Skip to content

Jak wyłączyć iPhone’a bez naciskania przycisku zasilania? – Alternatywy użytkowania

25 de grudzień de 2021

Dzięki zaawansowaniu technologicznemu, jakie mamy dzisiaj, możliwe jest wykonywanie różnych funkcji za pośrednictwem naszych urządzeń mobilnych. Jednak nie ma jednego sposobu, aby telefon komórkowy włączał powiadomienia świetlne lub aktywował sprawdzanie pisowni, gdy jest to najbardziej potrzebne. Biorąc pod uwagę, zawsze będą co najmniej dwa sposoby na zrobienie tego samego a jest to niezwykle przydatne przy wyłączaniu iPhone’a.

Zwłaszcza, gdy nowe inteligentne modele, które koncentrują się na zapewnić użytkownikowi pełen komfort i praktyczność swoich telefonów. Jeśli więc ostatnio miałeś problemy z przyciskiem włączania / wyłączania, możesz rozwiązać te wpadki dzięki wskazówkom, które przedstawimy w tym artykule. W ten sposób możesz dotrzeć do tego samego celu, wyłączając telefon komórkowy w ciągu kilku minut.

Co powinieneś zrobić, aby wyłączyć iPhone’a, jeśli nie chcesz tego robić za pomocą przycisku?

Bez względu na powód, dla którego zasługujesz na wyłączenie iPhone’a bez konieczności uciekania się do przycisku włączania lub wyłączania, masz inne, całkiem praktyczne możliwości, aby to zrobić. Dlatego w tej sekcji zebraliśmy cenne informacje dotyczące trzech metod, które możesz wypróbować tak szybko, jak to możliwe. Pamiętaj, że urządzenia Apple są tak wszechstronne, że możesz nawet robić zrzuty ekranu bez naciskania przycisków.

Dostęp do wspomagającego dotyku

W przypadku zaistnienia sytuacji, w której nie możesz wyłączyć iPhone’a za pomocą przycisku zasilania, możesz odwołanie się do tej wszechstronnej funkcji systemu. Aby go aktywować, musisz przejść do panelu konfiguracji, odnajdując ikonę z napisem Dostępność. Gdy już tam będziesz, ważne jest, aby znaleźć alternatywę Assistive Touch i przestawić przełącznik, który pojawia się z boku, aby aktywował się poprawnie.

Ze swojej strony dzięki tej funkcji możesz również regulować głośność, blokować ekran lub łatwo go obracać, kiedy tylko tego potrzebujesz. Kiedy to czyli niezwykle prosty sposób na wyłączenie iPhone’a, nawet jeśli jest to bardziej aktualny model, taki jak iPhone X.

Z sekcji „Dostępność”

Z sekcji Dostępność, możliwe jest również wyłączenie iPhone’a bez przycisku zasilania. Aby uzyskać do niego dostęp, możesz poprosić Siri o aktywację funkcji lub trzykrotnie nacisnąć boczny przycisk urządzenia. Oczywiście ważne jest, aby najpierw poprawnie skonfigurować tę funkcję.

Teraz możesz się zastanawiać jak ponownie włączyć iPhone’a po użyciu tej metody? a odpowiedź jest bardzo prosta. Wystarczy podłączyć ładowarkę USB. Ale aby to zadziałało, konieczne jest podłączenie go wyłącznie do notebooka, ponieważ w niektórych sytuacjach nie wystarczy korzystać z samej ładowarki ściennej.

sposób na wyłączenie ekranu na iPhonie

Z ustawieniami systemowymi

Jeśli chcesz mieć inną metodę, która pomoże Ci szybko i łatwo wyłączyć iPhone’a, możesz to zrobić za pomocą ustawień systemowych. A jeśli chcesz się do tego zastosować, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to: poszukaj opcji z napisem General. Następnie docenisz na dole menu opcję Wyłącz i naciskając ją, urządzenie natychmiast przestanie działać.

W jaki sposób możesz ustawić harmonogram automatycznego wyłączania na swoim iPhonie?

Bez wątpienia jeden z najlepszych sposobów na ustawienie harmonogramu automatycznego wyłączania w iPhonie, odbywa się za pomocą opcji timera. Ponieważ urządzenia te są wyposażone w tę bardzo praktyczną funkcję, która nie tylko pomoże ci wyłączyć telefon o określonej godzinie, ale także zaoszczędzi mnóstwo baterii do wykorzystania następnego dnia.

Jeśli chcesz zaprogramować telefon tak, aby wyłączał się w wybranym przez Ciebie czasie, musisz uzyskać dostęp do opcji Alarm, która znajduje się w opcjach menu. Następnie powinieneś poszukać przycisku z napisem Wyłącznik czasowy i stamtąd musisz ustawić konkretną godzinę wyłączenia telefonu komórkowego. Możesz go wyłączyć w ciągu sekund, minut lub godzin.

Również z tym zegarem systemowym masz inne bardzo przydatne opcje, takie jak konfiguracja ekranu automatycznie wyłącza się po pewnym okresie bezczynności. Lub, jeśli chcesz, możesz go użyć, aby uśpić odtwarzacz muzyki lub aplikację Spotify.

dołącz do naszego kanału telegram