Skip to content

OnePlus 5T: 10 sztuczek, aby wydobyć z tego jak najwięcej

28 de czerwiec de 2021

Niewątpliwie OnePlus 5T jest jednym z najlepszych smartfonów, które pojawiły się na rynku w tym 2017 roku, a prawda jest taka, że ​​stopniowo zaczyna być komercjalizowany w dużej części świata. Z tego dowiadujemy się, że wielu naszych czytelników Zaczynają nas pytać o najlepsze sztuczki OnePlus 5T, które możemy polecić.

Także, W tym konkretnym artykule chcemy przeanalizować wiele sztuczek dla OnePlus 5T, które naszym zdaniem należy dobrze wziąć pod uwagę, dzięki czemu możesz w pełni wykorzystać swoje urządzenia. Co najważniejsze, jest tak wiele sztuczek i tak różne między nimi, że jesteśmy pewni, że znajdziesz taki, który pozwoli ci poprawić wrażenia z OnePlus 5T.

Poniżej zobaczycie triki dla OnePlusa 5T, które dotyczą bezpieczeństwa urządzenia, a także inne, które pozwolą w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje ekran AMOLED tego smartfona. Zobaczysz, że z pewnością niektóre sztuczki są bardzo przydatne dla Twojego OnePlus 5T, więc wszystko, co musisz zrobić, to czytać dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego na ten temat.

Poradniki dotyczące OnePlus 5T

Automatyczny tryb nocny

Jeden z głównych trików, które użytkownicy OnePlus 5T powinni wziąć pod uwagę, jest bezpośrednio związany z trybem nocnym lub trybem nocnym, który w tym przypadku możemy również wdrożyć automatycznie. Pierwszą rzeczą, o której musisz pamiętać w tym względzie jest to, że dzięki niej możemy odpocząć oczom, aby nie musieć go na siłę w różnych momentach.

Aby skorzystać z trybu nocnego lub trybu nocnego OnePlus 5T, aby nasze oczy odpoczywały i mogły spać prawidłowo, musimy przejść do Ustawień z paska powiadomień i przytrzymać ikonę, która należy dokładnie do tego sposobu . Po wejściu do tego ekranu możemy aktywować i dezaktywować tryb, a także kalibrować jego intensywność tak, jak lubimy najbardziej.

Z drugiej strony musimy zaznaczyć w tym samym sensie, że im większa intensywność trybu, tym mniej niebieski będzie emitował ekran, co pozwoli nam odpocząć i zrelaksować się. Oprócz tego, o czym wspomnieliśmy, zobaczysz, że znajdziesz opcję Aktywuj automatycznie, co oczywiście jest idealne do zignorowania ustawień ręcznych.

Aby poznać więcej szczegółów na temat tego trybu, musisz wiedzieć, że ma on trzy opcje działania, a konkretnie: Wyłączony, Aktywowany od zachodu do wschodu słońca lub Interwał niestandardowy. Najlepiej umieścić go w drugiej z opcji, gdyż w ten sposób zadziała automatycznie i nie będziesz musiał na to zwracać uwagi.

Tryb odtwarzania, nie przeszkadzać

Tryb gry to kolejny, który musimy wziąć pod uwagę, jeśli chcemy w pełni wykorzystać możliwości i funkcje OnePlus 5T. Musimy myśleć, że jest idealny właśnie na te chwile rozrywki. Jak to działa? Zasadniczo blokowanie powiadomień i przycisków urządzenia, aby nic nie zakłócało tego czasu, w którym zamierzamy się bawić.

I choć sam tryb nosi nazwę Playing, nie możemy zapomnieć o tym, że jeśli jesteście fanami seriali czy filmów Netflixa, znajdziecie w nim również doskonałego sprzymierzeńca na chwile rozrywki w domu lub w podróży. Dzięki temu systemowi masz całkowitą pewność, że nikt nie będzie Ci przeszkadzał podczas śledzenia ulubionych treści w tego typu sieciach.

