Skip to content

Jak włączyć funkcję „Wake on Wake” na urządzeniu iPhone lub iPad?

29 de styczeń de 2022

Urządzenia z systemem iOS są znane ze wszystkich funkcji, które oferują swoim użytkownikom, z którymi mogą się czuć komfortowo. I oczywiście ten system zawsze ma aktualizacje z ulepszeniami dla usprawnić rozwój zespołu w rękach użytkownika. Na przykład jedna z funkcji dodanych podczas premiery systemu iOS 10 to ta, którą po raz pierwszy pojawił się na Apple Watch.

Jest to „Podnieś, aby obudzić” lub po hiszpańsku „Aktywuj, gdy się obudzisz”, funkcja, która sprawia, że ​​korzystanie z telefonu komórkowego lub iPada jest szybsze i bezproblemowe. Z tego powodu w tym opracowaniu wyjaśnimy, jak działa ta dodana opcja, a także jak możesz to włączyć lub wyłączyć? w tym wypadku.

Co się stanie, gdy ta funkcja zostanie włączona na urządzeniu z systemem iOS?

Po włączeniu funkcji „Podnieś, aby obudzić” na urządzeniu z systemem iOS wprowadzono kilka prostych ulepszeń, ale przyciągają one uwagę użytkowników. Następnie wyjaśnimy, co to jest i jak możesz od teraz z nich korzystać na swoim urządzeniu.

Aktywuj ekran podczas podnoszenia telefonu

W pierwszej kolejności, gdy chcesz skorzystać z tej funkcji, powinieneś wiedzieć, że dzięki niej ekran telefonu komórkowego zostanie aktywowany automatycznie odebrać zespół. Chociaż dotyk ekranu również zadziała; więc niezależnie od tego, czy go podniesiesz, czy dotkniesz palcem ekranu, telefon się włączy.

To coś, co przypadnie do gustu każdemu, nawet bez urządzenia z systemem iOS, choć Android też ma taką opcję. Ale celem tej funkcji jest to, że kiedy idziesz, aby włączyć ekran mobilny, nie musisz dotykać przycisku zasilania.

Szybki dostęp do ulubionych aplikacji i narzędzi

Dzięki „Podnieś, aby obudzić” lub „Aktywuj po przebudzeniu” możesz mieć szybki dostęp do funkcji swojego telefonu z systemem iOS. To dlatego, że z łatwością zobaczysz powiadomienia na ekranie i możesz uzyskać do nich dostęp, odblokowując telefon komórkowy lub możesz także wejść do „Centrum sterowania” telefonu.

Jak włączyć funkcję „Wake on Wake” na iPhonie lub iPadzie?

Proces lub kroki umożliwiające włączenie funkcji „Wake on Wake” na urządzeniu z systemem iOS 15 są bardzo proste. Ponadto, ponieważ system jest zawsze taki sam, kroki są takie same zarówno na iPhonie, jak i iPadzie.

W tym celu należy przejść do „Ustawienia” urządzenia w ikonie nakrętki i tam dotknąć zakładki „Wyświetlacz i jasność”. Następnie znajdziesz opcję na końcu „Raise to Wake”, a obok niej przełącznik, dotknięcie go aktywuje funkcję na Twoim komputerze.

telefon komórkowy z powrotem

W jaki sposób możesz skonfigurować tę funkcję na swoim urządzeniu z systemem iOS?

Jest to funkcja, która nie wymaga wiele konfiguracji, chociaż możesz ją wyłączyć, jeśli nie chcesz, aby była włączona przez cały czas. Dlatego możesz wejść w „Ustawienia”, aby go wyłączyć, a wtedy pokażemy Ci, jak możesz to zrobić.

Jak wyłączyć funkcję „Wake on Wake” na iPhonie lub iPadzie?

Aby wyłączyć funkcję „Obudź się po obudzeniu”, wykonaj te same czynności, które wykonałeś przy pierwszym włączeniu tej funkcji na komputerze. Musisz więc przejść do „Ustawień”, aby przejść do „Wyświetlania i jasności”, gdy tam jesteś, poszukaj opcji „Aktywuj po wybudzeniu”.

Dotykając ekranu na przełączniku, który jest zielony, wyłączysz funkcję, a przełącznik pozostanie biały lub kolor systemowy. Jak widać, nie jest to zbyt skomplikowana funkcja w użyciu i wielu uważa, że lepiej, gdy jest włączony.

Z drugiej strony możliwe jest, że aktywacja tej funkcji przykuje twoją uwagę i chcesz to zrobić na swoim iPhonie, jednak są pewne szczegóły, które by to uniemożliwiły. Jako pierwszy przypadek uniemożliwiający posiadanie tej funkcji jest fakt, że jest ona dostępna tylko w modelach po iPhone 6.

Więc jeśli masz starszy model lub iPhone 6, nie będziesz mógł korzystać z funkcji, ponieważ nie są one kompatybilne. Teraz, jeśli Twój telefon komórkowy jest starszym modelem, możesz łatwo korzystać z tej funkcji, wystarczy poszukać jej w „Ustawieniach”.

Ustawienia iPhone'a

Jeśli się nie pojawi, nie martw się, ponieważ jest to bezpieczne, ponieważ nie zaktualizowałeś systemu swojego telefonu komórkowego. A ponieważ jest to coś, co możesz zrobić sam z ustawień telefonu, możesz to zrobić tak szybko, jak to możliwe.

Po włączeniu tej krzykliwej funkcji „Wake on Wake” należy pamiętać, że zużycie baterii będzie nieco wyższe. Oczywiście tak jest, ponieważ gdy go aktywujesz, telefon uruchamia czujniki ruchu, więc zużywa więcej baterii. Oczywiście zużycie nie będzie bardzo duże, ponieważ wysiłek, jaki zostanie włożony w baterię, też nie jest tak duży, a jej żywotność nie będzie tak zagrożona.