Skip to content

Jak używać telefonu komórkowego z systemem Android jako myszy lub klawiatury na komputerze

22 de luty de 2021

Obecne telefony komórkowe moc podobna do mocy komputerówDlatego możemy je wykorzystać do wielu ważnych zadań, w zasadzie są podporą na wiele okoliczności. W sytuacjach awaryjnych warto wiedzieć, jak używać telefonu komórkowego z systemem Android jako myszy lub klawiatury na komputerze.

Istnieje wiele sytuacji, w których możemy potrzebować dodatkowej klawiatury lub myszy, z których najczęstszą jest awaria urządzeń peryferyjnych. Jest też inny sposób, aby skorzystać z naszego Android używać ich jako myszy lub klawiatury.

Używanie telefonu komórkowego z Androidem jako urządzenia peryferyjnego pozwoli nam zdalnie sterować naszymi komputerami, dzięki czemu będziemy mogli zarządzać wszystkim z naszego telefonu komórkowego. W tym samouczku, jak w wielu innych na naszej stronie, możesz łatwo się uczyć używać telefonu komórkowego jako myszy lub klawiatury.

Jak używać telefonu komórkowego z Androidem jako myszy lub klawiatury na komputerze

Nasze telefony komórkowe są wyjątkowymi narzędziami do wielu działań, są praktycznie małym komputerem w naszych rękach. W rzeczywistości możesz również użyć oba urządzenia razem, na przykład: Możliwe jest użycie Androida do sterowania komputerem i tego właśnie nauczymy Cię dzisiaj.

Oprócz powyższego system Android pozwala również na użycie telefonu komórkowego jako pilota do telewizora SMART, co można również wziąć pod uwagę w przypadku posiadania urządzenia o takich cechach. Wracając do tematu, który nas dzisiaj dotyczy, przeczytaj poniższe informacje, aby prawidłowo korzystać z telefon komórkowy jako mysz lub klawiatura na komputerze.

Mysz zdalna

Powyższe zadanie możemy wykonać poprzez przydatną aplikację, którą nazywamy Remote Mouse. Dzięki tej aplikacji będziesz mógł kontroluj swój komputer z urządzenia Android, ta aplikacja wyróżnia się kilkoma czynnikami, dlatego polecamy ją.

Mysz zdalna Jest bardzo łatwy w użyciu, ma również wiele pozytywnych ocen, dlatego jest to bezpieczna i niezawodna aplikacja. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest pobranie aplikacji zarówno na urządzenie z systemem Android, jak i na komputer.

Aby pobrać program na Androida, pobierz go z Remote Mouse Play Store. W przypadku aplikacji na PC przejdź pod następujący adres RM i kliknij Pobierz teraz.

Dowiedz się, jak sterować komputerem z systemu Android za pomocą zdalnej myszy

Obsługa komputera za pomocą telefonu komórkowego zbyt łatwe Dzięki tej aplikacji proces wykonania jest również bardzo prosty. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby używać zdalnej myszy:

  • Po pobraniu aplikacji zainstaluj ją na swoim Szt, powinieneś go również mieć na swoim urządzeniu Android.
  • Musisz mieć komputer i telefon podłączony do ta sama sieć internetowa (ten sam router).
  • Po zweryfikowaniu powyższych informacji uruchom aplikację na obu urządzeniach.
  • Po otwarciu aplikacji na komputerze, adres IP komputera zostanie wyświetlony na ekranie aplikacji. W przypadku telefonu komórkowego powinieneś być w stanie zobaczyć ten adres IP i nazwa twojego komputera.
  • Aby połączyć się z komputerem z systemu Android, wystarczy nacisnąć adres IP komputera.
  • Po podłączeniu pojawią się instrukcje. Aby sterować myszą z Androida, poruszaj się przesuwając palcem po ekranie telefonu komórkowego, w przypadku kliknięcia będziesz musiał nacisnąć jednym palcem, dla drugiego kliknięcia dwoma palcami w tym samym czasie.

Po tym możesz używaj telefonu komórkowego jako myszy. Program ma również wiele przydatnych opcji, poznaj wszystkie możliwości, które ma nam do zaoferowania. Należy zauważyć, że chociaż jest to bardzo dobra opcja, istnieją również alternatywy, takie jak Google, gdzie uzyskując dostęp do zdalnego pulpitu Google Chrome, możesz zdalnie korzystać z komputera z telefonu komórkowego z Androidem.

Zalety i aspekty zdalnej myszy do rozważenia

Korzystanie z tej aplikacji jest bardzo wygodne z wielu powodów, z których niektóre to najważniejsze cechy Mysz zdalna są:

Zdalne sterowanie

Korzystanie z tej aplikacji pozwoli Ci sterować komputerem z odległości kilku metrów, co jest idealne np. Do odpoczynku na sofie i swoje łóżko podczas korzystania z komputera. W ten sposób możesz oglądać filmy, seriale i zarządzać wszystkim z telefonu komórkowego.

Gra z kontrolką ekranu

Wiele funkcji

Remote Mouse to nie tylko aplikacja do używania Androida jako myszy, ale umożliwia także inne funkcje. Dzięki aplikacji możesz otwierać określone programy, sterować głośnością i innymi czynnikami, masz również dostęp do plików pisanie z telefonu komórkowego.

Konieczne będzie połączenie z Internetem

Być może największym problemem z tym programem jest to, że konieczne jest połączenie z Internetem, ale co, jeśli chcesz zdalnie sterować swoim komputerem z Android Mobile bez Internetu? Cóż, jest to rzeczywiście możliwe, a przechodząc do poprzedniego linku, znajdziesz kilka alternatyw.

Mimo to ta wada Remote Mouse nie sprawia, że ​​jest to zła aplikacja, w rzeczywistości jest to jeden z najbardziej zalecane opcje obecnie.

dołącz do naszego kanału telegram