Saltar al contenido

Jak zainstalować najlepsze pędzle w Photoshopie szybko i łatwo

31 de enero de 2021

Dzisiaj zobaczymy jak zainstalować najlepsze pędzle w Photoshopie szybko i łatwo, aby mieć szeroką gamę opcji podczas pracy z tym potężnym narzędziem.

Photoshop to jeden z najczęściej używanych programów na świecie i nie ma się co dziwić. Ma nieskończone możliwości projektowania i modyfikować zdjęcia i między innymi robić fotomontaże. Najlepsze jest to, że nie pozostaje tylko na tym, bo możemy dodać między innymi: pędzle.

Chociaż istnieją alternatywy, to, co oferuje nam ten program, jest złożone, ale łatwe w użyciu. Zobaczmy, jak możemy zainstalować do tego najlepsze pędzle.

Skąd pobrać pędzle do programu Photoshop

Możemy znaleźć wiele stron internetowych, na które zamieszczają ich autorzy swoje pędzle za darmo okresowo. Coś, co się przydaje, ponieważ możemy pobrać te, które chcemy, i wypróbować każdy z nich.

Stąd możemy polecić dużą liczbę witryn, takich jak deviantART, a także QBrushes czy MyPhotoshopBrushes. Istnieje wiele innych podobnych witryn, więc jest to tylko kwestia wyszukiwania, a na pewno znajdziesz to, czego potrzebujesz.

Jeśli potrzebujesz konkretnych pędzli, możesz również przeprowadzić wspomniane wyszukiwanie i zdobądź je w krótkim czasie. Istnieje wiele ich kolekcji, więc aby zaoszczędzić czas, lepiej określić rodzaj pędzla, którego potrzebujesz, czy to abstrakcyjny, techno, naturalny itp.

Kontynuując pobieranie, czasami znajdziesz plik .rar, który będziesz musiał rozpakować, aby zobaczyć plik, który naprawdę potrzebujemy, czyli .abr. Ten mały plik będzie zawierał wszystkie pędzle, które ma do zaoferowania ta kolekcja, może ich być wiele i użyjemy ich do dodania do Photoshopa, aby móc z nich korzystać w naszej pracy.

Zamów przed instalacją

Należy pamiętać o tym, że dostępnych jest tak wiele pędzli. Jeśli je zainstalujesz ”właśnie tak„Możliwe, że dostaniesz poważnego zaburzenia, które bardzo skomplikuje sprawę. Ponadto prawdopodobnie nie chcesz używać wszystkich typów znajdujących się w kolekcji, a tylko kilku.

  • Więc to, co zrobimy, to utworzymy folder o dowolnej nazwie i dodamy do niego pędzle, które naprawdę nam się podobają.
  • Po tym musimy otworzyć Photoshopa i zamierzamy wybrać pędzel. Jeśli spojrzysz na pasek narzędzi, obok wybranego typu pędzla zobaczysz strzałkę skierowaną w dół.
  • Po jego naciśnięciu pojawi się okienko z wieloma opcjami i dostępnymi pędzlami. Teraz będziesz musiał kliknąć strzałkę, która pojawi się w prawym górnym rogu ekranu.
  • Zostanie wyświetlone nowe menu, w którym będziesz musiał wybrać „Menedżer ustawień wstępnych”.
  • W tym nowym oknie będziemy mogli zobaczyć wszystkie pędzle, które się w nim znajdują. Teraz, jeśli klikniemy „Załaduj„Będziemy mogli przesłać pliki, które wcześniej pobraliśmy.
  • Wybierając jakiś plik, wszystkie pędzle w tej kolekcji zostaną załadowane. Będziemy kontynuować ładowanie wszystkich plików, które zapisaliśmy w folderze, który wcześniej utworzyliśmy.
  • Teraz musisz wybrać tylko te, które lubisz, naciskając je, trzymając klawisz «Ctrl«Prasowany.
  • Po zaznaczeniu pędzli będziemy musieli kliknąć przycisk po prawej stronie z napisem „Zapisz zestawTeraz będziemy musieli nadać nazwę i ją zapisać. W ten sposób tworzymy własną kolekcję pędzli.

Jak szybko i łatwo zainstalować pędzle w Photoshopie

Aby zainstalować te pędzle, wystarczy skopiować plik, który wcześniej zapisałeś w folderze Photoshopa pod tym adresem: C: / Program Files / Adobe / Adobe Photoshop X / Presets / Brushes. JEŚLI zainstalowałeś Photoshopa w innym folderze, będziesz musiał do niego zajrzeć.

kolorowy obraz kobieta tekst ps

Kliknij ponownie strzałkę skierowaną w dół na pasku narzędzi po wybraniu pędzla, a teraz drugą strzałkę skierowaną w prawo w prawym górnym rogu.

Menu otworzy się ponownie i jeśli spojrzysz na dół, kolekcja pędzli powinna pojawić się z nazwą, którą nadałeś jej podczas tworzenia kolekcji.

dołącz do naszego kanału telegram