Skip to content

Jak zablokować i zgłosić kontakt jako spam na WhatsApp i jak cofnąć blokadę

11 de luty de 2022

Jeśli WhatsApp jest jedną z głównych, jeśli nie główną aplikacją komunikatory na świecie, co nie znaczy, że jest najbardziej kompletny, do tego stopnia, że ​​wielu uważa, że ​​to rozpoznanie jest raczej dla aplikacji Telegram.

W tym sensie musimy powiedzieć, że programiści WhatsApp stale publikują aktualizacje zabezpieczeń dla komunikatora, abyśmy mogli ulepszać nasze doświadczenie użytkownika, a jedna z ostatnich dotyczy możliwości zgłoszenia kontaktu jako SPAM w tej aplikacji.

Ponieważ WhatsApp umożliwia zgłaszanie jako SPAM irytujący użytkowników i grupywtedy znajdujemy bardzo interesujące wyjście, ponieważ możemy zablokować tych ludzi, aby zostawili nas w spokoju.

W kolejnych wierszach nie tylko nauczymy Cię, jak zgłosić kontakt jako SPAM na WhatsApp, ale także pokażemy Ci, jakie kroki musisz wykonać, jeśli chcesz cofnij tę akcję.

W WhatsApp zaimplementowano podstawowe elementy sterujące, które możesz dostosować do swoich potrzeb, aby chronić siebie. kontrola kto może zobaczyć Twoje informacje?, możesz zmienić ustawienia czasu ostatniego. czas, Twoje zdjęcie profilowe i/lub status w następujący sposób:

Wszyscy: Wszyscy użytkownicy WhatsApp mogą zobaczyć Twój ostatni czas. czas, zdjęcie profilowe i/lub status.

moje kontakty: Tylko kontakty zapisane w książce adresowej telefonu mogą zobaczyć czas ostatniego połączenia. czas, zdjęcie profilowe i/lub status.

Nikt: Nikt nie może zobaczyć czasu twojego ostatniego. czas, zdjęcie profilowe i/lub status.

Jeśli wyłączysz potwierdzenia odczytu, nikt nie będzie mógł zobaczyć potwierdzeń przeczytania wiadomości, które do Ciebie wysyłają. Nie będziesz też widzieć potwierdzeń przeczytania, gdy kontakt przeczytaj wiadomość, którą wysłałeś.

Kontroluj informacje, które widzisz i z kim wymieniasz wiadomości

Istnieje możliwość blokuj określone kontakty na WhatsApp. Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak możesz blokować/odblokowywać kontakty i co się dzieje, gdy kogoś zablokujesz lub jak się dowiedzieć, czy ktoś Cię zablokował.

Zawsze możesz zdecydować, co udostępniasz swoim kontaktom w WhatsApp; dlatego zalecamy zachowanie ostrożności przed wyślij treść. Zadaj sobie pytanie: Czy miałbym coś przeciwko, gdyby inne osoby zobaczyły to, co wysyłam?

Niemniej jednak, kiedy dzielisz się informacjami (wiadomości, zdjęcia, filmy, pliki i wiadomości głosowe) z Twoimi kontaktami WhatsApp, będą mieli kopię wiadomości. W związku z tym mają możliwość przekazywania informacji innym osobom za pomocą WhatsApp lub innej usługi.

WhatsApp ma funkcję udostępniania Twojej aktualnej lokalizacji za pomocą wiadomości WhatsApp. Wskazane jest, aby udostępnij swoją lokalizację tylko z zaufanymi osobami

Następnie zaczniemy od pierwszego z samouczków na ten temat, który został specjalnie opracowany, aby następnym razem, gdy ktoś lub grupa będzie Ci przeszkadzać, możesz je zablokować i wysłać Zgłoszenie spamu aby nie przeszkadzały innym.

Gdy po raz pierwszy otrzymasz wiadomość od kogoś, kogo nie znasz, zobaczysz opcję zgłoszenia tego numeru. bezpośrednio z czatu. Możesz również zgłosić kontakt lub grupę z ich profilu. Wykonaj następujące kroki:

  • Otwórz aplikację WhatsApp na telefonie komórkowym i przejdź do kontaktu lub grupy, którą chcesz zablokować i zgłosić jako SPAM
  • Wybierz menu boczne, w którym jest napisane Informacje o grupie lub Zobacz kontakt, aby poznać Detale
  • Tam wybierz opcję Zgłoś SPAM w niżej z ekranu
  • Po wybraniu pojawi się wyskakujące okienko z informacją Powie jeśli chcemy potwierdzić akcję, zgłoszenie grupy lub kontaktu jako SPAM, dodatkowo pozostawić zablokowane, aby już nam nie przeszkadzało

grupy kontaktów denerwują wiadomości

Teraz jest druga sytuacja, w której możemy być przepraszam za anulowanie raportu od kontaktu lub grupy SPAM, więc nauczymy Cię krok po kroku, jak cofnąć poprzedni samouczek:

  • Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to otworzyć WhatsApp na telefonie komórkowym i wejść na listę Łączność
  • Znajdziesz tam kontakt, który zablokowałeś jako SPAM
  • Gdy już na nim będziesz, przytrzymaj prasowany dopóki nie pojawi się wyskakujące okienko
  • W tym zobaczysz opcję odblokować do…co nas interesuje
  • Po kliknięciu odblokujesz tę osobę lub grupę, cofając dany raport automatycznie
  • Następnie możesz prowadzić rozmowy z tą osobą lub grupą w formularzu zwykły

Czy udało Ci się w prosty sposób zgłosić kontakt, który Ci przeszkadzał?

dołącz do naszego kanału telegram