Skip to content

Jak zainstalować DaVinci Resolve na moim Ubuntu 20.04 lub innym terminalu Linux?

24 de styczeń de 2022

Program do edycji wideo, który wywołał rewolucję wśród użytkowników, ze względu na swoją wielofunkcyjność i jakość eksportu, to DaVinci Resolve Studio, jest to specjalnie przeznaczony do pracy zespołowej jednocześnie. Z każdym dniem populacja konsumentów systemów operacyjnych Open Source jest coraz większa, wysoki odsetek jest powszechnie zainteresowany najlepszymi narzędziami i aplikacjami do wykorzystania w Linuksie, zwłaszcza w multimediach.

W tym sensie DaVinci Resolve jest pozycjonowany jako jeden z najlepszych programów do edycji filmów, jest to narzędzie o wielkiej wartości dla postprodukcji na wysokim poziomie. Jeśli szukasz zainstaluj go na swoim komputerze, z Ubuntu 20.04, Czytaj dalej, a wyjaśnimy krok po kroku wszystko, co musisz wiedzieć.

Jakie korzyści odniesiesz z posiadania DaVinci Resolve na swoim Linuksie?

To profesjonalne narzędzie do edycji wideo zyskało sławę dzięki swoim znaczącym zaletom obsługi, zarówno wśród amatorów, jak i ekspertów. Oprogramowanie jest kompatybilne z systemami Windows, macOS i GNU/Linux, posiada dużą ilość narzędzi, które we wprawnych rękach zamieniają każdy kawałek w prawdziwą hollywoodzką produkcję.

Narzędzia do edycji 8K

Łatwość edycji nieliniowej, jaką oferuje ten potężny program, zawiera kompendium funkcji, wśród których możemy wyróżnić wysoka obsługa zasobów audio i wideo, na którym można dokonać wszelkich możliwych modyfikacji, takich jak nakładka, zamiana, scalanie, nadpisywanie i inne, zgodnie z wymaganiami. Bez wątpienia jeden z najlepszych edytorów nawet w przypadku filmów bez znaku wodnego

Istnieje również możliwość przekształcania sekwencji, czyli przesuwania, zmniejszania, a nawet wydłużania fragmentów kilku utworów jednocześnie. To narzędzie jest kompatybilne z innymi programami multimedialnymi, takimi jak Final Cut Pro X, co umożliwia kontynuowanie rozpoczętej w nim edycji z DaVinci Resolve. Również program obsługuje praktycznie każdy format multimedialny, co pozwala zaoszczędzić czas. Z tych i innych powodów Resolve zdobyło honorowe miejsce wśród najlepszych alternatyw dla Adobe Premiere do edycji filmów.

Korekty kolorów, efekty wizualne i nie tylko

Zakres opcji korekcji kolorów jest szeroki, to oprogramowanie Opiera się na systemie przetwarzania węzłów., co oznacza, że ​​będziesz mógł tworzyć sekcje, do których możesz zastosować określone konfiguracje kolorystyczne, efekty i miksy według własnego uznania.

edytuj swoje dzieła za pomocą rozwiązania davinci

Ulepszenia wizualne różnią się poziomem, od prostych korekt w poziomach YRGB, po bardziej złożone modyfikacje luminancji, przestrzeni kolorów, a nawet umożliwiają wstępnie nagrane płaszczyzny, które można zastosować do różnych projektów. Ta funkcja jest rejestrowana jako „Dopasowanie kolorów”. Ostateczny wygląd klipsów będzie szczególnie oryginalny, dzięki ilości łączyć gradacje, efekty i blendy nakładek, które możesz zdobyć dzięki DaVinci Resolve.

postprodukcja dźwięku

Ponadto ten program do edycji oferuje możliwość dokonywania korekt w zakresie dźwięku, co jest plusem podczas pracy nad projektami. Możesz łatwo miksować ścieżki audio z obu mono jako stereo 5.1, z możliwością regulacji głośności w każdym z nich na osi czasu. Po zakończeniu edycji będziesz miał możliwość wyeksportowania swojej pracy w preferowanym formacie, jest to jedna z najważniejszych cech Resolve, oferuje szeroką gamę kodeków do generowania plików w praktycznie wszystkich istniejących formatach.

Jaka jest procedura instalacji DaVinci Resolve na Ubuntu?

Jak zobaczysz, DaVinci Resolve jest jednym z najlepszych narzędzi i aplikacji do użycia w systemie Linux, nie tylko ze względu na opcje edycji i korekty, ale także ze względu na intuicyjny interfejs, który umożliwia sklasyfikować poszczególne etapy edycji projektu. Aby zainstalować go na komputerze z systemem Linux Ubuntu 20.04, musisz wykonać następującą procedurę:

  1. Pierwsza rzecz to pobierz skompresowany plik, kontener instalatora, aby to zrobić, przejdź do oficjalnego linku w zależności od wybranej opcji, darmowej lub płatnej, będziesz mieć mniej lub więcej opcji edycji. Upewnij się, że wybrałeś wersję zgodną z systemem Linux.
  2. Po umieszczeniu pliku na komputerze (przybliżony rozmiar 1,6 GB) przejdź do lokalizacji, w której się znajduje, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „wyodrębnij tutaj”. Otwórz nowo rozpakowany folder, znajdziesz tam plik z rozszerzeniem .run, na który klikniesz dwukrotnie.
  3. Zobaczysz kreator instalacji, który ułatwi proces, musisz kliknąć dalej, aby kontynuować, zaakceptować warunki użytkowania i kliknij „rozpocznij instalację”, w tej części należy wprowadzić hasło administratora lokalnego.
  4. Po pełnym załadowaniu instalacji kliknij Zakończ i ponownie wprowadź hasło administratora lokalnego, aby zakończyć.

praca z profesjonalnym wykończeniem

Jak go skonfigurować, aby zacząć z niego korzystać?

Aby DaVinci Resolve był programem o wysokiej wydajności, musisz zachować określoną kolejność w swoich plikach i systemach, aby przepływ optymalnie na Twoim komputerze. Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, to w nowym projekcie obrócić kółko znajdujące się w prawym dolnym rogu ekranu, aby uzyskać dostęp do ustawień projektu.

Tam wybierz zakładkę „Ustawienia główne”, a następnie w sekcji „Zoptymalizowane i renderuj pliki z pamięci podręcznej” zmień oba pola format do DNxHR SQ. Upewnij się również, że pole „Czas przed automatycznym buforowaniem X sekund” jest aktywne lub zaznaczone, najlepiej umieść 1 sekundę w tej sekcji, zapisz wszystkie zmiany.

Innym ważnym ustawieniem byłoby przejście do menu „Odtwarzanie” i zaznaczenie „Użyj zoptymalizowanych plików”, teraz przewiń w dół do opcji „Renderuj pamięć podręczną” i upewnij się, że zaznaczyłeś „Niestandardowy”. Są to podstawowe modyfikacje, które możesz zastosować w celu lepszego działania aplikacji. Pamiętaj, że na oficjalnej stronie Ubuntu możesz uzyskać więcej informacji o kompatybilności twojego systemu.

dołącz do naszego kanału telegram