Skip to content

Jak wyciszyć aparat w telefonie komórkowym, aby nie przeszkadzał podczas fotografowania (przykład)

30 de styczeń de 2021

Zdjęcia i filmy to świetny sposób na uchwycenie takich chwil zostawiają ślad w życiu ludzi. Zawsze ważne jest, aby mieć pod ręką dobry telefon, zdolny do wykonywania profesjonalnych zdjęć ludzi i tych niesamowitych, niepowtarzalnych chwil.

Fajna sytuacja, ważna chwila, życie, pierwsze kroki dziecka i każda inna wyjątkowa okazja, na którą masz ochotę, którą chcesz zachować w pamięci.

Ale te chwile nie zawsze są uchwycone w otwarty i przyjemny sposób. Wiele razy z powodu poważnej i jednocześnie komicznej sytuacji, musisz zrobić zdjęcie tak ukradkiem i ostrożnie, jak to tylko możliwe.

Niepowodzenia przy próbie pozostania niezauważonym

Właśnie w momencie, gdy nie chcesz, aby robić komuś zdjęcie w niezręcznych sytuacjach, zdarzają się dwie rzeczy: zapomniałeś, że masz włączoną (lub automatyczną) lampę błyskową lub Twój telefon komórkowy dzwoni, gdy obraz jest przechwytywany.

Jak uniknąć kłopotliwej sytuacji

Dla unikaj tych wyjątkowo niewygodnych wydarzeńnajczęściej podawane są zalecenia, aby zachować wyłączoną lampę błyskową i wyłączyć dźwięk wydawany przez aparat w urządzeniu mobilnym podczas robienia zdjęcia.

Z drugiej strony, jeśli chcesz robić zdjęcia w bardziej dyskretny i figlarny sposób, zalecamy sprytną zabawę i robienie zdjęć zdalnie opaską Xiaomi Mi Band. Jeśli dobrze wykorzystasz to akcesorium, ludziom trudniej będzie dowiedzieć się, że zostali sfotografowani.

Ustawienia głośności w telefonie

Jeden z głównych sposobów wyciszyć dźwięki aparatu, polega na wprowadzeniu ustawień głośności w smartfonie. Można to zrobić na dwa sposoby:

  • Wejście do panelu konfiguracyjnego urządzenia, kliknięcie w sekcję dźwięków i zmniejszenie głośności na komputerze.
  • Aby wyciszyć telefon, użyj przycisków regulacji głośności.

W ten sposób możesz ponownie spróbować użyć aparatu swojego urządzenia mobilnego i podczas robienia zdjęcia nie usłyszysz migawki. Te dwa środki działają praktycznie na wszystkich smartfonach marki Android. W ten sposób możesz teraz przechwytywać

Wyłącz migawkę aparatu

Inną opcją, którą masz, ale która nie jest dostępna w większości smartfonów, jest bezpośrednie wyzwalanie migawki. Aby to zrobić, musisz wykonać następujące kroki:

  • Wprowadź aplikację aparatu w telefonie komórkowym.
  • Kliknij przycisk konfiguracji.
  • Generalnie powinna pojawić się sekcja odnosząca się do dźwięku migawki. W tym momencie wystarczy nacisnąć przycisk, aby go dezaktywować.

Jednak sposób prezentacji tej opcji może się różnić w zależności od modelu telefonu z systemem Android które posiadasz. Podobnie ta opcja może nie być prezentowana, ponieważ, jak wspomniano powyżej, nie jest dostępna na wielu urządzeniach.

Wyłącz dźwięk na pasku powiadomień

Alternatywą bardzo podobną do głównych, które zostały wyjaśnione wcześniej, jest wyłączenie dźwięków telefonu komórkowego korzystając z opcji oferowanej przez menu lub pasek powiadomień. Aby to zrobić, wystarczy:

  • Niezależnie od tego, czy telefon jest zablokowane lub odblokowane, zjechać w dół.
  • W ten sposób możesz wyświetlić menu lub pasek powiadomień, za pomocą którego musisz zlokalizować przycisk dźwięku.
  • Idealnie naciśnij go w taki sposób, aby plik urządzenie mobilne milczy, ponieważ w przypadku pozostawienia go w stanie wibracji nadal istniałyby szanse, że migawka aparatu zachowa dźwięk. Możesz również blokować powiadomienia, włączając tryb „nie przeszkadzać” Androida.

Zakaz dezaktywacji

Wiele firm ma uzasadnione argumenty za tym, aby nie włączać opcji wyłączenia dźwięku migawki na swoich komputerach mobilnych. W rzeczywistości, są kraje, które zabraniają tego działania. Tak jest w przypadku Korei Południowej i Japonii, których argumentacja opiera się na fakcie, że jest to środek zmniejszający ryzyko fotografowania bez zgody zainteresowanych stron trzecich.

Wyłącz dźwięk na pasku powiadomień

Inne firmy zmuszone były zachować dźwięk

Jeden ze smartfonów, który nie może wyłącz dźwięk migawki aparatu, to te należące do firmy Apple. Powody są takie same, jak te ujawnione przez Japonię i Koreę Południową.

Dźwięk emitowany przez aparaty iPhone’a nie jest na tyle głośny, aby ostrzec kogoś, że robią zdjęcie za jego zgodą. Są nawet tacy, którzy podejmują miarę umieść palec na wyjściu głośnika, aby go zminimalizować. Z drugiej strony, jeśli naprawdę chcesz wyłączyć lub wyciszyć kliknięcie aparatu w telefonie iPhone, jest to również możliwe.