Tryb kieszonkowy

OnePlus 5T, podobnie jak jego poprzednicy, ma tryb kieszonkowy. W tym sensie należy podkreślić, że jest to idealne rozwiązanie dla tych użytkowników, którzy przypadkowo uruchamiają różne funkcje sprzętu, gdy mają go w torebce lub kieszeni. W tym celu urządzenie wykorzystuje czujnik zbliżeniowy, dzięki czemu „wie”, czy jest w kieszeni, czy nie.

Tryb kieszonkowy OnePlus 5T jest idealny, jeśli nie chcemy, aby telefon w jakiś sposób wymknął się spod kontroli pod względem jego działania, biorąc pod uwagę, że wielu użytkowników może uznać, że niektóre funkcje uruchamiają się same. Co najlepsze, możesz szybko aktywować ten tryb z menu Zaawansowane w Ustawieniach, więc nie zapomnij spróbować.

Kontrola gestów

OnePlus 5T wyróżnia się z kolei systemem sterowania gestami, który może nam zaoferować to urządzenie. W tym sensie musisz pamiętać, że OnePlus ma tendencję do ciężkiej pracy w tej sekcji. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę, jest to, że istnieje wiele interesujących gestów, które możemy aktywować na OnePlus 5T, więc pokażemy Ci szczegółowo każdy z nich:

  • Obróć, aby wyciszyć: OnePlus 5T pozwala wyciszyć urządzenie dokładnie w momencie, w którym otrzymujemy połączenie, a wszystko, co musimy zrobić, to położyć je na boku, aby przestało dzwonić, chociaż bez rozłączania się.
  • Przesuń trzema palcami, aby zrobić zrzut ekranu: OnePlus 5T pozwala nam zrobić zrzut ekranu w najprostszy na świecie sposób, przesuwając trzema palcami po interesującej nas stronie. Wystarczy, że zjedziemy trzema palcami po ekranie. Oczywiście bądź ostrożny, ponieważ możesz zrobić zrzut ekranu, nie chcąc tego.
  • Kliknij dwukrotnie, aby się obudzić: podwójne dotknięcie, aby się obudzić, to kolejny element, którego nie możemy stracić z oczu, gdy mówimy o OnePlus 5T. W tym sensie musimy zaznaczyć, że poprzez dwukrotne dotknięcie wyłączonego ekranu będziemy mieli możliwość szybkiego włączenia ekranu urządzenia.

Tryb czytania

Tryb odczytu jest dla mnie jednym z najlepszych w OnePlus 5T. To taki, dzięki któremu możemy skonfigurować ekran naszego smartfona tak, aby był jak najbardziej podobny do eBooka i jego elektronicznych systemów atramentowych. W ten sposób ekran OnePlusa 5T przechodzi praktycznie w odcienie szarości, co pozwala nam mieć możliwość nie męczenia oczu tak bardzo podczas czytania.

Poza tym, na co wskazaliśmy, znajdujemy się w ten sam sposób, w jaki tryb czytania OnePlus 5T można szybko aktywować, z menu Ekran znajdującego się w Ustawieniach. Ciekawe jest to, że możemy pozostawić go aktywnym dla absolutnie wszystkich zastosowań mobilnych, a konkretnie dla niektórych aplikacji, takich jak czytanie.

Wiele okien

Tryb Multi-Window to kolejny charakterystyczny element, jaki posiadają smartfony z najnowszymi wersjami Androida i w tym przypadku szczególnie musimy powiedzieć, że w OnePlus 5T nie mogło zabraknąć wielozadaniowości. W związku z tym musisz wiedzieć, że jest to ta sama funkcja, którą znajdziemy w innych terminalach, takich jak Samsung Galaxy Note 8.

