Skip to content

Jak włączyć tryb ciemny w telefonie iPhone, aby oszczędzać baterię

30 de styczeń de 2021

Różne platformy komunikacyjne, a także te, które tworzą programy do wykorzystania w komputerach i sprzęcie komputerowym. Tworzą funkcje, narzędzia i aplikacje, które pozwalają użytkownikom czerpać realne korzyści z ich urządzeń.

Ale jest ich tak wiele, że czasami tracimy zainteresowanie wiedzą, do czego służy, dlatego przedstawiliśmy poniższy samouczek, abyś mógł się nauczyć jak włączyć tryb ciemny na iPhonie, aby oszczędzać baterię.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, słyszymy różne nazwy aplikacji i narzędzi, które nigdy nie przychodzą nam do głowy, że możemy ich użyć. Jest wiele terminów, które słyszymy każdego dnia, ale jeden przykuwa naszą uwagę i wyjaśnimy, jak włączyć tryb ciemny w telefonie iPhone, aby oszczędzać baterię.

Ok, to prawda, wiele razy słyszeliśmy o tej funkcji, którą możemy zastosować w naszych urządzeniach mobilnych Apple, ale tak naprawdę to tryb ciemny pomoże nam oszczędzać baterię. Pamiętaj, że ten tryb nie jest ekskluzywny dla tej marki, dlatego dużo o nim słyszałeś.

Plik tryb ciemny jest prawie wszędzie – w aplikacjach, smartfonach, mediach społecznościowych, komputerach osobistych, systemach operacyjnych. Ponieważ ten tryb pomaga nam, aby nasz wzrok nie męczył się zbytnio z powodu długotrwałej ekspozycji na sprzęt elektroniczny. A zwłaszcza światło, które emituje, dlatego zaleca się używanie go w nocy.

Jak włączyć tryb ciemny na iPhonie, aby oszczędzać baterię

Prawdą jest, że wiele razy aplikacje, narzędzia lub funkcje są tworzone w określonym celu, ale mogą nam one pomóc w rozwiązaniu innego problemu o równej lub większej skali. Dzieje się tak właśnie dzięki temu narzędziu, które zostało opracowane, aby pomóc naszemu wzrokowi podczas nocnych odczytów.

Ale aktywując tę ​​funkcję, nie tylko zadbamy o nasze oczy, by nie męczyły się one podczas czytania. Ale także, wierzmy lub nie, znacznie wydłuż żywotność baterii twojego iPhone’a. Wystarczy wykonać kilka czynności, aby móc włącz tryb ciemny swojego iPhone’a, aby oszczędzać baterię.

Do aktywuj ten tryb ciemny, aby oszczędzać baterię w naszym telefonie iPhone, idziemy bezpośrednio do urządzenia, musimy powiedzieć, że musisz mieć zainstalowaną co najmniej wersję iOS 11. Następnie po prostu przejdziemy do Ustawień i wciśnij tę opcję. Po pojawieniu się następnego okna klikniemy opcję Ogólne.

Tryb ciemny do oszczędzania baterii

Następnie wybierzemy opcję Dostępnośći spójrz na górę tego menu, aby znaleźć opcję Ustawienia wyświetlania. Wchodząc w tę sekcję menu wybieramy opcję Odwróć kolory. Wybranie okna pokaże dwie opcje, ale musisz wybrać pierwszą, która mówi Inteligentna inwestycja.

Jeśli wykonałeś opisane przez nas czynności, ekran Twojego urządzenia mobilnego zgaśnie. W tym momencie możesz przeprowadzić wyszukiwanie w całym komputerze i wprowadzić różne zainstalowane aplikacje i programy. Zrobisz to, aby sprawdzić, czy kolory zostały zmodyfikowane w określony sposób.

To, co się stało, to to, że masz aktywowano lub włączono tryb ciemny w telefonie iPhoneten tryb może ci się nie podobać, ale możemy zagwarantować, że oszczędność energii zostanie zauważona za każdym razem, gdy zobaczysz procent naładowania baterii. Na niektórych urządzeniach widać, że kolory nie będą wyświetlane w dziwny sposób i może to być spowodowane aktualizacją systemów. Należy zauważyć, że ważne jest, aby wiedzieć, czy bateria Twojego iPhone’a jest uszkodzona, ponieważ jeśli tak, poprzednia procedura nie zadziała i będziesz musiał kupić nowy.

oszczędzający baterię ciemny ekran

W ten sposób aktywowałeś na telefonie funkcję, o której nie wiedziałeś, że masz, a jeśli to zrobiłeś, nie miałeś pojęcia, jak ją aktywować i używać. Coś, co może Ci również pomóc, to aktywacja trybu oszczędzania na Twoim iPhonie. Dzięki temu prostemu samouczkowi nauczyłeś się prostych kroków, abyś mógł włącz tryb ciemny swojego iPhone’a, aby oszczędzać baterię.