Skip to content

Jak zainstalować sterownik MTK65xx Preloader USB vcom port w Windows 10, 8 i 7

2 de luty de 2021

Z poniższego przewodnika dowiesz się Jak zainstalować sterownik portu USB Vcom MTK65xx Preloader w systemie Windows 10, 8 i 7, jedna z wielu metod instalacji sterowników tabletu lub telefonu komórkowego z systemem Android na komputerze. Z pewnością jest to bardzo prosty proces, ale zwykle budzi wątpliwości u użytkowników urządzeń mobilnych z Androidem.

Większość nowoczesnych telefonów komórkowych zwykle nie wymaga instalacji tych sterowników, ale jeśli masz starszego Androida, najprawdopodobniej skorzystasz z zainstalowania tych sterowników.

Zainstaluj automatycznie sterownik portu USB Vcom MTK65xx Preloader

Po pierwsze, spróbuj zainstaluj sterownik w zwykły sposóbczyli wykonanie typowego pliku .exe. Oczywiście będzie to zależeć od dystrybucji posiadanego sterownika, ponieważ w zależności od urządzenia mogą występować różnice.

W każdym razie, jeśli nie masz sterownika MTK65xx, możesz pobrać jego ogólną wersję bezpośrednio z następującego łącza: pobierz sterownik MTK65xx.

Po pomyślnym pobraniu sterownika pierwszą rzeczą do zrobienia jest rozpakowanie pliku za pomocą jednego z najlepszych programów do otwierania skompresowanych plików ZIP. Po powyższym wystarczy uruchomić program instalacyjny. Aby to zrobić, kliknij dwukrotnie plik InstallDriver.exe.

Po wykonaniu powyższych czynności proces instalacji rozpocznie się, gdy pojawi się komunikat „Pomyślnie zainstaluj sterownik USB dla Microsoft Professional” proces zakończy się pomyślnie.

Jak zainstalować sterownik portu USB Vcom MTK65xx Preloader w systemie Windows 10, 8 i 7

Instalacja sterownika MTK65xx jest zwykle konieczna do wykonania czynności, takich jak przeglądanie ekranu telefonu komórkowego z Androidem na komputerze za pomocą kabla USB, ale często zdarza się, że podczas automatycznej instalacji sterowników występują błędy. Dlatego w przypadku, gdy metoda pokazana powyżej nie działa, możesz to zrobić ręcznie, wykonując kroki, które pokażemy poniżej.

Konieczne będzie przejście do menedżera urządzeń Windows, w tym celu przejdź do startu systemu Windows i wpisz „Administrator urządzenia”. Gdy pojawi się program, kliknij go, wyświetlą się wszystkie urządzenia zainstalowane na komputerze.

Ważne jest, aby kliknąć nazwę komputera wyświetlaną u góry (PULPIT). Po wykonaniu tej czynności przejdź do sekcja „Działanie” znajduje się na górze menedżera. Tam wybierz opcję „Dodaj starszy sprzęt”.

Instalacja ręczna

Kliknij opcję „Dalej” i wybierz opcję „Zainstaluj ręcznie wybrany sprzęt z listy (zaawansowane)”. Kliknij ponownie opcję „Dalej”. W prawym dolnym rogu okna dialogowego zobaczysz opcję „Dysk”, naciśnij go.

urządzenia z systemem Android

Pojawi się okno dialogowe z nową nazwą „Zainstaluj z dysku”, tutaj wystarczy wybrać opcję „Przeglądaj”. Nazwa folderu będzie zależeć od dystrybucji sterownika, w każdym przypadku powinieneś upewnić się, że wybrałeś poprawną wersję.

Biorąc to pod uwagę, spróbuj wybrać odpowiedni sterownik dla swojego systemu, więc powinieneś wiedzieć, czy twój system operacyjny ma 32 czy 64 bity, o ile jest to określone. Co więcej, powinieneś także wybrać odpowiedni dla swojej wersji systemu Windows.

Po prostu przejdź do folderu, w którym pobrałeś sterownik, i wybierz go. Następnie program automatycznie wybierze plik Plik INFkliknij „Otwórz”. Aby zakończyć ten proces, kliknij „OK”.

Teraz wystarczy wybrać opcję Port USB MTK i kliknij „Dalej”. Poczekaj, aż instalacja się zakończy. W przypadku problemu może być konieczne uruchomienie trybu awaryjnego w systemie Windows 10 i próba ponownej instalacji oprogramowania.

Jeśli z jakiegoś powodu musisz zainstalować w trybie awaryjnym, nie martw się, proces jest taki sam, jak pokazaliśmy wcześniej, więc możesz wrócić do poprzednich kroków.

dołącz do naszego kanału telegram