Skip to content

Jak używać rozmycia gaussowskiego i zastosować go do zastosowania efektu miniatury w programie Corel Photo Paint (przykład)

23 de luty de 2021

Edycja obrazu to umiejętność, którą wielu osobom udało się rozwinąć dzięki różnym programom, jak w przypadku programu Corel Photo Paint, który pozwala na stworzenie efektu miniatury za pomocą rozmycie Gaussa. Możesz także pracować z efektem rozmycia Bokeh lub efektem rozmycia w ruchu.

Dzięki tym modyfikacjom można bawić się projektem obrazu, aby zmienić percepcję, jaką ludzkie oko odbiera ze zdjęcia.

Z drugiej strony ten program, ogłoszony i uruchomiony przez firmę Corel, działa jako bardzo praktyczne narzędzie oparte na zmienność funkcji która ma.

Wykonując kolejne kroki, zrozumiesz i nauczysz się, jak używać tego efektu rozmycia na swoich obrazach.

Na czym jest oparty ten program?

Jak już wspomniano powyżej, wiadomo, że Photo Paint (zapowiadany i dystrybuowany przez firmę Corel) to profesjonalny program do edycji obrazu poprzez swoją bitmapę, bezpośrednio związany z jego rozdzielczością.

Jak wiadomo, plik modyfikacja zdjęć jest jego głównym celem, ale z kolei interfejs oprogramowania na to pozwala tworzyć treści od początku.

W ten sposób możesz zaoferować użytkownikom, którzy z niego korzystają, następujące funkcje:

  • Manipulacja i obróbka czcionek.
  • Stosowanie kreatywnych filtrów na obrazie.
  • Narzędzie do klonowania.
  • Interfejs z wygodnym środowiskiem pracy.
  • Seria pędzli z konfigurowalnymi teksturami i szybkimi w użyciu.
  • Stopniowanie kolorów.
  • Retuszowanie zdjęć poprzez zmianę koloru, nasycenia, odcienia i rozmycia.
  • Zastosowanie wtyczki innych firm jak Photoshop, aby rozszerzyć zakres edycji.

Metoda uzyskania efektu miniatury z rozmyciem gaussowskim

W oparciu o dzwon Gaussa, uzyskany stopień rozmycia jest zamgloną wizją służy do modyfikowania ostrości obrazu z jego rozszerzonych krzywizn.

W ten sposób odpowiadają za rozproszone informacje o pikselach poprawić jakość map bitowych edytowanego zdjęcia.

Ten efekt można zastosować do całej warstwy obrazu lub do określonej sekcji, która została w niej zaznaczona.

Jest on stopniowo zwiększany lub zmniejszany za pomocą suwaka na promieniu, a z kolei pozwala również wprowadzić żądaną liczbę rozmycia pikseli.

Z drugiej strony efekt miniatury jest używany tak, aby obraz, zwykle krajobrazów lub miast, dają wrażenie patrzenia na model.

Osiąga się to poprzez modyfikację głębi ostrości treści obrazu oraz modyfikację jasności, kontrastu i koloru.

Powodem, dla którego efekt miniatury jest używany z rozmyciem gaussowskim, jest to, że dyspersja ostrości uzyskana tą metodą pozwala udoskonalić efekt układu krajobrazu.

Instrukcje dotyczące uzyskania efektu miniatury

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest wybranie zestawu obiektów, na których chcesz skupić się, najlepiej tych, które znajdują się w pierwszym rzędzie.

ołówek i czarny tablet

Aby to zrobić, w małym wierszu wyświetlanym po lewej stronie ekranu znajduje się przycisk „Narzędzie Maska pędzla”. Tam możesz wybrać najlepszy typ opcji, który pasuje do rozmieszczenia obiektów na obrazie.

Zaletą zastosowania efektu miniatury za pomocą rozmycia gaussowskiego programu Corel Photo Paint jest to, że w górnym pasku zapewnia on zmiany zakresu wybranego za pomocą pędzla.

Po wybraniu zakresu rozmycia u góry znajduje się opcja „Odwróć maskę„Co pozwoli Ci rozproszyć zewnętrzne skupienie na obiektach za pomocą pędzla.

Wykonując te poprzednie kroki, masz tylko dostęp do „Efekty Edytuj„, Kliknij”Plama„I wybierz opcję”rozmycie Gaussa”.

W tej chwili wyświetli się małe okienko z suwakiem, wewnątrz którego możesz dostosować rozmycie, które zastosujesz do obrazu.

Zakończ, naciskając przycisk „Akceptować”I potrzebujesz tylko dostępu do„Ustawienia„Aby zmodyfikować obraz w”Jasność / kontrast / intensywność”.

W ten sposób w ramach tego programu będziesz mógł w bardzo prosty i efektywny sposób nadać efekt miniatury.

Jeśli chcesz poznać wszystkie efekty poprawiania obrazków dostępne w programie Corel Photo Paint, pamiętaj, aby sprawdzić narzędzie efektów, nie ograniczaj się do pracy tylko z efektami, możesz także zmienić kolor obrazka.

dołącz do naszego kanału telegram