, konieczne jest skorzystanie z innych, bardziej sprzyjających i skutecznych metod, ale pierwszą rzeczą jest upewnienie się w sklepie, czy nowa wersja aplikacji już działa.

2. Krok

Jeśli aktualizacja ze Sklepu Play nie jest możliwa, w tym miejscu wskażemy inną procedurę, aby można było dokończyć aktualizację aplikacji i aby telefon komórkowy mógł nadal normalnie funkcjonować tak, jak pozostałe aplikacje.

Wyczyść pamięć podręczną Google Play

Aby uruchomić tę akcję, potrzebujesz wprowadź ustawienia lub konfiguracje twojego androida, będąc tam, musisz zlokalizować, gdzie jest napisane aplikacje; następnie zajrzyj do sklepu z aplikacjami na swoim urządzeniu.

Kiedy jesteś już w Google Play, przesuwasz trochę ekran w dół i dostaniesz kilka opcji, jedną z nich jest usunięcie pamięci podręcznej, kliknięcie na nią i zaakceptowanie. Po włączeniu tej opcji niektóre dane ze sklepu zostaną usunięte.

Wyczyść pamięć podręczną usług Google

Po wyczyszczeniu pamięci podręcznej Sklepu Play należy ją również usunąć z usługi Google. W tym celu w zasadzie trzeba powtórzyć poprzedni proces, tylko tym razem w aplikacjach trzeba szukać usług Google Play, aw tym miejscu jest kwestia przesunięcia i zlokalizowania opcji pamięci lub danych cache, naciśnij na nią a następnie zaakceptuj.

3. Krok

Wyloguj się i zaloguj ponownie na swoje konto Gmailoznacza to, że musisz zamknąć sesję Gmail wszystkich stron zaangażowanych w Twoje konto, odczekać chwilę (około 5 do 10 minut), po tym czasie ponownie otworzyć konto i ponownie wejść do aplikacji.

pobierz do aplikacji mobilnej

Jeśli nie możesz zaktualizować usług Google Play, włącz tryb samolotowy swojego telefonu komórkowego, poczekaj, aż upłynie trochę czasu, wyłącz go i ponownie sprawdź dostępność.

Zalecamy to jako ostatnią strategię musisz odinstalować aplikację, wejdź do Sklepu Play, aby go usunąć, uruchom ponownie telefon i ponownie zainstaluj usługi Google Play.

Jeśli ta aplikacja nie działa poprawnie lub przestaje działać, musisz rozwiązać ten problem, zanim będzie można ją zaktualizować.