Skip to content

Jak zainstalować grę ISO na komputerze z systemem Windows 7, 8 i 10?

26 de czerwiec de 2022

Nagrywanie obrazu ISO to procedura, którą możemy przeprowadzić na naszych komputerach i dzięki czemu mamy dostęp do funkcji na tych urządzeniach, które w innym przypadku byłyby absolutnie niemożliwe.

Na przykład, wiele razy, gdy chcemy cieszyć się grą na naszym komputerze, musimy działać w ten sposóbchociaż należy wziąć pod uwagę, że istnieją różnice dotyczące procedury w zależności od wersji naszego systemu operacyjnego Windows.

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to Od systemu Windows 8 wszystkie wersje tego systemu operacyjnego mają wbudowaną funkcję montowania plików obrazów ISO na dysku wirtualnymcoś, co wcześniej się nie wydarzyło.

W Windows 7 i wcześniejszych wersjach tego systemu operacyjnego potrzebowaliśmy programu opracowanego przez osoby trzecie aby utworzyć wirtualny dysk, przez który będą montować pliki ISO.

Poza tym nie masz się czym martwić, ponieważ jeśli będziesz czytać dalej, nauczymy Cię krok po kroku, który musisz wykonać, aby zainstalować grę w formacie ISO na komputerze z systemem Windowsmasz system Windows 7 lub starszy albo Windows 8 lub nowszy.

Zainstaluj grę ISO w systemie Windows 8 lub nowszych wersjach

Jak wspomnieliśmy wcześniej, nauczymy Cię procedury, której musisz przestrzegać, aby zainstaluj gry ISO na komputerze z systemem Windows, jeśli masz wersję systemu Windows 8 lub niektóre z tych, które śledzisz. Kontynuuj, wykonując następujące kroki:

 • Przede wszystkim musisz zamontować plik ISO z Eksploratora plików. Jak wiemy, Eksplorator plików systemów operacyjnych Windows pozwala nam zamontować plik ISO na wirtualnym dysku.
 • Po wykonaniu poprzedniego kroku musisz przejść do sekcji Mój komputer na swoim komputerze
 • W nim powinieneś zobaczyć wszystkie jednostki będące częścią dysku, zarówno wirtualne, jak i niewirtualne
 • Poszukaj tego, który odpowiada danej grze w formacie ISO, o którym mowa
 • Musisz otworzyć obraz ISO i uruchomić plik wykonawczy, który może nazywać się Setup.exe, Install.exe lub podobnie
 • Gdy to zrobisz, postępuj zgodnie z instrukcjami, które system wskaże, aby zainstalować grę

Musisz pamiętać, że kiedy skończysz, że niektóre gry wymagają obecności dysku, aby mogły działać po instalacjiwięc w takich przypadkach zawsze powinieneś mieć go na swoim komputerze.

Zainstaluj grę ISO w systemie Windows 7 lub wcześniejszych wersjach

Teraz powiedzieliśmy na początku artykułu, że w Windows 7 i wcześniejszych wersjach sprawy wcale nie są takie proste tego systemu operacyjnego, ponieważ w takich przypadkach potrzebujemy pomocy. W każdym razie jest rozwiązanie, które pokażemy Wam:

 • Przede wszystkim będziesz musiał pobrać program do zarządzania wirtualnymi dyskami, ponieważ Windows 7 nie ma takiego narzędzia. Chociaż niektóre programy w tym zakresie są płatne, są też darmowe.
 • Po pobraniu danego programu musisz go otworzyć i postępować zgodnie z instrukcjami, aby zainstalować go na swoim komputerze
 • Utworzyłem skrót, uruchom program do zarządzania dyskami wirtualnymi
 • Kiedy jesteś na tym etapie, musisz zamontować obraz ISO na wirtualnym dysku. W tym celu musisz przeszukać listę dysków wirtualnych, które są dostępne do zamontowania ISO lub tego, na którym znajduje się Twoja płyta CD lub DVD, i przystąpić do montażu
 • Po zakończeniu procesu montowania obrazu następną rzeczą jest otwarcie dysku z Eksploratora Windows
 • Obraz ISO powinien wyglądać jak dysk, tak jak inne
 • W tym momencie kliknij prawym przyciskiem myszy dysk, a następnie przejdź do Otwórz, aby zobaczyć jego zawartość
 • Wewnątrz musisz uruchomić plik wykonawczy, który może nazywać się Setup.exe, Install.exe lub podobnie
 • Gdy to zrobisz, postępuj zgodnie z instrukcjami, które system wskaże, aby zainstalować grę

Wskazówki dotyczące wyszukiwania obrazów ISO

Jednakże, Jeśli jesteś jednym z tych użytkowników, którzy nie są zbyt przyzwyczajeni do wyszukiwania obrazów ISO w Internecie, chcemy udzielić Ci porady które naszym zdaniem mogą być dla Ciebie przydatne, abyś zawsze uzyskiwał pożądane rezultaty:

 • Pliki ISO, które nie powodują problemów, to te, które są oferowane jako freeware, co oznacza, że ​​są bezpłatne i otwarte. Najlepiej jest zawsze starać się kierować na tego typu treści
 • Pliki ISO, które są oferowane jako porzucane oprogramowanie, jak sama nazwa wskazuje, mogą być chronione przez ich autorów, a w wielu przypadkach zostały porzucone dawno temu, więc staraj się trzymać od nich z daleka
 • Pliki ISO, które reklamują, że są częścią komercyjnych produktów w Internecie, zmuszają Cię do ostrożności, ponieważ ich producent lub programista prawie nigdy nie przyjmie Twojego użytku i może Cię pozwać

Czy udało Ci się zainstalować gry ISO na swoim komputerze z systemem Windows za pomocą tego kroku?

dołącz do naszego kanału telegram