Skip to content

Rozwiązanie: „OnePlus One nie włącza się, nie uruchamia ani nie ładuje”

21 de lipiec de 2023

Czy zauważyłeś, że Twój OnePlus One się nie włącza? Nie martwcie się, bo zanim wyrzucimy smartfon, postaramy się znaleźć rozwiązanie. Ponadto pomaga to nie tylko w przypadku awarii, ale może również być rozwiązanie, jeśli działa zbyt wolno i chcesz to przyspieszyć.

Jak rozwiązać problem, jeśli mój OnePlus One działa zbyt długo lub nie może się włączyć krok po kroku

Jeśli włączenie OnePlus One trwa zbyt długo, To nie musi być poważny problem. ale prawdopodobnie będzie to związane z uruchomionymi procesami, które zostałyby w jakiś sposób zamrożone podczas uruchamiania systemu. Istnieje kilka sposobów rozwiązania tego problemu:

  • Wyczyść pamięć podręczną. Naciskając jednocześnie przycisk zasilania i przycisk zmniejszania głośności, możemy uzyskać dostęp do menu odzyskiwania, w którym będziemy musieli nacisnąć Wyczyść pamięć podręczną, aby wyeliminować pamięć podręczną i pozostawić więcej wolnego miejsca.
  • Twardy reset. Radykalne, ale skuteczne rozwiązanie. Po znalezieniu się w trybie odzyskiwania, poprzez przywrócenie ustawień fabrycznych, możemy przywrócić telefon do trybu fabrycznego, będzie tak, jak przy pierwszym włączeniu. Oczywiście w ten sposób stracisz wszystkie swoje dane.
  • Sprawdź, czy jest naładowany. Jeśli nasz OnePlus One nawet nie wykazuje oznak włączenia, być może problem polega po prostu na tym, że nie ma baterii. Nawet jeśli go ładujemy, kabel lub wtyczka mogą nie działać. Pamiętaj, aby to sprawdzić, jeśli widzisz, że nigdy nie możesz włączyć smartfona.

Jeśli masz smartfon z Karta micro sd, Możesz też znaleźć inne rozwiązanie:

Wyjmij kartę podczas włączania terminala. Jeśli to zrobimy, pomożemy szybciej uruchomić OnePlus One. Trzeba przyznać, że wyciąganie go, a następnie ponowne wkładanie jest uciążliwe za każdym razem, gdy włączamy komórkę, ale możesz przynajmniej raz spróbować zrobić to wszystko, aby zobaczyć, czy zauważysz różnicę, która może być kluczowa w skrajnych przypadkach.

Rozwiązanie: Co mogę zrobić, jeśli mój OnePlus się nie włącza?

Ten problem jest w rzeczywistości słynną nagłą śmiercią, o której wiedzą niektóre telefony telefon w ogóle się nie włączanie reaguje bezpośrednio, nawet gdy podłączymy go do prądu, dlatego zwracamy się o pomoc do fachowców, myśląc, że to prawdopodobnie akumulator.

Na szczęście w wielu przypadkach Rozwiązanie tego problemu wcale nie jest trudne, W innych pewnie tak, ale będzie to zależało od wieku naszego sprzętu lub innych problemów, trzeba narobić trochę więcej kłopotów niż zwykle, ale i tak można to rozwiązać, w taki czy inny sposób.

Przed kontynuowaniem kroków, które powiemy ci trochę poniżej co zamierzamy zrobić, to pozostawić telefon podłączony kilka godzin do prądu, nawet jeśli nic nie widzimy lub nie reagujemy na telefon komórkowy, nawet jeśli jest, pozostaw go podłączonego do prądu na godzinę.

To, co teraz zrobimy, to naciskanie przycisku home + przycisk zasilania przez kilka sekund, około 30 sekund byc dokładnym. Poczekaj, bądź cierpliwy, a jeśli nie zobaczymy, jak reaguje telefon, kontynuujemy następującą metodę.

Spróbuj następnie przytrzymać przycisk zasilania, a następnie klawisz zmniejszania głośności + przez dobrą liczbę sekund, około 30-40 sekund, poczekaj ponownie bardzo cierpliwie i zwolnij przyciski, to powinno sprawić, że zadziała. włącza się normalnie bez problemu.

W przypadku, gdy żadne z powyższych nie działa, zalecamy pobierz nowe oprogramowanie i sflashuj OnePlus lub root, w ten sposób Twoje dane, zdjęcia, filmy zostaną utracone, ale przynajmniej telefon działa bez problemów. Jeśli jednak masz wcześniejszą kopię zapasową, wszystko będzie dobrze.

nie włącza ładowania jeden plus jeden

OnePlus nie ładuje się i nie włącza, dlaczego tak się dzieje?

Niestety dość często zdarza się, że mamy tego rodzaju problem na Androidzie, zwłaszcza gdy instalujemy uszkodzone aplikacje lub aplikacje spoza Sklepu Play, a ponadto może się to zdarzyć nawet po zrootowaniu urządzenia lub zainstalowaniu niestandardowy ROM.

W kilku słowach, w każdym z możliwych scenariuszy, w których znajduje się Twój telefon komórkowy, możliwości tego jest wiele, ale jak zobaczysz rozwiązania też nie są zbyt skomplikowane.

Czy udało Ci się uzyskać oczekiwane rezultaty? Te sztuczki mogą być bardzo praktyczne dla każdego, kto ma OnePlus One, ponieważ jedną z największych skarg użytkowników jest to uruchamianie trwa zbyt długo. Jeśli którakolwiek z udzielonych przez nas porad okazała się skuteczna, warto było, nawet jeśli jest to trochę irytujące.

I to jest to, że OnePlus One jest bardzo tani smartfon, ale oznacza to , że ma też swoje ograniczenia , dlatego nadal jest bardzo rentownym zespołem i jest w trakcie ulepszania . Dlatego radzimy przetestować wszystko, co niezbędne, aby zoptymalizować jego działanie.

Napisz nam swoje komentarze i powiedz nam, czy wszystkie porady i zalecenia, które daliśmy Ci w tym artykule, pomogły Ci?

dołącz do naszego kanału telegram