Skip to content

Jak wybierać i przenosić klipy w tym samym czasie w Sony Vegas?

17 de lipiec de 2021

Czy mogę wybierz i przenieś kolejne klipy i w tym samym czasie? Jak mogę przenieść wiele klipów jednocześnie w Sony Vegas? Czego potrzebuję, aby edytować wideo i przenosić wiele klipów jednocześnie? Oto niektóre z pytań, które zostaną rozwiązane w tym artykule, abyś miał większą swobodę, jeśli chodzi o obsługę programu Sony Vegas do edycji wideo.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego miałbym why użyj Sony Vegas.? Jest to profesjonalny edytor, dzięki któremu będziesz miał setki możliwości edytowania swoich treści, niezależnie od typu i formatu, w jakim się znajdują. Dzięki Sony Vegas możesz dodawać efekty, takie jak zwolnione / przyspieszone tempo, ruch twarzy, klonowanie ludzi, całkowicie zmienić tło swojego filmu, dodawać naklejki, pisać napisy do swoich filmów i nie tylko.

Sony Vegas Pro obecnie ma 14 dostępnych wersji z czego 12 jest dostępnych dla systemu Windows. Niezależnie od posiadanej wersji edytorem możesz wybierać kolejne klipy i jednocześnie je przenosić.

Wybierz kolejne klipy wideo w Sony Vegas a przenoszenie ich w tym samym czasie jest niezwykle łatwe. Dzisiaj nauczymy Cię, jak to zrobić krok po kroku, dodatkowo po zakończeniu edycji wideo możesz dodać lub umieścić napisy w końcowej części.

Jak łatwo wybrać kilka klipów z rzędu w Sony Vegas

Zdarzają się sytuacje, w których podczas edycji musimy przenieść wiele plików lub klipów jednocześnie. Ma to na celu zebranie ich wszystkich w jednym, aby stworzyć zmontowany film, który skutkuje idealną treścią i tym, co uważamy za produkcję filmową.

Wybierz kolejne klipy i przenoszenie ich w tym samym czasie jest możliwe dzięki edytorowi Sony Vegas Pro w dowolnej jego wersji, wybierając kilka klipów i przesuwając je jednocześnie, będziesz mógł stworzyć dowolny rodzaj animacji, a także dodać liczne przejścia między klipami.

Z tego powodu konieczna jest umiejętność jednoczesnego zaznaczania i przesuwania klipu, ponieważ jeśli nauczysz się tego robić, edycja cię rozwiąże. Od nie musisz już naciskać jeden po drugim, aby je wybrać a następnie wklej je wszystkie i edytuj.

Wystarczy zastosować bardzo prostą sztuczkę, aby jednocześnie wybierać i przenosić klipy w tym narzędziu Sony. Aby rozpocząć, musisz nacisnąć przycisk ZMIANA będąc w aplikacji i zaznacz w pierwszym klipie lub pliku. Następnie idziesz do miejsca, w którym znajduje się ostatni i powtarzasz procedurę. Następnie te dwa są zaznaczane i wybierane, a pozostałe, które są umieszczane w ich środku.

Aby przenieść wiele klipów w jednym prosty i szybki sposób konieczne będzie otwarcie edytora Sony Vegas Pro.Tworzenie tego typu efektów lub animacji jest możliwe za pomocą narzędzia rozszerzającego, które jest bardzo przydatne w przypadku projektów z wieloma cięciami.

kolejne klipy przesuwają je w tym samym czasie sony vegas

Jeśli twój edytor Sony Vegas przestał działać lub nie otwiera się, spróbuj ponownie uruchomić komputer i spróbuj ponownie.Jeśli problem będzie się powtarzał, najlepiej zaktualizować program do najnowszej wersji, aby naprawić wszystkie jego błędy.

Jak przenieść wybrane klipy na raz za pomocą Sony Vegas

Pierwszy krok do przenoszenia kolejnych klipów w tym samym czasie w Sony Vegas wybierasz wszystkie klipy, które chcesz wykorzystać w swoim filmie. Następnie, w przypadku wielu cięć, czarnych przestrzeni lub po prostu opróżnienia, narzędzie rozszerzające automatycznie skoryguje te błędy.

Po wybraniu wszystkich klipów musisz zlokalizować, w której części zostaną umieszczone wszystkie wybrane pliki. Wiedząc, gdzie zostanie to zrobione, musisz uważać, aby nie kliknąć kursorem w innym obszarze, ponieważ dokonany wybór zostanie usunięty.

