Skip to content

Jak zablokować telefon komórkowy Samsung za pomocą numeru IMEI – pełny samouczek

28 de styczeń de 2022

W dzisiejszych czasach wzrost liczby telefonów zgłaszanych jako skradzione lub zgubione ogromnie wzrósł. Do tego stopnia, że ​​różni programiści mobilni ulepszali platformy, aby użytkownik może osobiście zablokować swój telefon a tym samym uniemożliwić osobom trzecim korzystanie z danych osobowych zawartych w zgubionym telefonie.

Samsung ze swojej strony umożliwia użytkownikom łatwe blokowanie telefonu komórkowego za pomocą numeru IMEI. Musisz tylko znać dane powiązane z telefonem Samsung, aby osiągnąć zablokować urządzenie i ograniczyć do niego dostęp.

Jaka jest pierwsza rzecz, którą powinieneś zrobić, jeśli Twój telefon komórkowy został skradziony?

Przede wszystkim zachowaj spokój; Kradzież telefonu komórkowego nie jest łatwym czasem do przezwyciężenia, ponieważ czujesz się bezbronny, ale nie daj się opanować strachowi i zachowaj spokój, abyś mógł dokładnie przemyśleć, co powinieneś zrobić dalej. Ale, aby Ci pomóc, zamierzamy wskazać Co powinieneś zrobić, jeśli Twój telefon Samsung zostanie skradziony?

Cóż, zabrzmi to nielogicznie, ale upewnij się, że telefon komórkowy rzeczywiście został zgubiony lub skradziony, ponieważ osoba, która go posiada, może chcieć go zwrócić zamiast go zatrzymać, więc możesz zadzwonić na swój telefon, aby sprawdzić, czy odbiera. Teraz, jeśli telefon został skradziony przez osoby o złych intencjach, zacznij od próby śledzenia go za pomocą różnych aplikacji zainstalowanych na telefonach Samsung, takich jak: „Znajdź moje urządzenie” od Google.

Po potwierdzeniu iinformacje o ostatniej lokalizacji telefonu komórkowego, Możesz przekazać go policji w celu złożenia skargi lub pozostawić go tam. Cóż, dla nikogo nie jest tajemnicą, że ludzie, którzy tracą życie lub doznają obrażeń, próbując odzyskać utraconą komórkę własnymi środkami, są częste.

Pamiętaj, że to zadanie policji i różnych agencji ochrony. Teraz możesz kontynuować anuluj kartę SIM i poproś o duplikat w agencji swojego operatora komórkowego, aby złodziej nie mógł dzwonić ani odbierać SMS-ów na Twój telefon, aby nie mógł uzyskać dostępu do potwierdzeń wielu operacji bankowych, aplikacji lub informacji, do których uzyskuje dostęp w ten sposób.

Możesz wykonać tę procedurę z Internetu lub dzwoniąc z innego telefonu komórkowego i potwierdzając swoje dane osobowe. Z drugiej strony, nadal zmieniaj wszystkie możliwe hasła, aby na telefonie komórkowym aktywne sesje są zamknięte. Zmień hasło aplikacji Facebook, Instagram, PayPal, Google, konta bankowego i wyloguj się z konta WhatsApp za pomocą duplikatu karty SimCard na innym telefonie komórkowym.

Gdzie mogę sprawdzić numer IMEI mojego telefonu komórkowego Samsung?

mobilna mapa śledzenia

IMEI to numer seryjny, który umożliwia międzynarodową identyfikację producentów urządzeń komunikacyjnych. Ten 15-cyfrowy kod umożliwia zlokalizowanie go w przypadku kradzieży lub zagubienia, a następnie zablokowanie go. Dlatego ważne jest, aby zawsze mieć pod ręką kod IMEI.

Tradycyjnym sposobem na znalezienie numeru IMEI na telefonie komórkowym jest: wybieranie kodu *#06# na klawiaturze aplikacji, aby zadzwonić na telefon, automatycznie otworzy się okno ze wszystkimi danymi mobilnymi. Z tyłu urządzenia, przymocowana do jego pokrywy, znajduje się fabryczna etykieta z tymi danymi. Również w telefonach komórkowych, które mają wymienną baterię, kod można zobaczyć wewnątrz, w miejscu, w którym znajduje się bateria.

Powyższe jest jednak wykonywane przed kradzieżą telefonu komórkowego jako środek ostrożności na wypadek takiej sytuacji, zwłaszcza jeśli masz w telefonie cenne informacje. Teraz, jeśli nie zapisałeś kodu, a Twój telefon został skradziony, nie martw się! Nadal możesz go zdobyć, jeśli zatrzymasz pudełko ze sprzętem, ponieważ tam, w pudełko z Androidem ma etykietę z tyłu gdzie znajdziesz specyfikacje telefonu komórkowego, takie jak jego numer IMEI.

Jaka jest procedura blokowania telefonu komórkowego Samsung za pomocą IMEI?

interfejs samsung znajdź mój telefon

Jeśli znasz już IMEI swojego telefonu komórkowego, możesz kontynuować, wykonując procedurę dla zlokalizuj skradziony terminal. Teraz, aby go zablokować, musisz mieć poprzednie aktywne opcje w swoim Samsungu i chociaż nikt nie jest przygotowany na kradzież telefonu komórkowego, jeśli możesz mieć włączone aplikacje, które ostrzegają na wypadek, gdyby tak się stało.

Z Znajdź mój telefon

Zlokalizuj mój telefon lub „Znajdź mój telefon” to opcja dostarczana z urządzeniami Samsung, opcja, którą należy aktywować od momentu zakupu telefonu komórkowego, aby móc korzystać z aplikacji w sytuacjach awaryjnych. Jeśli Twój telefon został skradziony, możesz skorzystać z tej funkcji, ale musisz wziąć pod uwagę, że dany telefon musi być włączony, podłączony do Internetu i musisz wcześniej zarejestrować swoje konto Samsung i aktywować opcję „Zdalne odblokowanie” na smartfonie.

Wybierz nazwę skradzionego telefonu komórkowego i uzyskaj dostęp do działań, takich jak „Dzwonek”, aby dzwonił, nawet jeśli jest cichy, na wypadek, gdybyś podejrzewał, że zabrał go ktoś bliski. Opcja „Zablokuj i odblokuj”, aby aktywować ekran blokady, śledzić swoją lokalizację, czyścić danezrób kopię bezpieczeństwa, włącz oszczędzanie baterii i odbieraj wiadomości lub połączenia.

Z Google

Urządzenia z systemem Android można śledzić za pomocą Aplikacja Znajdź na Androidaza pomocą którego możesz uzyskać dostęp do swojego konta Google, wybierz połączony telefon komórkowy, który został skradziony i uzyskaj dostęp do różnych opcji śledzenia i ustawień oferowanych przez aplikację.

interfejs androida znajdź mój

Czy mogę ograniczyć dostęp do mojego telefonu Samsung bez numeru IMEI?

Możesz używać aplikacji takich jak Find my Mobile i Android Find przez Google śledzić, usuwać dane itp. Ale z IMEI blokujesz telefon i uniemożliwiasz złodziejowi korzystanie z usług Twojej karty SIM, aby w ten sposób nie miał dostępu do ważnych danych osobowych ani nie wykonywał czynności w aplikacjach powiązanych z Twoją kartą SIM.

dołącz do naszego kanału telegram