Aby skorzystać z tej funkcji, musimy uzyskać dostęp do systemu wielozadaniowości urządzenia, przytrzymując tytuł pierwszej aplikacji i przeciągając go na górę ekranu, zwalniając. Następnie wystarczy kliknąć aplikację, którą chcemy mieć na dole, dzięki czemu możemy korzystać z obu aplikacji jednocześnie.

ciemny schemat

OnePlus 5T, podobnie jak wiele smartfonów z systemem operacyjnym Android, ma ciemny motyw, którego nie powinniśmy ponownie przestawać brać pod uwagę, jeśli chcemy trochę odpocząć oczom podczas korzystania z urządzenia. Korzystając z ekranu AMOLED w OnePlus 5T, możemy znaleźć czystszą czerń, będącą idealną opcją, aby tak bardzo nie męczyć oczu.

Zmiana źródła

OnePlus 5T wyróżnia się w ten sam sposób możliwością zmiany źródła. Najlepsze w tym jest to, że może to być sztuczka, która daje pewną przewagę nad innymi podobnymi smartfonami. W szczególności musisz wiedzieć, że nie będziesz już musiał mieć dostępu Superuser, aby dokonać tych modyfikacji, jak to się dzieje w wielu innych terminalach.

Najlepsze w tym jest to, że podobnie jak niektóre urządzenia Samsunga, OnePlus 5T pozwoli Ci wybierać między różnymi źródłami, które są domyślnie dostępne, dzięki czemu możesz wybrać to, które najbardziej Ci się podoba. Musisz wiedzieć w tym sensie, że źródłami dostępnymi w tej chwili dla tego terminala są tak zwane Reboto i OnePlus Slate, więc nie powinieneś tracić go z oczu.

Zaplanowane włączanie i wyłączanie

OnePlus 5T ma wbudowany system automatycznego włączania i wyłączania, który może być niezwykle interesujący, szczególnie dla tych użytkowników, którzy obsługują powtarzające się harmonogramy w ciągu tygodnia. Musisz wiedzieć w związku z tym, że nie jest to jedyna opcja do rozważenia w tych przypadkach, chociaż jest prawdopodobnie jedną z najbardziej przydatnych, które musimy wziąć pod uwagę.

Z zaawansowanego menu ustawień systemu OnePlus 5T mamy wtedy możliwość ustawienia harmonogramu włączania i wyłączania, aby zaznaczyć godziny, w których możemy skorzystać z jego funkcji. To ustawienie czasu można ustawić bezpośrednio na czasy włączania i wyłączania, dzięki czemu można je łatwo dostosować.

Dodaj więcej śladów

Na koniec nie możemy nie podkreślić, że OnePlus 5T pozwoli na dodanie więcej niż jednego odcisku palca użytkownika jednocześnie, biorąc pod uwagę, że mogą z niego korzystać co najmniej dwie osoby jednocześnie. Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć w tym zakresie, jest to, że dzięki temu krokowi nie będziesz musiał odblokowywać telefonu komórkowego, aby ktoś inny mógł z niego korzystać, co może być bardzo denerwujące.

Aby dodać więcej odcisków palców do swoich, musisz przejść do Ustawień, Zabezpieczeń i Odcisku palca. Rzeczywiście, gdy już znajdziesz się w tej sekcji, następną rzeczą będzie Dodaj ślad. Będziesz musiał umieścić PIN, który wcześniej ustaliłeś i który służy jako element zabezpieczający, a następnie osoba, od której chcemy dodać podpis, będzie musiała umieścić swój palec i inne.

Inne bardzo częste zapytania i pytania użytkowników dotyczące tego typu tematów thisMuszą one dotyczyć w szczególności następujących sztuczek: oneplus 5, jedna plus 5 specyfikacji, jedna plus 5 funkcji, jedna plus 5 funkcji i specyfikacji lub jedna plus 5 cena. Jeśli masz inne pytania na ten temat, po prostu musisz nas zapytać, abyśmy mogli Ci pomóc w tym zakresie.

Którą z tych sztuczek dla OnePlus 5T lubisz najbardziej?