Na dole edytora musisz znaleźć narzędzie „Automatyczna ekspansja”. lub naciśnij klawisze Ctrl + L, aktywując tę ​​opcję za każdym razem, gdy dodajesz nowy klip lub usuwasz cięcie. Sony Vegas dostosuje wszystkie ścieżki, znaczniki, efekty i regiony.

Przycisk automatycznego rozwijania można znaleźć w bardzo widoczny sposób in dolny pasek ekranu. Tuż pod klipami znajduje się ten przycisk, który po kliknięciu natychmiast aktywuje opcję.

wybierz przenoszenie klipów

Aktywacja tego przycisku rozwijania jest konieczna, ponieważ pomaga w poprawianiu i unikaniu błędów. W tym sensie, jeśli aktywacja nie zostanie wykonana, za każdym razem, gdy usuniesz klip będzie czarna dziura lub przestrzeń w środku dwa klipsy. Wręcz przeciwnie, za każdym razem, gdy dodawany jest kolejny klip, ten nowy i stary będą się nakładać, dlatego wystąpi błąd.

Z kolei możesz skonfigurować narzędzie do „rozbudowy”. Dzięki temu przesuwa tylko wybrane utwory lub tak zwane „dotknięte utwory”. Aby dodawać i tworzyć grupy torów, wystarczy oznaczyć je znacznikami w sekcji ustawień.

W ten sposób możesz przenieś wiele klipów jednocześnie z edytorem Sony Vegas w bardzo prosty sposób. Co pozwoli Ci wygodnie tworzyć dowolną animację lub edycję wideo, nie martwiąc się o puste przestrzenie lub cięcia.

Jak połączyć lub połączyć wiele klipów w Sony Vegas

Innym sposobem na jednoczesne przenoszenie wielu klipów za pomocą edytora Sony Vegas jest scalanie lub łączenie klipów. To jest cięcie wszystkiego w tym samym filmie lub w tym samym ujęciu. W tym celu należy otworzyć wszystkie klipy i ustalić kolejność ich łączenia.

Więc po zaznaczeniu i przeniesieniu klipów w tym samym czasie, musi zrobić scalenie z nich do zakończenia tworzenia nowej treści audiowizualnej. Należy jednak pamiętać, że wszystkie łączone klipy muszą mieć tę samą konfigurację. Innymi słowy, muszą być tego samego typu, w tym sensie, że muszą mieć tę samą rozdzielczość i być nagrane w tym samym formacie. W przeciwnym razie należy wprowadzić pewne modyfikacje formatowania.

Aby otworzyć pliki do scalenia, przydatne jest użycie polecenia sterującego plus litera A. I tam zobaczysz opcję nazwania projektu, który jest aktualnie tworzony.

Po otwarciu klipów, które dołączysz w edytorze, musisz zaznaczyć każdy z nich i nacisnąć lewy przycisk myszy, aby następnie kliknij „Utwórz grupę”, w ten sam sposób, co z resztą ujęć lub klipów.

W ten sam sposób możesz utworzyć kilka grup lub sekcji w edytorze, w tym celu wystarczy kliknąć lewym przyciskiem myszy i wybrać filmy, które chcesz utworzyć w grupie, Sony Vegas pozwala dodawać nazwy lub po prostu identyfikuj je za pomocą liter alfabetu, takich jak „grupa A”.

przesuwaj kolejne klipy za pomocą sony vegas

Usuń dźwięk z klipu

Kiedy zamierzasz usunąć dźwięk z określonego klipu, konieczne jest zlokalizowanie linii, w której znajduje się dźwięk. Po obejrzeniu kursor jest kierowany do tej linii i konieczne jest naciśnięcie lewego przycisku myszy. Następnie wyszukujesz iPrzycisk oznaczający usunięcie lub, jeśli to się nie uda, jego zdrobnienie usuwania usuwa to niepotrzebny dźwięk z wideo.

Z drugiej strony, jeśli chcesz oddzielić określony dźwięk od określonego obrazu, musisz wykonać inny proces. Najpierw wybierasz klip, który nie będzie zawierał dźwięku i klikasz go, a następnie musisz użyć use litera U znalezione na klawiaturze. Kliknięcie go oddziela wideo od dźwięku. Możesz więc dokonać modyfikacji w każdym z nich, aby później ponownie dołączyć do nich.

W fazie finalizacji, po wykonaniu wszystkich tych kroków, nadejdzie czas na wykonanie lub ustawienie przejść. W tym sensie możesz umieścić niektóre efekty, naklejki, lalki, a nawet efekty dźwiękowe, takie jak fanfary lub rogi. To po to, by móc dodawać rzeczy, które sprawią, że wideo, kreacja czy film będzie można zobaczyć w bardziej elegancki, zabawny i profesjonalny sposób.