Skip to content

Jak zainstalować rozdzielacz 2×1, aby rozdzielić kabel HDMI i połączyć dwa telewizory?

16 de kwiecień de 2022

Kable HDMI stały się niezwykle popularne w ostatnim czasie, do tego stopnia, że ​​pozwalają nam na przeprowadzanie wszelkiego rodzaju ciekawych samouczków, takich jak możliwość oglądania piłki nożnej w telewizji podłączonej do telefonu komórkowego, nawet jeśli nie mamy tej usługi itp. W tym artykule nauczymy Cię jak zainstalować Splitter, aby podzielić kabel HDMI, aby połączyć dwa telewizory? prosto i szybko.

Interfejs HDMI lub wysokiej rozdzielczości to technologia, która w zasadzie pozwala nam na podłączenie urządzeń typu HD. Możemy podłączyć telewizory, aby móc wizualizować treści na ekranach większe niż te.

Teraz są pewne bardzo specyficzne przypadki, w których możemy być zainteresowani podłączeniem urządzenia HD na Twoim komputerze do Twojego pierwszego telewizora lub do więcej niż jednego ekranu. To jest coś, co na szczęście możemy to zrobić całkiem prosto i łatwo.

Musisz tylko pamiętać, że będziesz potrzebować serii dodatkowych kabli HDMI, a także rozdzielacza HDMI lub rozdzielacza HDMI, nie tracąc z oczu początkowego urządzenia HD, którym może być telefon komórkowy lub jakiekolwiek inne. Możemy również podłączyć wejścia VGA do HDMI za pomocą specjalne kable do innego kompatybilnego urządzenia peryferyjnego.

Jak zainstalować rozdzielacz, aby podzielić HDMI i podłączyć wiele telewizorów?

Rozgałęźnik to urządzenie służące do podzielić lub zduplikować sygnał na wielu ekranach. Aby wiedzieć, jak z niego korzystać, wystarczy wykonać czynności, które pokażemy poniżej:

 • Podłącz HDMI, który jest podłączony na drugim końcu do urządzenia generującego treść w porcie wejściowym HDMI rozgałęźnika lub rozgałęźnika
 • Następnie podłącz każdy z kabli HDMI, które trafią do telewizorów lub wyświetlaczy, do każdego z gniazd wyjściowych rozdzielacza.
 • Wreszcie będziesz mógł ciesz się różnymi połączeniami jakie oferuje to urządzenie.

Który kabel HDMI powinienem kupić?

Teraz, oczywiście, aby poprzedni samouczek zadziałał, najpierw musimy się upewnić, że istnieje absolutna kompatybilność między różnymi urządzeniami HDMI i kable, które mamy.

Więc jeśli nie masz jeszcze kabli HDMI, naprawdę ważne jest, abyś zastanów się, jakie są różne kable HDMI które istnieją w tego typu przypadkach, abyś mógł je szybko rozpoznać:

 • HDMI 1.0 znany z połączenia audio i wideo w jednym kablu.
 • HDMI 1.2 ma funkcję zezwalania na niestandardowe rozdzielczości. Dodaje obsługę One Bit Audio dla płyt Super Audio CD.
 • HDMI 1.3 obsługuje Dolby TrueHD i DTS-HD. Specjalnie dla formatów
 • Konsole HDMI 1.4 HD-DVD i Blu-ray Disc oraz PS3.
 • HDMI 2.0 zawiera Obsługa 4K. Zwiększ przepustowość przy 18Gbit/s.

Należy zauważyć, że najnowsze wersje HDMI są kompatybilne wstecz.

Podobnie istnieje kilka różnych typów złączy dla kabli HDMI, jak następuje:

 • Typ A jest najbardziej powszechny i ​​ma 19 pinów. Jest powszechnie używany w telewizorach, konsolach do gier i innych typach systemów.
 • Typ B ma 29 pinów i służy do przenoszenia połączeń wysokiej jakości.
 • Typ C pochodzi z mniejszy rozmiar. Stosowany jest głównie w kamerach wideo.
 • Typ D to złącze mini. Jest zwykle używany w kamerach wideo i fotograficznych.
 • Wpisz E kto jest specjalnie zaprojektowany dla motoryzacji a tym samym uniknąć rozłączeń spowodowanych wibracjami lub wstrząsami.

Ważną rzeczą w tego typu przypadkach jest to, aby zawsze szukać kompatybilności, która istnieje między urządzeniami, które masz w rękach, a ekranami, aby upewnij się, że bierzesz każde złącze HDMI, którego potrzebujesz.

podłącz dwa telewizory kablem hdmi

Zalety korzystania z kabla HDMI

 • Łatwość użytkowania, ponieważ za pomocą jednego kabla można uzyskać dźwięk i obraz bez użycia więcej niż jednego kabla.
 • Ponieważ HDMI obsługuje najnowszą wersję cHDMI 2.1, jego przepustowość wynosi 48 GB/s. Oferuje rozdzielczość 10K. komunikacja w obu kierunkach może automatycznie konfiguruje się pod kątem wydajnego formatowania do podłączonych urządzeń.
 • Ten rodzaj kabla pozwala na wyższa jakość dźwięku w formie cyfrowej dla lepszego doświadczenia.
 • Oferuje różne formaty kabli, dzięki czemu możesz wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

dołącz do naszego kanału telegram