Skip to content

Jak wyszukać obraz w Google na moim iPhonie — wymagania i procedura

21 de listopad de 2021

Google z biegiem lat stał się jedną z najlepszych wyszukiwarek dzięki temu, że oferuje inne usługi, takie jak Gmail, Dysk Google i Zdjęcia Google. Poza tym bardzo pomogło tej wyszukiwarce to, że zaprojektowała ona własną aplikację mobilną i program na komputery.

Teraz tym razem podkreślimy wyszukiwanie zdjęć, które można to zrobić w ciągu aplikacja Google Chrome. Krótko mówiąc, zobaczysz, jak działa to wyszukiwanie zdjęć, jak przeprowadzić wyszukiwanie grafiki i czy to wyszukiwanie można przeprowadzić z innej aplikacji niż Google Chrome.

Jak działa wyszukiwarka grafiki Google?

Wyszukiwarka grafiki Google to funkcja, która jakiś czas temu została zaimplementowana w przeglądarce, ale ponieważ prawie nikt z tej funkcji nie korzysta, nie zdawałeś sobie z tego sprawy. Pewnego razu wpisujesz zdjęcie w wyszukiwarce Google To porównuje każdy aspekt zdjęcia z innymi obrazami, które się na nim znajdują.

To wyszukiwanie jest bardzo szerokie, ponieważ przeszukuje sieci społecznościowe, fora komputerowe i witryny biznesowe, próbując znaleźć ten sam lub bardzo podobny obraz. Dzieje się tak dzięki Śledzenie aktywności Google. W przeglądarce funkcja ta nie jest w 100% widoczna, ale w aplikacji „Zdjęcia Google” tak.

W Zdjęciach Google umieszczasz zdjęcie, a aplikacja natychmiast Ci to powie jakie działania podejmują ludzie. Na przykład, jeśli jest to zdjęcie tańczących ludzi, aplikacja powie „Tańcz”. Jeśli jest to miejsce, w którym ludzie jedzą, aplikacja powie „Jedzenie” i tak dalej ze wszystkim innym. To dzięki temu systemowi identyfikacji działa wyszukiwanie zdjęć.

Czy mogę wyszukiwać obrazem w tradycyjnej wyszukiwarce?

W Google Chrome możesz wyszukiwać według zdjęć, ale w innej przeglądarce, takiej jak zwykłe Google, nie jest to możliwe. Więc nie, nie możesz przeprowadzić tego typu wyszukiwania z tradycyjnego Google. Na wypadek, gdybyś nadal nie masz aplikacja Google Chrome na telefonie komórkowym, nadal masz czas na pobranie go z App Store.

Jeśli urządzenie, z którego korzystasz, to komputer, możesz również pobrać stamtąd przeglądarkę, aby przeprowadzić tego typu wyszukiwanie. Nie ma znaczenia, czy Twój komputer to Windows czy MAC, program jest dostępny dla obu wersji. Na wypadek, gdybyś nie wiedział, jeden z najlepsze rzeczy w Google Chrome jest to, że pozwala usunąć reklamy.

Dzięki temu unika się spamu i zapewnia większą swobodę podczas przeglądania Internetu, co z kolei pomaga poprawić komfort przeglądania. Ponadto za pomocą tej przeglądarki możesz również blokować strony internetowe.

Jak przeprowadzić wyszukiwanie grafiki w google?

osoba używająca google na komputerze

Wykonaj wyszukaj obraz w Google Chrome To coś prostego, nie będziesz miał problemów z wyszukiwaniem, jeśli będziesz postępować zgodnie z instrukcjami, które podamy poniżej:

  1. Pobierz aplikację Zdjęcia Google
  2. Po zainstalowaniu go na telefonie komórkowym zobaczysz wszystkie zdjęcia, które masz na telefonie komórkowym. Wśród wszystkich obrazów znajdź ten, który chcesz i otwórz go
  3. Na samym dole zobaczysz wiele opcji, wystarczy kliknąć opcję „Wyszukaj w Google”

Najłatwiejszym sposobem wyszukania zdjęcia z Google Chrome jest skorzystanie ze Zdjęć Google. Ponieważ jednak Twój telefon komórkowy jest systemem iOS, nigdzie nie możesz znaleźć opcji „Wyszukaj w Google”. W takim razie, będziesz musiał użyć Google Lens czyli kolejna aplikacja usług Google.

Kiedykolwiek chcesz znaleźć informacje o obrazie który jest już w Google, musisz wykonać następujące czynności:

Znajdź informacje o obrazie

Wewnątrz Google są setki obrazów. Dlatego jeśli sam szukasz informacji na temat któregoś z nich, trudno będzie zdobyć informacje. Wyszukiwanie informacji o obrazie odbywa się w następujący sposób:

  1. Znajdź zdjęcie, o którym chcesz uzyskać informacje
  2. Przytrzymać
  3. W dodatkowych opcjach wybierz tę, która mówi „Wyszukaj w Google” i poczekaj na wyniki

osoba z albumem ze zdjęciami

W rezultacie, który poda Ci przeglądarka, będziesz mógł obserwować takie rzeczy, jak rozdzielczość tego zdjęcia, kto to jest lub na jakiej platformie jest hostowane. To jedne z najczęstszych danych, które można znaleźć, szukając zdjęcia, ale na pewno znajdziesz przydatne informacje.

Znajdź powiązane obrazy z wyszukiwanego obrazu

Dzięki automatycznemu wyszukiwaniu obrazu w Google, jeśli chcesz, istnieje możliwość filtruj wyszukiwania w zależności od rodzaju obrazu:

  1. Przejdź do strony wyników wyszukiwania obrazu
  2. I naciśnij sekcję wyszukiwarki Google, która mówi „Obrazy”
  3. Na koniec poczekaj chwilę, aby zobaczyć wyniki, a zauważysz inne obrazy, które mają pewne podobieństwa do tego, do którego dążysz

To już wszystko, co trzeba zrobić, aby wyszukać obraz w Google. Przy okazji, jeśli jesteś typem osoby, która lubi mieć prywatność podczas przeglądania, bardzo przydatne byłoby aktywowanie trybu incognito.

dołącz do naszego kanału telegram