Skip to content

Jak zainstalować Plex, aby oglądać filmy na Amazon Fire TV i TV Stick?

6 de grudzień de 2021

Teraz możesz przekształcić swój konwencjonalny telewizor w Smart TV! Jak? Z Amazon Fire TV i TV Stick. Urządzenia te umożliwiają dostęp do mnóstwa treści; jednak zazwyczaj są one ograniczone do treści Amazon. Na szczęście można to rozszerzyć, jeśli nauczysz się jak zainstaluj Plex, aby oglądać filmy w Amazon Fire TV i TV Stick.

Daje to o wiele więcej opcji treści, ponieważ Plex to usługa przesyłania strumieniowego z dostępem do wielu kanałów międzynarodowych i dużego katalogu filmów. Dzięki tej doskonałej usłudze możesz zwiększyć wydajność swojego Fire TV dzięki jakość i ilość rozrywki; wszystko w prostych krokach, które ułatwią Ci życie.

Usługa Plex umożliwia podłączenie kilku urządzeń w tej samej sieci bezprzewodowej w celu odtwarzania wszelkiego rodzaju treści multimedialnych. Dzięki swoim funkcjom można go również zaprogramować do: dodaj kanały telewizyjne i zmień kompilację Amazon Fire Stick. Ale do tego musi być poprawnie skonfigurowany.

Po pobraniu i zainstalowaniu Plex Media Server na komputerze i utworzeniu konta Plex, musisz: przypisz ustawienia serwera; komputer będzie działał jako główny serwer do przesyłania strumieniowego treści na Plex. Nazwij serwer i dodaj wszystkie lokalne lub internetowe biblioteki zawartości, które chcesz uwzględnić.

Możesz znaleźć całą zawartość dostępną w Plex uporządkowaną w kategorie, aby ułatwić jej użycie. W ten sposób możesz stworzyć swoją kolekcję filmy, seriale, programy telewizyjne i muzyka, między innymi. Po zakończeniu wybierania zawartości biblioteki nadaj odpowiednie uprawnienia serwerowi Plex, a konfiguracja zostanie zakończona.

W jaki sposób Plex jest pobierany do Fire Stick TV lub TV Stick?

Po skonfigurowaniu i aktywowaniu serwera Plex potrzebujesz pobierz aplikację na swoje urządzenie aby rozpocząć przesyłanie strumieniowe treści z serwera. Podczas gdy komputer pełni rolę nadajnika, aplikacja będzie służyła jako odbiornik sygnału wysyłanego przez serwer, umożliwiając odtwarzanie treści na dowolnym urządzeniu mobilnym.

Dzięki Fire OS telewizor Fire Stick może połącz się ze sklepem z aplikacjami, aby pobrać Plex. Następnie wystarczy zalogować się na utworzone wcześniej konto i połączyć urządzenie; następnie zsynchronizuje się z serwerem komputera, aby umożliwić natychmiastowe przesyłanie strumieniowe.

Aby pomyślnie zakończyć proces, możesz użyć interfejsu Fire Stick lub zrobić to ze strony Plex. Jest to bardzo prosta procedura, która umożliwi korzystanie z aplikacji na Twoim Amazon Fire TV. Odkryć jak pobrać i skonfigurować Plex na Fire Stick TV aby cieszyć się znacznie większą ilością treści przesyłanych strumieniowo.

Na głównym ekranie Fire Stick TV

Fire tv plex interfejs

W menu startowym możesz zapoznaj się z sekcją polecanych aplikacji, gdzie można znaleźć Plex. Jeśli nie pojawi się wśród wyróżnionych, musisz ręcznie wyszukać aplikację na liście aplikacji lub w różnych kategoriach wyświetlanych na Fire Stick TV, a gdy ją znajdziesz, naciśnij przycisk „Pobierz”.

Po zakończeniu instalacji musisz: zaakceptuj ustawienia lub uprawnienia Plex. Wprowadź swoje dane uwierzytelniające Plex i zakończ parowanie konta z urządzeniem. Gdy to zrobisz, interfejs Plex otworzy dostęp do całej zawartości spersonalizowanej biblioteki twojego komputera.

Z internetu

Jeśli nie możesz znaleźć aplikacji w głównym interfejsie, będziesz musiał zainstalować ją za pośrednictwem aplikacji innej firmy, czyli pobrać ją ręcznie. Postępuj zgodnie ze ścieżką „Ustawienia”> „My Fire TV”> „Opcje programisty”. Włącz instalację z nieznanych źródeł aby móc zainstalować aplikację z jej pliku wykonywalnego.

Wejdź do menu „Narzędzia” i użyj przeglądarki, aby uzyskać dostęp do oficjalnej strony Plex i pobierz wersję aplikacji dla Fire TV. Po zainstalowaniu przekieruje Cię do łączenia kont. Po zakończeniu procesu powrócisz do interfejsu domowego Fire Stick TV, aby zacząć cieszyć się wszystkim, co ma do zaoferowania Plex.

Jak połączyć konto Plex, aby uzyskać dostęp do jego zawartości?

Przed uzyskaniem dostępu do funkcji Plex w Amazon Fire TV musisz połączyć swoje konto z urządzeniem. Aby to zrobić, Twoje urządzenie musi być połączone z tą samą siecią bezprzewodową, co Twój serwer. Poza tym musisz mieć otwartą sesję na swoim komputerze gdy wchodzisz przez Fire Stick TV.

Na ekranie pojawi się kod; ty po prostu musisz wprowadź go do komputera, aby sparować urządzenie z kontem i zsynchronizuj aplikację z biblioteką. Parowanie odbywa się tylko raz, więc nie musisz później powtarzać tego procesu dla tego urządzenia. Wykonując te kroki, uzyskasz dostęp do nieskończonej ilości różnorodnych treści z Amazon Fire TV.

W jaki sposób więcej kanałów jest dodawanych do Plex?

katalog kanałów plex

Wielką atrakcją Plex jest integracja wielu platform i serwerów; na przykład możesz dodać popularną usługę Netflix do oglądania filmów i seriali strumieniowych lub Spotify, aby cieszyć się ogromną biblioteką muzyczną z Amazon Fire TV. Podobnie możesz dodaj nowe kanały do kompilacji bazy danych.

Niektóre kolekcje kanałów będą domyślnie instalowane w aplikacji, ale możesz dodaj więcej z kategorii „Kanały”, gdzie możesz sprawdzić wszystkie dostępne opcje i dodać je do swojej listy, naciskając przycisk „Zainstaluj”. Możesz odwiedzić swoją listę kanałów, aby je posortować i wyeliminować te, których zwykle nie oglądasz często.

dołącz do naszego kanału telegram