Skip to content
GPS

Jak zainstalować i skonfigurować lokalizator Coban GPS Tracker TK103 | Instrukcja GPS Tracker

14 de Maj de 2021

Obecnie istnieje wiele metod wykorzystujących GPS, które pomagają nam odzyskać skradzione urządzenia, ale dzisiaj porozmawiamy konkretnie o lokalizatorach Coban Tracker tk103, zarówno informacjach, jak i co to jest? Nawet jak go zainstalować i skonfigurować? To naprawdę nie jest takie skomplikowane, po prostu musisz poświęć trochę uwagi na każdym z kroków.

Co to jest GPS TRACKER TK103?

To jest system przenośny pozycjonowanie satelitarne, co nie pozwala na posiadanie różnych funkcji zabezpieczenia, pozycjonowania, kontroli w inwigilacji, alarmów awaryjnych i ich pełnego monitorowania.

Ten nowy produkt ma naprawdę mały i kompaktowy rozmiar, co naprawdę sprawia, że ​​jest łatwy w użyciu i obsłudze. Zasadniczo do pielęgnacji i śledzenie samochodów, co jest idealne, jeśli masz stanowisko w Amazon flex.

Również w tym produkcie jest kompatybilność z opcjami SMS / GPRS / Internetowa transmisja danych, aby w ten sposób wykonane kontrole były naprawdę poprawne.

Kroki, aby zainstalować go w swoim pojeździe.

Aby móc zainstalować lub podłączyć ten sprzęt w dowolnym samochodzie, konieczne jest wykonanie poniższych kroków co do litery.

Instalacje w instalacji elektrycznej Twojego samochodu

Tak, jak mówi tytuł, aby móc korzystać z tego sprzętu konieczne jest, aby był on podłączony do sieci elektrycznej samochodu, a aby to osiągnąć należy wykonać następujące czynności:

  1. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest włożyć szelki okablowanie z prawidłowo przypisanymi połączeniami.
  2. Teraz kabel, który ma kolor czerwony, musi być podłączony do przyporządkowania silnika, a kabel, który jest żółty, musi być podłączony do drugiego końca, który został całkowicie sam.
  3. W ten sposób został już zidentyfikowany strumień zasilający samochodowej pompy paliwowej. W uprzęży znajdują się kable czerwono-czarne, są to kable dedykowane do zasilania auta.
  4. Ten czerwony przewód należy podłączyć prosto do pozytywów Twojego samochoduPodczas gdy czarny przewód musi być podłączony bezpośrednio do przewodu ujemnego twojego samochodu.
  5. Z drugiej strony kable dedykowane Przycisk SOS lub przycisk napadowy, należy zainstalować bezpośrednio na urządzeniu.
  6. Teraz musisz podłączyć niebieski kabel, aby uzyskać ujemne połączenie z otwieraniem drzwi, podczas gdy zielony kabel jest dla dodatniego połączenia z otwieraniem drzwi.
  7. W ten sposób, gdy otworzysz dowolne drzwi swojego samochodu, włączy się syrena alarmowa.
  8. Teraz biały kabel należy podłączyć do jednego z Switchery, a pomarańczowy do plusa syreny.

Instalacja karty SIM

Kupując kartę SIM do takich przypadków, należy upewnić się, że może ona wyświetlać połączenia, a także to nie mają kodu PIN. Teraz SMS musi być w formacie TXT, ponieważ niestety nie może rozpoznać PDU.

Teraz wystarczy nacisnąć przycisk, aby wyjąć tackę i włożyć do niej kartę SIM, po wykonaniu tej czynności wystarczy ją ostrożnie nacisnąć, aby ją umieścić.

Kabel zasilający

Należy podłączyć czerwony i czarny przewód 12 V lub 24 V do układu zasilania samochodu. Wtedy wystarczy włącz urządzenie włącznikiem / wyłącznikiem. Tam, gdzie włączy się czerwona dioda LED, zacznie migać, a następnie pozostanie zapalona.

Aktywacja GPS

Musisz wysłać wiadomość „rozpocznij + hasło” do urządzenia, a otrzymasz odpowiedź „rozpocznij ok” w ten sposób, że wszystkie konfiguracje sprzętu zostaną aktywowane. Hasło, które jest zwykle używane domyślnie na tych komputerach, to 123456

zlokalizuj lokalizację na smartfonie

Na przykład, musisz wysłać wiadomość SMS w następujący sposób: „begin123456”, jak zobaczysz, znak plus nie jest dołączony i nie wolno umieszczać cudzysłowów.

Aby zmodyfikować to hasło, musisz wysłać „hasło + stare hasło + spacja + nowe hasło”, wyraźnym przykładem byłoby to „hasło123456 666666”, aw odpowiedzi na tę wiadomość otrzymasz informację „hasło ok”, wszystko poszło dobrze. Jeśli masz inne pytania, możesz zapoznać się z oficjalną instrukcją.