Skip to content

Jak wyłączyć lub włączyć konto użytkownika w systemie Windows — skuteczny przewodnik

15 de październik de 2021

Rewolucja technologiczna trwa, oferując społeczeństwu nowe opcje ułatwiające sposób, w jaki konsumujemy gadżety, narzędzia i urządzenia.

Najważniejszą z tych rewolucji było: tworzenie systemów operacyjnych takich jak Windows, co oferuje nam znacznie bardziej przyjazne i łatwe w obsłudze środowisko do prowadzenia naszych działań bez konieczności posiadania bardzo zaawansowanej wiedzy z zakresu programowania czy zarządzania kodem.

Windows jest odpowiedzialny za to, aby był jak najbardziej przyjazny dla użytkownika, więc ma ogromną liczbę dostosowywanych opcji, które pozwalają nam dokonać prawie każdej modyfikacji w naszym systemie operacyjnym tak długo, jak zostało to wstępnie zdefiniowane przez programistów.

Jedną z tych opcji modyfikacji jest zarządzanie różnymi kontami użytkowników na tym samym komputerze, co: pomaga nam zachować prywatność naszych plików i generować znacznie bardziej zorganizowane środowiska pracy, więc musimy wiedzieć, jak poprawnie korzystać z tej opcji systemu Windows.

Dlaczego muszę aktywować lub dezaktywować konto użytkownika systemu Windows?

Konta użytkowników to jeden ze sposobów, z których możemy korzystać zarządzać informacjami, Albo dla różnych osób korzystających z tego samego komputera, albo dla osoby, która wykonuje różne czynności i musi mieć kilka środowisk Windows, więc wiedza o tym, jak aktywować lub dezaktywować te konta, może zapewnić następujące korzyści:

Oszczędzaj miejsce na komputerze

W przypadku, gdy jedno z kont użytkowników nie będzie używane przez jakiś czas, zachowa ono odpowiednią ilość miejsca na naszym dysku twardym, więc jego dezaktywacja i wyeliminowanie otworzy pamięć i przyspieszy działanie naszego komputera.

Kontrola nad tym, kto może uzyskać dostęp do komputera

Jeśli potrzebujemy prywatności, utwórz konto użytkownika z hasłem może pomóc nam uniknąć problemów dotyczy to innych osób przeszukujących prywatne pliki lub projekty służbowe, których nie można upublicznić.

Co mogę zrobić, gdy aktywuję użytkownika w systemie Microsoft Windows?

Aktywacja konta użytkownika na naszym urządzeniu ma wiele zalet, niektóre z najważniejszych, które możemy wyróżnić, to:

Specjalne ustawienia w programach

Jak wspomniano wcześniej, kiedy aktywujemy konto użytkownika w systemie Windows, wszystkie konfiguracje lub modyfikacje, które wprowadzamy w systemie operacyjnym zostaną zachowane bez zmian dopóki właściciel konta użytkownika nie zdecyduje się na wprowadzenie takich zmian.

Foldery unikalne dla użytkownika

Będzie możliwe zapisywanie specjalnych informacji w ukrytych folderach, do których nikt nie ma dostępu, ponieważ te konta użytkowników są często osadzone z hasłami, które uniemożliwiają korzystanie z innych osób.

W jaki sposób można dezaktywować lub aktywować użytkownika w systemie Windows 8 i 10?

Teraz, gdy zrozumiemy możliwości, jakie daje zarządzanie kontami użytkowników na naszym komputerze trzeba wiedzieć, jak przeprowadzić ten proces co można zrobić na 2 sposoby:

  sposób na dezaktywację lub aktywację użytkownika w systemie Windows

Z polecenia CMD

Dla tej metody przejdziemy do wyszukiwarki na pasku zadań, napiszemy cmd i wybierzemy opcję, która się pojawi. W oknie, które pojawi się podczas wykonywania tej akcji, przejdziemy do napisania następującego polecenia

Gdzie USER będzie zdefiniowany przez nazwę konta użytkownika, które chcemy dezaktywować lub aktywować, jeśli chcemy je dezaktywować, pozostawimy kod bez zmian, w przeciwnym razie umieścimy tylko nową nazwę użytkownika i zmienimy ” nie” na „tak”.

Wejście do panelu sterowania

Aby z panelu sterowania dokonać zmiany, że możemy go wyszukać w wyszukiwarce paska zadań, przejdziemy do opcji administracji zespołem, w tym poszukamy opcji administracji systemem, w ramach tej opcji lokalnych użytkowników i grup, aby ostatecznie przejść do użytkownika.

W tym oknie pojawią się wszyscy użytkownicy, aby wykonać jakąkolwiek akcję będziemy musieli tylko zaadresować właściwości użytkownika klikając prawym przyciskiem myszy i naciskając opcję, w wyskakującym okienku będziemy musieli tylko wybrać opcję w polu i konto zostanie być wyłączone.

dezaktywuj lub aktywuj użytkownika w oknach z panelu

Dlaczego nie mogę dodać nowego profilu do systemu Windows?

Może to wynikać głównie z tego, że Windows ma limit dla kont użytkowników które można utworzyć dla tego samego adresu IP, więc trzeba będzie poczekać 1 lub 2 dni na wygenerowanie nowego konta użytkownika, w przeciwnym razie musimy skontaktować się z pomocą techniczną Windows.

dołącz do naszego kanału telegram