Skip to content

Jak zainstalować edytowalne szablony animowanej grafiki w programie Premiere? (Przykład)

31 de styczeń de 2021

Zainstalowanie edytowalnych szablonów ruchomych grafik w Premier może ci dać innowacyjny zwrot w Twoich wydaniach. Dzięki temu narzędziu masz wiele zalet After Effects, ale w Adobe Premiere Pro.

Szablony ruchomych grafik są o Pliki .mogrt. Można je tworzyć w dwóch programach, After Effects i Premiere Pro, dlatego oba programy Adobe mogą być używane zarówno w jednym, jak i drugim.

Są narzędziami edytowalnymi, więc podczas konfigurowania szablonu podstawowego możesz puścić wodze fantazji. Jest to podobne do używania paska narzędzi Adobe Photoshop do usuwania lub usuwania tekstu lub liter z obrazu w Photoshopie, wystarczy przytoczyć jasny przykład.

Jest to również bardzo przydatne w programach do edycji firmy Adobe. Jeśli chcesz wiedzieć jak zainstalować edytowalne szablony ruchomej grafiki w Premier Czytaj dalej!

Do czego służą szablony?

Szablony lub szablony to animowane grafiki, takie jak między innymi tytuły, warstwy kształtów, warstwy kliknięć. Można je pobrać bezpośrednio z Internetu, aby uniknąć konieczności tworzenia ich od podstaw.

Te elementy graficzne są bardzo przydatne, niezależnie od tego, czy jesteś zaawansowanym edytorem, czy początkującym. Korzystanie z szablonów sprawi, że Twoja produkcja będzie się wyróżniać. Oni ci pomogą zdobądź swój własny styl i uzyskaj znacznie bardziej oryginalną pracę.

Jedną z największych zalet jest to, że w Internecie masz dużą liczbę szablonów, które możesz uzyskać całkowicie za darmo. Podobnie większość z nich jest w pełni edytowalna, więc możesz je dostosować, aby je ulepszyć lub dostosować do swojej pracy i stylu.

Zainstaluj edytowalne szablony ruchomych grafik w Premier

Narzędzie do edycji, Adobe Premiere Pro, zawiera serię przykładowych szablonów, które zostały utworzone w tym samym programie lub w programie After Effects. Można je znaleźć w Bibliotece Creative Cloud, Adobe Stock lub w lokalnym folderze szablonów. Gdy masz już szablony, których chcesz używać na komputerze, czas je zainstalować.

Kroki instalacji ruchomych szablonów graficznych

Instalowanie edytowalnych szablonów ruchomych grafik w Premier jest tak proste, jak renderowanie mniejszego ciężaru wideo w Premiere.

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest zlokalizowanie w lewym dolnym rogu podstawowego panelu graficznego kwadratowej ikony z małą strzałką. Kliknij na niego, a przeniesie Cię do szablony ruchomych grafik.

Następnie przejdź do folderu, w którym znajdują się szablony, które chcesz zainstalować, i kliknij opcję „otwarty”. Plik zostanie automatycznie skopiowany do lokalnego folderu szablonów i będzie można go zlokalizować w podstawowym oknie graficznym.

Innym sposobem zainstalowania edytowalnych animowanych szablonów graficznych w Premier jest przeciągnięcie ich bezpośrednio z ich lokalizacji w przeglądarce plików do „Odkrywać”W podstawowym oknie graficznym.

Dzięki tej metodzie możesz zainstalować kilka szablonów jednocześnie, wybierając je wszystkie lewym przyciskiem myszy. Instalując szablony Editable Motion Graphics w Premier, możesz ich używać w każdym innym dokumencie, który chcesz edytować w Adobe Premiere Pro. Po prostu przejdź do lokalnego folderu szablonów, aby je zlokalizować.

edytowalna animowana grafika

Jeśli nie możesz znaleźć folderu, w którym znajdują się animowane szablony graficzne, jest to spowodowane tym, że nie są one domyślnie wyświetlane wśród plików. Aby je zobaczyć, musisz aktywować opcję „Pokaż ukryte pliki.”

Domyślna lokalizacja tych folderów to na komputerze Mac: nazwa użytkownika / Library / Application Support / Adobe / Common / Motion Graphics Templates /. W systemie Windows wygląda to tak: root: // Users / nazwa użytkownika / AppData / Roaming / Adobe / Common / Motion Graphics Templates /.

Pobieranie szablonów bezpośrednio z internetu może przyspieszyć Twoją pracę lub nie. Dzieje się tak, ponieważ jest tak duża różnorodność, że możesz godzinami szukać tego, który naprawdę odpowiada Twoim potrzebom.

I może ostatecznie nie tego naprawdę chciałeś. Z tego powodu ważne jest, aby pamiętać, że można również tworzyć własne animowane szablony graficzne z poziomu aplikacji.

dołącz do naszego kanału telegram