Skip to content

Jak zainstalować MySql na Windows 10, 8, 7 32 i 64 bit, Linux lub Mac?

14 de czerwiec de 2022

Istnieje wiele interesujących samouczków dla komputerów z systemem operacyjnym Windows, których większość użytkowników nie jest jednak świadoma.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, jest to następny krok po kroku wymaga podstawowej wiedzya jeśli ich nie masz, powinieneś przynajmniej mieć niezbędną cierpliwość, aby postępować zgodnie z instrukcjami, które Ci damy.

Chcemy nauczyć Cię, jak zainstalować MySQL na komputerach z systemem Windows bardzo szybko i łatwo, biorąc pod uwagę, że jest to darmowy system zarządzania bazą danych, jeden z najlepszych w swoim rodzaju.

MySQL jest nie tylko łatwy do nauczenia się obsługi, ale możemy go również synchronizować z wieloma innymi programami zainstalowanymi na naszych komputerach, jak na przykład z Excelem i jego grafiką.

Wykorzystywane przez ekspertów z serwisów takich jak Wikipedia, Google, Facebook, Twitter czy YouTube, W kolejnych wierszach dowiesz się, jak pobrać MySQL na PCwięc do wykonania tej procedury wystarczy komputer i połączenie z Internetem.

Zobacz, jak zainstalować MySql w systemie Windows

Cóż, aby używać MySQL na swoim komputerze, wszystko, co musisz zrobić, to postępować zgodnie z następującą procedurą:

 • Poszukaj MySQL w jego najnowszej wersji dostępnej na oficjalnej stronie internetowej, jest to całkowicie bezpłatne.
 • Gdy to zrobisz, zobaczysz, że witryna MySQL analizuje Twój komputer, aby dowiedzieć się, jaką wersję systemu operacyjnego zainstalowałeś, a po wykonaniu tej czynności zaoferuje Ci dwie opcje instalacji. Najprostszy i najszybszy z nich wykonuje instalację przez Internet, pobierając zawartość po trochu. Drugi pobiera większy instalator, ale potem nie wymaga internetu
 • Po wybraniu odpowiedniego instalatora pojawi się ekran z prośbą o zarejestrowanie się jako użytkownik MySQL, aby móc później uwierzytelnić. Równy możesz pominąć ten krok i kontynuować pobieranie bez problemów.
 • Domyślnie MySQL zostanie pobrany do „Pobieranie” Twojego komputera, chociaż jeśli zmieniłeś tę trasę, będzie ona tam, gdzie ją wskazałeś.
 • Aby instalacja przebiegła poprawnie po jej uruchomieniu, wystarczy postępować zgodnie z kreatorem, który pokaże Ci kroki. Zalecamy instalację typu Domyślny programista bo jest najprostszy, a polecany dla tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki z produktem takim jak MySQL.
 • Jeśli w dowolnym momencie instalacji natkniesz się na czerwony przycisk z napisem sprawdzać trzeba na nią kliknąć, ponieważ jest to przydatne do rejestracji systemu, sprawdzenia, czy spełniamy wymagania korzystania z MySQL
 • Przed zakończeniem sprawdź, czy port, przez który komunikuje się MySQL, jest poprawny, ponieważ często jest to port publiczny, podczas gdy niektórzy wolą opcję prywatną.

Jak pobrać MySql na komputer Mac?

Prawie skończyłeś instalowanie MySQL na swoim komputerze

 • Po wykonaniu poprzednich kroków, w pewnym momencie musisz podać hasło dla użytkownika root, który jest administratorem MySQL. Pamiętaj, że jeśli chcesz mieć później kilku użytkowników, możesz bez problemu tworzyć kolejnych.
 • Następnie musisz kliknąć przycisk wykonać który się pojawi, uruchamiając wszystkie stworzone przez nas usługi. Jeśli jesteśmy zadowoleni z instalacji, musimy po prostu kontynuować
 • Nadchodzi moment kontaktu z serwerem, moment, w którym będziemy musieli dodać hasło, które wcześniej wybraliśmy.
 • Po tym nastąpi swoista weryfikacja wszystkich dodanych informacji jak również działanie usług.
 • Następnie powinno nastąpić połączenie z serwerem MySQL użytkownika root.
 • Ukończyłeś wszystkie poprzednie kroki, musisz nacisnąć przycisk wykonać aby uruchomić wszystkie usługi.
 • Od tego momentu będziesz widzieć ekran administracyjny Workbencha.

Instalacja MySql na Macu i Linuksie jest możliwa i łatwa

Instalacja tego wydajnego programu na naszych systemach operacyjnych Mac lub Linux jest całkowicie możliwa i bardzo łatwa do zrobienia. Musimy zacząć od pobrania aplikacji na oficjalnej stronie, Pozostałe kroki będą takie same jak te wymienione powyżej. W niektórych przypadkach niektóre szczegóły mogą się różnić, jednak jest to dość proste i kreator podpowie Ci, co zrobić.

W ten sposób będziesz miał na swoim komputerze jedną z najczęściej używanych baz danych na świecie, taką jak MySQL, chociaż jak zawsze mówimy, jeśli masz jakieś pytania na ten temat, wystarczy zostawić nam wiadomość, aby dać Ci jeszcze jedną ręka