Skip to content

Jak używać pliku hostów mojego komputera do blokowania złośliwego oprogramowania lub spamu?

29 de styczeń de 2021

Wtedy zobaczymy jak używać pliku hosts na moim komputerze do blokowania złośliwego oprogramowania lub spamu. W ten sposób znacznie poprawimy bezpieczeństwo naszego komputera.

Nie jest to do końca nowość, gdy przeglądając internet jesteśmy nieustannie narażeni na infekowanie naszego komputera różnymi typami wirusów komputerowych, które zagrażają nie tylko komputerowi, ale także wszystkim przechowywanym w nim informacjom.

Dlatego będziemy cię uczyć jak korzystać z pliku hostów systemu Windows nie tylko do blokowania złośliwego oprogramowania lub niebezpiecznych stron internetowych. Ale także po to, abyś mógł blokować wszelkiego rodzaju witryny, których nie chcesz w żaden sposób udostępniać.

To jest coś bardzo pozytywnego, ponieważ jeśli masz dzieci w domu. Możesz uniemożliwić wchodzenie na określone witryny, takie jak te, które są skoncentrowane na treściach dla dorosłych, aby podać przykład.

Postępuj zgodnie z tym samouczkiem co do litery, a szybko zobaczysz, że modyfikacja plik hosta Aby zablokować, co chcesz, jest to łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Zacznijmy.

Jak używać pliku hosts do blokowania złośliwego oprogramowania

Można użyć pliku hosta blokować witryny dla dorosłych, złośliwe oprogramowanie itp. Dlatego idealnie byłoby mieć pojęcie, jak możemy z niego korzystać, zwłaszcza jeśli mamy w domu dzieci korzystające z komputera.

Co to jest plik hosta? Jest to zwykły dokument tekstowy, który znajduje się w folderze systemu operacyjnego, który sprawdza za każdym razem, gdy łączy się z domeną.

Jak możemy zablokować adres internetowy? Ten proces jest łatwiejszy, niż możesz sobie wyobrazić. Jedyne, co będziemy musieli zrobić, to otworzyć plik znajdujący się pod następującym adresem: C: Windows System32 drivers etc.

Po otwarciu pliku hosta musimy przejść na jego dół, nie usuwając niczego i dodać na przykład: 0.0.0.0 www.instagram.com.

Zapisz zmiany i uruchom ponownie komputer. Jeśli spróbujesz wejść na Instagram z dowolnej przeglądarki lub aplikacji, nie będziesz w stanie tego zrobić. To, co robimy, to proszenie naszego komputera, aby cały ruch, który powinien (w normalnych warunkach) iść na Instagram, przeszedł na adres IP 0.0.0.0, co powoduje awarię ładowania i nie ma żadnych wyników.

Z drugiej strony powinieneś wziąć pod uwagę najlepsze programy antyszpiegowskie i antymalware, zwiększając tym samym bezpieczeństwo swojego sprzętu komputerowego

alert o złośliwym oprogramowaniu

Jak zablokować złośliwe oprogramowanie za pomocą pliku hosts

Tak więc, gdy w pełni zrozumiemy, jak możemy zmodyfikować plik, aby blokować strony internetowe. Teraz przejdźmy o krok dalej i skorzystaj z kolekcji adresów IP utworzonej przez Stevena Blacka na GitHub.

O czym to jest? Jest to zbiór adresów, które powinniśmy blokować, ponieważ są całkowicie niepewne. Opierają się na informacjach zebranych z zaufanych witryn, takich jak adaway.org, malwaredomainlist.com itp.

Obecna baza danych zawiera łącznie prawie 40 tysięcy wpisów. Są zorganizowane bardzo starannie, aby nie powtarzać żadnego kierunku. Są to adresy, które musimy zablokować, aby poprawić bezpieczeństwo naszego komputera.

Jakby tego było mało. Z GitHub wszystko jest również zorganizowane według kategorii. Oznacza to, że możesz zablokować żądany typ złośliwego oprogramowania bez konieczności używania całej listy.

Jakie rodzaje złośliwego oprogramowania lub podejrzanych witryn blokuje? Witryny: hazard, kasyna, treści dla dorosłych, oprogramowanie reklamowe, złośliwe oprogramowanie, fałszywe wiadomości, phishing (kradzież marki lub tożsamości), pośród innych.

Możesz zobaczyć, skąd zostały pobrane informacje, aby zakończyć dodanie wszystkich adresów w pliku. Tak więc dane, które obsługuje, są dość szczegółowe, abyś mógł mieć jak największą pewność, że blokujesz naprawdę niebezpieczne witryny.

W każdym razie dla wszystkich początkujących użytkowników najlepiej jest wziąć pod uwagę najlepszy darmowy i płatny program antywirusowy dla systemu Windows. W ten sposób możesz chronić się przed wirusami lub zagrożeniami.