Skip to content

Jak wyłączyć automatyczne sprawdzanie pisowni na iPhonie, aby uniknąć podpowiedzi?

14 de styczeń de 2022

Wszystkie systemy operacyjne komputerów i telefonów komórkowych zawierają rodzaj funkcji autokorekty tekstu dla popraw błędy ortograficzne. Telefony komórkowe iPhone współpracują z systemem operacyjnym iOS, system ten ma również domyślnie aktywowany moduł sprawdzania pisowni.

Dobrą rzeczą jest to, że powiedział automatyczne sprawdzanie pisowni Można go całkowicie dezaktywować, aby wszystko, co piszesz, się nie zmieniło. Następnie pokażemy, jak ponownie aktywować automatyczną autokorektę telefonu iPhone, co należy zrobić dla tej autokorekty i jak dodać słowa do autokorekty.

Co powinieneś zrobić, aby usunąć autokorektę iPhone’a z ustawień klawiatury?

Korzystając z klawiatury telefonu iPhone, możesz wyraźnie zobaczyć, jak działa autokorekta i Ty zmień słowa, które dobrze napisałeś. Autokorekta od czasu do czasu zmienia słowa, które zostały napisane poprawnie, ponieważ nie ma ich zarejestrowanych w swojej bazie danych.

Wtedy coś takiego sprawia, że ​​autokorekta jest denerwująca a jedyną rzeczą, która powoduje, jest dezaktywacja go, aby nigdy nie przeszkadzało. Taką korektę można wyłączyć w ustawieniach klawiatury. Zobacz, co musisz zrobić, aby wyłączyć wspomnianą autokorektę:

 1. Włącz telefon
 2. Otwórz aplikację „Ustawienia telefonu komórkowego”
 3. W ustawieniach przejdź do sekcji „Ogólne”
 4. Stamtąd przejdź bezpośrednio do miejsca, w którym jest napisane „Klawiatura”
 5. W „Klawiatura” poszukaj opcji „Wyłącz sprawdzanie pisowni”
 6. Na koniec wystarczy nacisnąć przełącznik, aby wyłączyć tę funkcję.

Robiąc wszystko, co zostało powiedziane powyżej, będziesz mógł wyłączyć automatyczny korektor swojego telefonu iPhone. Jeśli pewnego dnia będziesz chciał ponownie skorzystać z autokorekty na telefonie komórkowym, jedyne, co musisz zrobić, to powtórz ten sam proces od góry, ale tym razem na końcu aktywujesz tę funkcję.

Jeśli nie wiesz, z iPhone’a w ustawieniach „Klawiatura”, istnieje sposób na zmianę języka klawiatury. Można to zrobić, gdy jesteś osobą, która rozumie dwa języki i która, aby nie stracić przyzwyczajenia do każdego z nich, chce używaj ich częściej.

Jak wyłączyć predykcyjną klawiaturę iPhone’a, aby uniknąć sugestii dotyczących korekty?

Inną rzeczą, którą warto wyłączyć, jest klawiatura predykcyjna, aby nie widzieć sugestii dotyczących poprawiania niektórych napisanych słów. Jeśli chcesz dezaktywować tę predykcyjną klawiaturę w telefonie iPhone, jest to konieczne że przeprowadzasz określony proces z ustawień telefonu komórkowego.

Należy wykonać konfigurację, która ma zostać przeprowadzona w celu wyłączenia klawiatury predykcyjnej telefonu komórkowego iPhone’a z ogólnych ustawień telefonu komórkowego.

Korekty ogólne

Ogólne ustawienia iOS zawierają wszystkie rodzaje ustawień, których można używać na urządzeniach mobilnych i jeszcze bardziej poprawić wrażenia podczas korzystania z telefonu. Zwróć uwagę na proces, którego musisz użyć:

 1. Włącz telefon

logo ustawień

 1. Idź prosto, aby otworzyć aplikację „Ustawienia”
 2. W ustawieniach przejdź do sekcji „Ogólne”
 3. Następnie wpisz „Klawiatura”
 4. Poszukaj opcji „Klawiatura predykcyjna”
 5. Naciśnij przełącznik tej opcji, a zostanie ona wyłączona

Zatem klawiatura przewidywania jest wyłączona telefonu komórkowego iPhone w ustawieniach ogólnych. Teraz, jeśli chcesz, możesz również dezaktywować ten rodzaj klawiatury podczas pisania:

 1. Włącz telefon komórkowy
 2. Otwórz aplikację, którą można pisać w
 3. Następnie napisz cokolwiek w pasku pisania
 4. Na klawiaturze będziesz szukał ikony z tą cyfrą 'o’
 5. Wprowadź ustawienia klawiatury
 6. Aby zakończyć, kliknij w miejscu „Wyłącz przewidywanie klawiatury”

Należy zauważyć, że aby inne osoby nie wiedziały, kiedy piszesz coś na telefonie iPhone, możesz wyłączyć dźwięk klawiatury. Czasami dźwięk, który wydają telefony komórkowe podczas pisania czegoś, okazuje się trochę irytujące a najlepszą rzeczą jest dezaktywacja go raz na zawsze.

Jak dodać frazy, których nie chcesz poprawiać na swoim urządzeniu iPhone?

Jeśli nie chcesz dezaktywować autokorekty na telefonie komórkowym, ale chcesz, aby autokorekta nie przeszkadzała ci poprzez zmianę niektórych słów, co możesz zrobić, to dodaj je do słownika. Dodając słowa do słownika telefonu komórkowego, udaje Ci się zdenerwować autokorektę zawsze zmieniającą słowa.

osoba z telefonem komórkowym iphone

Zobacz, co musisz zrobić, aby dodaj nowe słowa do autokorekty telefonu komórkowego iPhone abyś nie zmieniał ich cały czas:

 1. Włącz telefon
 2. Przejdź do aplikacji do obsługi wiadomości, aby napisać tekst
 3. Napisz słowo, którego nie chcesz poprawiać
 4. Następnie na klawiaturze przewidywania znajdź małą strzałkę i naciśnij ją

Naciskając tę ​​ikonę, poinformujesz autokorektę, że chcesz dodać to słowo do słownika i że nie chcesz, aby było ono poprawiane. Jeśli nie podoba Ci się klawiatura Twojego telefonu iPhoneRzuć okiem na najlepsze obecnie dostępne klawiatury.

Zresetuj słownik dodanych słów

Jeśli dodałeś kilka słów, które są błędnie napisane, możesz zresetuj słownik słów iw ten sposób te błędnie napisane słowa zostaną ponownie poprawione.

 1. Włącz telefon
 2. Przejdź do ustawień’
 3. Przejdź do sekcji „Ogólne”
 4. Stamtąd przejdź do „Klawiatura”
 5. W sekcji „Klawiatura” poszukaj opcji „Resetuj słownik” i gotowe

Po zresetowaniu klawiatury telefonu komórkowego z systemem Android błędnie napisane słowa zostaną ponownie poprawione. W razie problemów zresetuj klawiaturę mobilną, co możesz zrobić, to przejść do witryny pomocy technicznej iPhone’a, aby znaleźć odpowiednie informacje, które pomogą rozwiązać problem.

dołącz do naszego kanału telegram