Skip to content

Jak wykonać pełną kopię zapasową mojego profilu Mozilla Firefox

25 de luty de 2021

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy możesz zapisać swoje informacje w Mozilla Firefox? Jest to druga najczęściej używana przeglądarka na świecie. Skoro wyżej wspomniano zaprogramowany za pomocą oprogramowania open source i sam w sobie możesz nawigować z pewnymi zaletami, których nie mają inne przeglądarki.

Niektóre aktualizacje ułatwiły korzystanie z tej przeglądarki i zapewniają nam więcej opcji korzystnych dla użytkownika, a zatem ułatwiają nam zrobić kopię zapasową naszych informacji synchronizacja z synchronizacją. Dzięki temu możemy go odzyskać w przypadku awarii przeglądarki Mozilla Firefox.

W oparciu o znaczenie kopii zapasowych stworzyliśmy ten artykuł. Dążąc do wyjaśnienia w jasny i prosty sposób kroków tworzenia kopii zapasowej w Mozilla Firefox.

Do czego służy kopia zapasowa Mozilla Firefox?

Czy zdarzyło Ci się, że ważne informacje są usuwane z Twojego komputera? W wielu przypadkach, gdy korzystamy z naszego sprzętu, możemy przypadkowo usunąć nasze dane; takie, że hasła, zakładki i rozszerzenia są niezbędne; Nie będzie ich już w naszym zespole.

A zatem, niezbędny zrobić kopię zapasową tego nie stracić tych danych. Ponieważ w przypadku utraty profil jest całkowicie usuwany i jeśli trudno jest go ponownie skonfigurować, poważny błąd, jeśli jest wiedza, że ​​mamy możliwość nie odzyskania go i zostanie trwale utracony.

Jak założyć konto w Mozilla Firefox Sync?

Utwórz konto w Mozilla Sync

Sync to aplikacja (klient-serwer) zaimplementowana w przeglądarce Firefox, której celem jest ułatwić dostęp do zakładek, historii przeglądania, haseł i preferencji. Która w większości nowa wersja wymaga tylko konta użytkownika i hasła.

Aby w prosty sposób utworzyć konto z Mozilla Firefox, wystarczy otworzyć przeglądarkę, uzyskać dostęp do ikony konta na pasku narzędzi> Sekcja startowa > wypełnij formularz> wpisz zarejestrowany adres e-mail i kliknij link> ikona konta, aby rozwinąć menu> i zrób kliknij synchronizuj.

Po wykonaniu powyższych czynności ważne jest, aby wprowadzić nazwę użytkownika i rozszerzenie hasłoAby Mozilla Firefox mogła zsynchronizować się z innymi urządzeniami, sprawiając, że przeglądarka zajmie się resztą, ważne jest, aby pamiętać, że konta Sync nie zapisują automatycznie danych.

Kroki, aby zlokalizować folder profilu

Proces potrzebny do wykonania kopii zapasowej w przeglądarce Mozilla Firefox, a tym samym nigdy nie utracenia danych przechowywanych na koncie zsynchronizowanym z synchronizacją jest niezwykle łatwy. A tym bardziej lokalizacja folderu profilu, ponieważ będziemy musieli uzyskać dostęp tylko do następującej ścieżki.

Menu> pomoc> informacje o rozwiązywaniu problemów (co otworzy nowe okno)> podstawowa konfiguracja aplikacji i gdzie jest napisane folder profilu klikamy na pokaż folder. Co pozwoli nam uzyskać dostęp do wspomnianego folderu z katalogu.

Kroki, aby wykonać pełną kopię zapasową swojego profilu w przeglądarce Mozilla Firefox

Pełna kopia zapasowa przeglądarki Firefox

Aby wykonać pełną kopię zapasową w przeglądarce Mozilla Firefox, a tym samym zapisać dane bez ich utraty, musisz wykonać następujące proste kroki: pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest znajdź folder swojego profilu i skopiuj go w inne miejsce.

Lokalizujemy ten folder, pisząc ścieżkę w menu:(% APPDATA% Mozilla Firefox Profiles ~ / Library / ApplicationSupport / Firefox / Profiles / ~ / .mozilla / firefox /), Naciskamy lewy przycisk myszy, kopiujemy i przechodzimy do bezpiecznej lokalizacji, gdzie lewym przyciskiem ponownie wybieramy wklej.

Znajomość tych informacji jest ważna, ponieważ zapewnia nam ochronę przechowywanych danych i ułatwia nam ich odzyskanie w przypadku ich utraty z różnych powodów. Dlatego konieczne jest, aby w jak największym stopniu były one udostępniane użytkownikom korzystającym z tej przeglądarki.

Mamy wreszcie nadzieję, że ten artykuł Ci pomógł. Chcielibyśmy jednak poznać Twoją opinię, czy udało Ci się wykonać pełną kopię zapasową swojego profilu w przeglądarce Mozilla Firefox? Czy znasz inną metodę tworzenia tego typu kopii zapasowych? Zostaw nam swoje odpowiedzi w komentarzach.