Skip to content

Jak wektoryzować obraz za pomocą narzędzia Pióro w programie Adobe Illustrator

15 de kwiecień de 2021

Na przestrzeni lat można znaleźć wiele nowości w dziedzinie projektowania, przy pomocy technologii, przybył wyrafinowany sprzęt, Internet i wiele sieci społecznościowych, te przedstawiły przed projektem całkowitą zmianę sposobu, w jaki był znany, ustępując miejsca rozwojowi i dając projektantowi możliwość pokazania wszystkim swojej wizji i wkładu, który ewoluuje na cały świat.

Przejście od pracy nad makietami lub płótnami z ołówkiem, długopisami i kolorami do nowych narzędzi, które zapewniają cyfrowe media, przez komputer lub tablet graficzny, projektant może stworzyć setki obrazów w dowolnym stylu, które mu się podobają, w postaci wektorów lub bitmap, które mogą być wykonane w różnych kształtach, kolorach, teksturach i stylach.

I to jest to, że projektowanie jest częścią naszego życia, znajduje się w każdym przedmiocie, który mamy, ponieważ zanim powstanie, musi zostać zaprojektowane, tak było stulecia, w takich dziedzinach jak architektura, kreacja i modyfikacja . wynalazków, aby za każdym razem były doskonałe itp. Design to ewolucja dlatego coraz więcej osób chce zdobywać wiedzę z zakresu projektowania.

Adobe Illustrator i jego wkład w projektanta / ilustratora

Adobe Illustrator to oprogramowanie zaprogramowane przez firmę Adobe, jest to edytor, za pomocą którego możemy wykresować w sposób wektorowy, w którym mamy stół roboczy, w którym przechwytujemy nasz projekt, w którym możemy pracować na wiele sposobów, ponieważ Adobe Illustrator ma wiele narzędzi właśnie po to, aby projektant odkrywał różne sposoby i style wykonywania swojej pracy.

Z dość wygodnym interfejsem dla użytkowników redaktorzy mogą wykonywać wszelkiego rodzaju prace, co pozwala na wyodrębnianie, grupowanie, łączenie lub rozszerzanie obiektów, oprócz linijek, siatek i linii kierujących twoją pracą, aż do możliwości tworzenia tekstur pasujących do twojego projektu np. jak na przykład retusz włosów, modelowanie skóry i wiele innych opcji.

Jeśli chcesz wejść w świat designu, nauczyć się każdej z technik, które można wykorzystać do tworzenia treści, czy to w przypadku ilustracji, projektów promocyjnych i reklamowych, a nawet logo, ważne jest, aby poprzez kurs lub przewodnik YouTube przestudiuj podstawowe narzędzia Aby to osiągnąć, są to narzędzia lasso, wyszukiwarka ścieżek, pędzel i narzędzie Pióro, za pomocą których można wektoryzować.

Co to jest wektoryzacja?

Wektoryzacja polega w zasadzie na przekazywaniu obrazu opartego na pikselach do obrazu złożonego z wektorów, ten proces jest powszechny wśród projektantów, gdy generalnie tłumaczy się pomysł, który jest wykonany z fizycznego na cyfrowy, tylko musi być zeskanowany i wektoryzowany za pomocą Illustratorze, odbywa się to tak, że za pomocą wektorów ten obraz być utrzymywane w dobrej jakości.

Dzieje się tak dlatego, że obraz złożony z pikseli, im bardziej zmieniają się jego wymiary, tym bardziej ginie jego definicja, z drugiej strony obraz złożony z wektorów dla większej zmiany jakości jego definicji. nie zostanie zmieniony, Można to wykonać tylko za pomocą narzędzia Pióro, po wykonaniu z reguły pozwala to na przyszłe modyfikacje lub animację.

Interfejs edytora Adobe Illustrator

Jak wektoryzować za pomocą narzędzia Pióro?

  • Po wejściu do programu Illustrator i przygotowaniu obszaru roboczego importujemy obraz do wektoryzacji.
  • Na pasku narzędzi wybieramy długopis i powiększamy obszar obrazu, od którego zaczniemy.
  • Wybieramy punkt początkowy i śledzimy pisakiem krawędź naszego obrazu.
  • Jeśli chcesz zakrzywić linię piórem przytrzymaj następny punkt i przewijaj, aż znajdziesz właściwy zakrzywiony kształt.
  • Zaleca się, aby po każdej ważnej części obrazu utwórz nową warstwę i pracuj tam z następnym wektorem, aby nie łączyć i nie plątać pracy.
  • Również jeśli chcesz lepiej wykończyć krzywe wektorowe, możemy to zrobić użyj opcji gładkiej, to jest w sekcji ołówka paska narzędzi.
  • Jeśli chcemy dodaj kolor konturu wektor, z opcją zakraplacza możesz to zrobić
  • Ostatnim krokiem do zamknięcia wektora jest dotknięcie pierwszego punktu, w którym zaczęliśmy iw ten sposób byłoby skończone.